Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Demokrata vagy a Republikánu...

A Demokrata vagy a Republikánus párt nézeteivel értesz egyet? Ha amerikai lennél, melyik pártot támogatnád, vagy szavaznál rá és miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Demokrata. Sokkal inkább hasonlít egy európai pártra, mint a vadkapitalista Republikánusok.
2013. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

A republikánusokkal , jóval hazafiasabbak.


Obama egy szoci.

Obama bandája építi le az USA igazságos államát.Mivel ők voltak a Földön a legigazságosabb ország.Ott nincs ám ingyen élés meg élősködés meg segélyezés.

Emellett Obamáék korlátozni akarják a fegyvertartást meg adóval büntetik a magasabb jövedelműeket.


Pár karikatúra Obamáról:

[link]

[link]

2013. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2: Ja, szegény magasabb jövedelműek, akik a Bush-kormány óta adókedvezményben részesültek. Azaz százalékban számítva is kevesebb adót kellett fizetniük. A fegyvertartás korlátozása meg talán érthető, miután lassan heti rendszerességgel vannak lövöldözések.
2013. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

3.


Én jobban a szociális rendszerrel nem értek egyet.Majd rengetegen visszaélnek vele és szarrá adóztatják emiatt a népet.

Aztán lesznek akik nem akarnak dolgozni és ezeket majd a dolgozó réteg fogja eltartani az adóikból.

2013. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is a republikánusokkal értek egyet!
2013. jan. 16. 20:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a republikánusokkal, most csak azért szurkoltam Obamának, mert Romney háborúba sodorta volna Amerikát. Obama egyébként kifejezetten szimpatikus elnök, mégha nem is a demokrata párttal szimpatizál az ember, de szerintem az utóbbi idők legjobb elnöke (mondjuk Busht nem nehéz túlszárnyálni...)

A republikánus győzelemnek akkor szurkolok, ha lesz egy normális jelölt.

2013. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mitt Romney azért nem nyerte meg mert mormon.Ő lett volna az USA első nem keresztény vallású elnöke.

Sok amerikai keresztény nem csípi a mormonokat.Némelyik mormon tényleg problémás , kicsit hasonlít az iszlámra akár a poligámiát, nők alárendeltségét meg ezt a bigottságot nézzük.

Az amerikaiak meg inkább megválasztottak egy keresztény demokratát.

Eléggé hagyományőrző emberek.Például női elnököt , homoszexuális elnököt , nem keresztény elnököt soha nem választanának meg.


Voltak ilyen dolgot az USA-ban hogy kiderült egy politikusról hogy nem hisz Istenben , nem elég vallásos onnantól a népszerűsége nagyon lecsökkent.

2013. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez kissé tág kérdés. Annyiban bonyolultabb a helyzet, hogy ott ez a két párt fogja össze a többi frakciót, tehát kicsit olyan mintha ittho például a Jobbik, a Fidesz, SzDSz és az MDF egy pártban lenne, az MSZP, LMP,, Munkáspárt meg egy másikban


Mindenesetre én inkább a republikánosokra szavaznék, de nem igazán jön be nekem Romney, egy Ron Paul -t azonban boldogan elfogadnék.

2013. jan. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Demokrata Párt a szimpatikus nekem, egyszerűen azért, mert a republikánusok hihetetlenül konzervatívak.
2013. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha amerikai lennék valószínűleg Demokratákra szavaznék. A republikánusok konzervativizmusa taszít engem, bár nagy valószínűséggel előbb-utóbb a Demokratákból is kiábrándulnék :)
2013. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!