Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek helyes az a...

Szerintetek helyes az a megfigyelésem, hogy az LMP-re és az SZDSZ-re elsősorban a gazdagok szavaznak (tak)?

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Elsősorban a városi, jobb sorban lévő (de nem feltétlen gazdag) polgárok. Sokan ezt negatívumnak tartják, de szerintem ők is (vagy mondhatnám: mi is) megérdemelik a képviseletet, ha már vannak annyian, hogy átlépjék azt az 5%-ot.
2012. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pro Patria ***** válasza:
68%

Az lmp-re szerintem a fiatal baloldali egyetemisták, az szdsz-re pedig a hagyományos zsidó felső réteg (Ungvári, Konrád, Kertész, Spiró, és a többiek).

Ezért volt, amíg még volt, például az Erzsébetvárosban erős az szdsz, míg vidéken soha.

2012. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az LMP-re főleg budapestiek szavaznak, mivel gyakorlatilag csak a fővárosban létezik. Az SZDSZ körülbeül ugyanez.
2013. jan. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem mondanám, hogy az LMP-re elsősorban gazdagok szavaznak, inkább a középosztály és a szegényebbek.

A gazdagok a Fideszre szavaznak, mert az ő érdeküket szolgálják (lásd az adópolitikát).

Más kérdés, hogy jellemzően az iskolázottabb és értelmesebb emberek szavaznak rájuk. Úgy értem, az ő programjuk nagyon összetett. Nem jelszavakkal indulatkeltéssel próbálnak kampányolni, hanem programmal, amit csak az intelligens réteg értékel. (Ez általánosítás, nem kívánom minősíteni más pártok szavazóit).

Programjuk gyakorlatilag csak interneten olvasható teljes terjedelmében, vidéken sokaknak nincs internet elérhetőségük, és valóban nem tudják elvinni a közlendőjüket, mert a média igencsak korlátozott eszköz. újságot kevesen vesznek, tévében keveset szerepelnek, és nincs lehetőség, a program kifejtésére, ott siker zálogához az üzenetnél fontosabb a megjelenés és az indulatkeltés.

Az azonban, hogy az LMP az SZDSZ utódpártja lenne, viszont semmilyen értelemben nem állja meg a helyét.

Nincs ex-SZDSZ-es vezető semmilyen LMP-s pozícióban, a programjuk is távol áll egymástól. Az értékrendben az egyedüli közös vonás szinte csak az, hogy mindkét párt tiszteli az emberi sokszínűséghez való jogot. Az LMP emellett éppen ilyen hangsúllyal vall még a szó KLASSZIKUS ÉS NEMES ÉRTELMÉBEN még bal- és jobboldali értékeket is.


Ha arra lenél kíváncsi, hogy az LMP a gazdagok érdekét védi-e jobban, vagy a szegényekét, akkor azt kell hogy mondjam, hogy az igazságosság és a fenntarthatóság mellett állnak ki.

Sokkal célzottabb szociális támogatást szeretnének, a gazdagoknak kedvező egykulcsos helyett háromkulcsos adót vezetnének be, ami szintén a szegények helyzetén segít.


Az LMP volt az egyetlen párt, amelyik kiáll a hajléktalanok jogaiért. Vágó Gábor LMP-s parlamenti képviselő egy több mint tizenhat órás maratoni országgyűlési vita után nem haza ment aludni, hanem a szolidaritás éjszakáján a kemény mínuszokban együtt aludt a hajléktalanokkal. Megismétlem: aludt, nem a fotósoknak pózolt!

Azt is meg kell jegyezni, hogy a hajléktalanok nem szoktak szavazni, tehát nem a szavazóbázis növelése miatt állnak ki mellettük, hanem az igazságérzetük miatt.

Egyébként talán az LMP az egyetlen olyan párt, amelyiknek hajléktalan tagja van, nem is akármilyen: igazán aktív és megbízható. :)


Ja és még valami: az LMP küzd a leginkább a korrupció ellen, és ki is dolgozott egy olyan programot, amivel a korrupció és kartellezés és egyebek minden formáját vissza lehetne szorítani.


Az LMP-nek van a legátfogóbb szociális terve, és a környezetvédelmiről a nemi esélyegyenlőségről nem is beszéltem (szigorú nemi kvótájuknak köszönhetően ott van a legtöbb női döntéshozó).



Érdemes átnézni néhány írást: [link]

2013. jan. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Pro Patria ***** válasza:
18%

Kedves 06:17-es válaszoló:

"A gazdagok a Fideszre szavaznak, mert az ő érdeküket szolgálják (lásd az adópolitikát)."

- Közhely. A bankadó, a multiadó, a kilakoltatási moratórium, az árfolyamrögzítés biztos olyan, amiért a gazdagok örülnek. Harcolnak is körömszakadtukig a megszüntetéséért, ami azt mutatja, hogy nem tudják áthárítani. A tranzakciós adó 2 forintját még igen, ezeket nem. Csak a bankokra és multikra kivetett adóból 500 milliárd folyt be, ha jól emlékszem. Amikor pedig a devizahitelek forintalapúra való átváltása miatti veszteségüket akarták kivédeni az összebeszélt forinthitel-kamatemelésekkel, még eljárás is indult ellenük. Simor Bandi is kikelt magából, hogy az eddigi havi(!) 8 milliós fizetését miért szabályozzák "csak" 2 millióra.


Vagy ott a végtörlesztés. Állítólag a Fidesz "haveri körét" segítette. A márciusi adatok szerint 160 ezer végtörlesztés történt, ez közel 20%-ot jelent, 330 milliárdos(!) veszteséget okozva a bankoknak. 

[link]

Ha családosak, és csak egy élettárssal, plusz két gyermekkel számolunk, az már 640 ezer ember. Mondjuk, nem mindegyik családos, vagy csak egy gyermeke van, esetleg több hitelszerződést is törlesztett ugyanazon a személy. Az emberek száma még így is legalább félmillió! Elég széles lehet a Fidesz "haveri köre"...:) 

És ez még mindig nem minden:

[link]


Az is biztosan a Fidesz haveri körét segítette, hogy a képviselők fizetését egyaránt 750 ezerben maximalizálják, és emellett nem lehet semmilyen egyébb bevételi forrásuk, sem egyébb beosztásuk, munkahelyük, csak akkor, ha ingyen vállalják.


A kis -és középvállalkozásoknak (szigorúan csak nekik) szóló támogatási rendszert majdnem kifelejtettem, miszerint 2 millió forint, nem, vagy csak részben visszatérítendő támogatásra pályázhatnak. Soha ilyen kedvező lehetőség még nem volt.


Ha a Fideszre a gazdagok szavaznak, akkor a választók legnagyobb része gazdag, ugyanis egyetlen párt sem éri be máig sem a támogatottságát.


Az Ipsos felmérése: "A szocialistáknak főleg a negyvenes, ötvenes korosztályokban, az alacsony iskolázottságúak körében, a munkaerőpiac kevésbé versenyképes csoportjaiban és a falvakban sikerült erősíteniük. Javultak a pozícióik a fővárosban is, hosszú idő után Budapesten az MSZP-nek sikerült visszavennie a vezetést. 

[...] A Fidesz újonnan érkezett szavazói főleg a harmincas, negyvenes éveikben járók, a társadalom középső rétegeiben találhatók, aktív dolgozók, szakmunkások, érettségizettek és jellemzően vidéki városokban élnek. 

A Fidesz táborának utóbbi hónapokban történő bővülése az időközben elpártolt, mostanában azonban visszaérkező, újra a kormányoldal mellett aktivizálódó szavazóknak köszönhető."

[link]


Az, amit te írtál, hogy az lmp az értelmiség pártja, csak az önmagukról kialakítani kívánt kép. A gyakorlat ugyanezt a Fidesz támogatói körére húzza rá.


"Vágó Gábor LMP-s parlamenti képviselő egy több mint tizenhat órás maratoni országgyűlési vita után nem haza ment aludni, hanem a szolidaritás éjszakáján a kemény mínuszokban együtt aludt a hajléktalanokkal. Megismétlem: aludt, nem a fotósoknak pózolt!"

- Ha nem a sajtónak ment volna, nem tudnál róla...


"Azt is meg kell jegyezni, hogy a hajléktalanok nem szoktak szavazni, tehát nem a szavazóbázis növelése miatt állnak ki mellettük, hanem az igazságérzetük miatt."

- Ők nem, de a hozzád hasonló szavazóiknál jópont, és látod, nálad is elérték a céljukat.


"Ja és még valami: az LMP küzd a leginkább a korrupció ellen, és ki is dolgozott egy olyan programot, amivel a korrupció és kartellezés és egyebek minden formáját vissza lehetne szorítani."

- Sokaknak volt már világmegváltó terve.:) A korrupció megszüntetni nem lehet, csak büntetni.

[link]


"Az LMP-nek van a legátfogóbb szociális terve, és a környezetvédelmiről a nemi esélyegyenlőségről nem is beszéltem (szigorú nemi kvótájuknak köszönhetően ott van a legtöbb női döntéshozó)."

- És ha a nemi kvóta helyett inkább a szakértelem döntene? A nemi kvóta tipikusan az, ami a feministáknal szól, a gyakorlati hasznossága erősen vitatható.

2013. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nem igaz. A gazdagok főleg a fideszre szavaznak (tapasztalat, meg lásd a gazdag városrészek eredményeit).

Az LMP-re nagyrészt fiatalok és középkorúak, magasabb végzettségűek, és főleg nagyobb városokban élők szavaztak. Az én ismerősi körömben pl. sokan szavaztak az lmp-re, többségük inkább szegényebb (legalábbis semmiképp nem gazdag), sokan Budapestről, de sokan kistelepülésről jövők (egyetemisták) is. (SZDSZ-t nem tudom, az jobban budapesti párt volt mióta kispárt lett)

2013. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pro Patria ***** válasza:
13%
Mint idéztem, a felmérések nem ezt mutatják. És ezek országosak.
2013. jan. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Tessék: "Az LMP-szavazók 44,4 százaléka felsőfokú végzettségű. Ugyanez a Fidesz esetében 36,4, a az MSZP-nél 26,9, a Jobbiknál 24,5 százalék." ( [link]

Úgyhogy ez nem az általuk elképzelt kép, ahogy mondtad.

2013. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pro Patria ***** válasza:
33%
Ám ez a szám féligazság, és emiatt megtévesztő. A Fidesz-KDNP-nek 35-40%-os a támogatottsága, az LMP-nek pedig 5-6% körül, vagyis sokkal több diplomás szavaz a jelenlegi kormánypártra, nem igaz, hogy "a diplomások szavaznak az lmp-re", mert akkor jóval több szavazójuk lenne. A Fideszre viszont akkor is nagyobb tábor adja le a voksát, ha a számarányokat tekintve kisebbek is.
2013. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem helyes a megfigyelésed. Magyarországon inkább ideológiai és személyes okok miatt szavaznak egyes szervezetekre az emberek. Az anyagiak inkább közvetett szerepet játszanak. A politikai szervezetek nagy része pedig egészen nagy fordulatokat hajt végre, így néha felborul a képlet...


Az SZDSZ eleinte talán másképp indult, de végül egy rendkívül szűk réteget képviselő zsidó rétegpárt lett belőle. Azért mentek a levesbe, mert egy idő után ezt már nem tudtál eltitkolni.


A legnagyobb visszatetszést bennem az váltotta ki, amikor azt szajkózták, hogy az 1956-os forradalom az SZDSZ identitásának egyik alapköve. Azt elfelejtették mondani, hogy a fél pártvezetőség apukája vagy anyukája ÁVÓs, ÁVH-s vagy belügyi akárki volt.


Az LMP-t meglátásom szerint többféle csoport támogatja, van némi bázisuk a diákság körében. Talán azok, akik a többi pártban nem látnak semmilyen elfogadható választási lehetőséget, azok könnyebben szavaznak egy új szerveződésre.


Sajnos abból, hogy a média mennyire tolta őket és a képviselők összetételéből is az tűnik ki, hogy ez a párt sem hoz majd semmi jót az ország lakosságának. Mondanivalójuk sem igazán van (számomra) és olyan problémákkal foglalkoznak, amelyek a nemzeti érdekérvényesítéssel teljesen szembemennek. Úgy érzem, hogy nekik a melegek újabb és újabb jogai sokkal fontosabbak, mint az hogy mi lesz az országgal és a népével. Tévedhetetlen persze nem vagyok, így meglehet, hogy teljesen eltájoltam magam.

2013. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!