Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem valósulhat meg...

Miért nem valósulhat meg Magyarországon a közvetlen demokrácia? (kodem. Blog.hu)

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiért máhol sem: mert egy orbitális nagy f*szság. Bocs, de a legtöbb embernek sem ideje, sem energiája azzal, hogy egész nap törvényeket szavazgasson meg vagy le. Plusz a hozzáértése sincs meg. Meg melyik az a hülye ember, aki ne szavazná meg az adók eltörlését? Mondjuk nem tartana sokáig a káosz.
2013. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Tulajdonképpen technikailag miért ne valósulhatna meg? Könnyen el lehet képzelni egy Facebook-szerű Országgyűlést pl., ahol mindenki a saját fiókjával belépve politikai kérdésekről szavazhat vagy ilyen kérdéseket vethet fel.


Én még azt sem merem egyértelműen kijelenteni, hogy ez rossz lenne. Elsőre biztosan nagy gondokat okozna, ahogy írták is előttem, sok ember megszavazná pl. a teljes adómentességet vagy bármi olyasmit, ami kifejezetten rossz következményekkel járhatna, azonban szerintem ha tapasztalatot nyernének az emberek ebben és ráéreznének, hogy a döntéseiknek valóban következményei vannak, a dolog szerintem akár működhetne is és valószínűleg sokkal tudatosabb polgárokat nevelne ki.

2013. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 1-es. Nem tudom miért kell egész nap törvényeket szavazgatni. Rosszabb mind a Windows az állandó frissítéseivel. Közben a nagyobb cégek fejében meg sem fordul, hogy atatbázisukat ne pl. unix-on tárolják, amely 40 év óta nem sokat frissült, de lagalább stabil mint a 10 parancsolat. Pl: Ne lopj. Vagyis ne építs Ócsán lakóparkot. Ne szedj több 100.000 forintos közműfejlsztési hozzájárulást tulajdonjog nélkül. Ne vedd el a bérköltség 70%-át. Aki befizetett nyugdíjjárulék 40%-át fizeti vissza az tolvaj. Itt a lopás és kontraszelekció az úr. Miért lenne baj a közvetelen demokrácia? Ha mondjuk az államnak minden forinttal el kellene számolnia. És nem úgy, hogy Ócsai lakópark x ft.

x metróépítés z ft. Hanem: K zoltán bádogos 2000 folyómáter csatorna feltétetele x óra munkával z forint. x mázsa cement c cégtől beszerezve b forint.

2013. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én is hallottam a demokráciáról,hogy a tört.ben volt. Szerintem az is csak egy eszme,elmélet amit soha senki nem valósított meg. Épp az ember miatt.Valami ilyesmi lehet a közvetlen demokrácia is.

De ha tudod csináld meg.

2013. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SoundscapeToArdor ***** válasza:
Mert az emberek túl birkák és ezért könnyű megvezetni őket? Esetleg?
2013. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!