Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az oldalról?

Figyelt kérdés
ujkorszak com

2012. aug. 8. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van igazsag abban amit irnak de nem hiszem,hogy valamit is elernek az "agymosasukkal"...Tul ismeretlen ahoz az oldal.
2012. aug. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kicsit túlbuzgó a cenzúra !
2012. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Sz1u ***** válasza:
100%
Kár volt eladnia a kocsiját...
2012. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bumbi02 ***** válasza:
100%

Nagyjából soronként írnak hülyeséget, és hatalmas csúsztatások vannak benne, ami nem direkt csúsztatás, hanem a hozzánemértés jele. Például a Megoldás-ban a Pista bácsi - Bank - Mari néni példa eléggé leegyszerűsített példa, amit egy olyan ember cáfolna egyből, aki csak 1 hónapig tanult közgazdaságot.

Azt írja hogy le a politikusokkal, és válasszunk vezetőket... Kérem, ők lesznek a politikusok.


A FED továbbra se nyomtathat csak úgy pénzt, kénye kedve szerint, mióta felkerült a netre egy videó, mindenki elhiszi annak a rajzfilmnek, bezzeg egy közgazdasági képletnek nem képesek hinni.


És nagyjából soronként lehetne belekötni az írásba, teljesen gyerekes, az írója nagyjából tizen-huszonéves valaki lehet, aki se a gazdaság működéséhez, se a történelemhez nem igazán konyít, de úgy tesz.


Igazából szidhatja a kapitalista rendszert, hogy már pedig nem működik. De az aki tanul, dolgozik, és nem vesz fel hitelt, boldogan élhet. Lehetőségek vannak az emberek előtt mindig, csak élni kéne, és dolgozni.

2012. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kocsiját adta el hanem a kisautóját...


Vélhetően egy tini csinálta az oldalt mert a stílus, az "eladtam a kocsimat", az ötletek mind erre utalna!


Valljuk be, még egy cionista összeesküvés hívő sem írna le olyan h.lyeséget hogy egy egyszerű weboldal létrehozásáért eladta a kocsiját!!!!

2012. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez egy ugyanolyan utópisztikus elképzelés, mint a kommunizmus. Hosszú távon nem működne.
2012. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szegény pali. Láthatóan már a saját világában él, nem ebben. Olyan dolgokat "talál fel" ami már rég megvan, ill. olyat ami sose működne.


"Minden országnak Új pénzt kell kinyomtatni, minden országban más és mást (így ezeknek a multi-multi-multi milliárdosoknak, minden pénze a semmivé válik) vagyonukat pedig a mindenkori helyi országban alakított NÁVV hatáskörébe adni!" ????

Hát nem most is ez van? Államosítás és új milliárdosok létrejötte. Nyilván minden szegény erről álmodik. Ez a pali, több mint ostoba. Ahogy leírta, jól megtaposta az élet, nem csoda, hogy nem maradt ép az elméje.

2012. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 22:41



Nem olvastam bele az oldalba, de amit kimásoltál azon behaltam. HA most mi átváltunk az zvigyre (valami új pénznem lesz), akkor annak aki milliárdos a pénze semmissé válik. ÉS mi lesz a többiekkel akik ugyancsak forintot használnak?

2012. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

NA végül beleolvastam. Úgy elkezdtem sírni a röhögéstől mint állat.


Elég volt 2 sort olvasnom a megoldásokból:


"hanem a kapitalista érdekek és vívmányaik, (adó, infláció, kamat, recesszió, GDP, kötelező adó, spekuláció, általános forgalmi adó=ÁFA, társadalombiztosítás=TB, kamatos kamat, leértékelődés, makrogazdasági adatok, stb. …). Ezek csak szavak! Tényleges munka nem áll mögöttük! Tarthatatlan! "


WTF???

3X is megemlíti az adót. Miért nem leég egyszer?


Kapitalista vívmány az adó? A kamat? TB? Ezekből pár már 200-300 éve is volt. (pl Széchényi kora) Sőt még a kommunizmus alatt is.


GDP és makrogazdasági adatok???? Ezek csak mérőszámok, semmi gonosz zsidó érdek nincs benne.


Akkor:


" Az a demokrácia, hogy 4 évente eléd tesznek egy papírt melyen PL.: van 5 párt név FIDESZ,MSZP,SZDSZ,LMP,Jobbik és ebből valamelyikhez tehetsz egy X-et? (Azt se tudod kik és mik vannak e pártokon belül, felét se ismered). Majd ezen 4 éven belül azt csinálnak amit csak akarnak!"


Miért mi a demokrácia? Elméletileg a képviselők minket képviselnek. Nem mehetünk be mind a 10 millióan a parlamentbe. Nem ismerjük őket? hát...



"ha csődbe viszik az országot az se baj, hisz nem tartoznak se anyagi se erkölcsi felelősséggel a tetteikért (mentelmi jogra hivatkozva)! "


Nem sok köze van ehhez a mentelmi jognak.


"Nem mellékesen a TB-t azért tettem a felsorolások közé, mert sajnos több éve nincs bejelentett munkahelyem, (vagyunk így több millióan) "


Több millióan? ÉS merre vannak? Fél millió itthon a munkanélküliség és abból is sokan feketéznek.


"60 darab csekket, hogy 2008-ig VISSZAMENÖEN fizessem be őket. "

Visszamenőleg kell fizetni a tb-t?


"Hozzáteszem, 15 éve nem voltam orvosnál (kivéve jogosítványhosszabbítás miatt, de azt ki is fizettem), így nem is vettem igénybe a TB szolgáltatását. Villanyszámla, víz számla, szemétdíj, stb. ,ezeket igénybevettem kifizettem. De olyan szolgáltatásért miért fizessek, amit nem? Mert törvény? Ők írnak valami óriási baromságot, megszavazzák, törvénybe hozzák én meg te fizethetünk mint a katonatiszt?"


Ezért TÁRSADALOM biztosítás. HA hirtelen szüksége lenne egy fél milliós műtétre akkor is ezen az állásponton lenne?


A bankos rész meg nagyon nagy hülyeséget ír le.


Fogalma sincs szerintem mi az az 1 millió. NEm magának tartja meg jókedvből. HA valaki berak valamennyi pénzt, akkor 1 millióig garanciát kell vállalni.


Vegyük ki a pénzünket és akkor bedőlnek a bankok. Istenem, ilyen emberek hol születnek??? Hogy szoktak indulni a válságok?


Egyáltalán nem ért a bankok működéséhez.


Azon van kiakadva, hogy amit berakok pénzt kamatozni abból másnak hitelt adnak. Kérdem én, hogy akkor miként máshogy kapok kamatot?


Még mindig inkább bankban tartom a pénzem mint itthon.


NA nem is írok többet, de jó olvasmány lesz estére. Hagy röhögjek.


Egyáltalán hol él ez.

2012. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mégse bírtam ki, hogy ne írjak tovább.


"Telek adó, házadó, útadó, had ne soroljam az összes adót, mind-mind arra szolgál, hogy mi fizessük meg az elmúlt idők kormányainak felelőtlen és rossz berendezkedéseinek következtében előállt, hitelt és tartozást. Én egy fillért se kaptam abból a pénzből, ami miatt a tartozás keletkezett és abból sem amit az ország kiárusításáért kaptak! Hova költötték a pénzt?"


Persze lopnak belőle, de nem földes úton járunk, vannak városi közterület fejlesztések, a többi beteg kevésbé hal meg. Köztük a gyereke, idősek is. STB.



"1989-ben beléptünk a nagy kapitalizmus mezejére, egy jobb jövő reményében és tessék ez lett belőle! "


Olyat írt, mintha ez csak az elmúlt 20 évre lenne jellemző. Ez ilyen munkáspárt feelingű gyerek. Hitelt már vagy 40-50 éve veszünk fel. Úgy mint adót fizetünk vagy tb-t kapunk.


Ez valami elbaszott álomvilágban él.



" A pénz értékét a mögötte álló arany értéke határozta meg kezdetben. Ez eddig rendben is lenne,de kérdem én, amikor a bank ad százezer forintot és én kamatostul visszaadok százhúszezer forintot, akkor hol van az aranyfedezet azon a húszezer forinton, ami innentől annál a banknál van? Továbbmegyek"


Ezt valaki elmagyarázná? Régen kaptál 10 aranyforintot akkor 12-t kellet visszafizetni. Nem?



"Továbbmegyek, azt a pénzt megint kiadja másnak, amire megint kamatot kap és ez nagyon régóta így megy, akkor ennek a pénznek nem kellett volna már rég leértékelődnie? Hisz arany nem lett egy unciával se több a bankban! Mi a fedezete a bankszámládnak???"


Ismét WTF??? Miért is kellet volna leértékelődnie?

Amúgy de több lett az arany. És már rég nem az aranyhoz mérjük.(már ha erre gondolt)


A fedes rész is jó.



Amúgy ez valami hihetetlen nagy agymosás. De még annak is szar, ugyanis teli van óriási tévedésekkel.


Komolyan mondom,h ogy a vége a kommunizmus lesz. Ez olyan mint valami film/könyv.

2012. aug. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!