Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek ez az Alkotmány-mó...

Szerintetek ez az Alkotmány-módosítás nem zavar bal- és jobboldalit egyaránt?

Figyelt kérdés

Elmondom, miért kérdem. A minap beszélgettem egy szaktársammal erről a villamoson, mire odaszólt hozzánk egy nyugdíjas bácsi, hogy "Szégyelniük kellene magukat, hogy így hagyták, hogy magukat is becsapja a baloldal" és a többi és a többi. Na már most, egy olyan időben, ahol baloldali (Mesterházy), középbal (Bajnai), jobboldali (Sólyom) és szélsőjobboldali (Jobbik) is elítéli, ott most akkor miről beszélünk? Annyira kiakadtam a bácsin, hogy csak annyit tudtam neki mondani, hogy "Elnézést kérek, de szerintem nem engem csaptak be", és már szálltam is a barátnőmmel, mert megijedtem ezért tőle. Ti mit gondoltok? Egy olyan országban, ahol ötven valahányig nem volt polgári büntetötörvénkönyv, mert tökéletesen egymásra épültek a korábbi ítéletek, ahol kivívtuk a jogot a kommunizmus-szocializmus után, ahol már 22 éve folyik a demokratikus alkotmánybíráskodás, most komolyan ez kell nekünk?


Áh....!!


Csak értitek, nálam itt telik be a pohár. És akkor a METRO is azt hozza le címlapként, hogy mennyi kocsit lopnak? Ki érdekel, mikor épp egy ilyen dologról szavaznak?!


Aztán meg valakitől azt is megkaptam, hogy csak azért dúl el fel ennyire, mert nő vagyok... szép.


Na mind1. Mit gondoltok?



2013. márc. 11. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavar, de majd mindjárt megmagyarázzák neked, hogy miért szép és jó mindez.
2013. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az öreg Fideszes bácsiktól mostanában jobb lesz félni ,lehet sósavat hordanak magukkal.


Egyik ellenzéki pártnak sem tetszik ez az alkotmány buherálás.De , mit tudnak tenni?

A Fidesznek tejhatalma van , egyeduralma ,a többieknek gyakorlatilag semmilyen beleszólása nincs a dologba.

2013. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Politikai szimpátiától függetlenül minden jóérzésű, demokratikus gondolkodású embert kellene, hogy zavarjon.
2013. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erről van szó! És egyszerűen annyira mérges tudok lenni arra, hogy a legtöbben csak ülünk, és nézzük, ahogy a diákság intézkedik, akár néha még talán el is ítélve.


Nem azt mondom, hogy a világ legszervezettebb, legkövetkezetesebb és leghatásosabb módszere az övék/miénk, de legalább csinálnak/unk valamit! Én sem veszek részt, mert tanulok, de egyszerűen ha lenne egy Martin Luther King, aki tisztes, öltönyös felvonulást szervezne és lennének ötletei és programja az elsőként tartanék vele.


De nincs! Bajnainak semmi szónoki képessége, és nem vezető-típus. Mesterházy meg addig ne szóljon hozzám, ameddig nincs tisztújítás az MSZP-ben, nem terjesztik elő az ügynökakták megnyitását és nem adják vissza az MSZMP javait.


Értitek? Ez a tehetetlenség idegesít, mert valóban teljhatalommal állunk szemben.

2013. márc. 11. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jobboldali vagyok, és engem zavar.
2013. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Mi is zavar konkrétan?Nem a "jogállam leépülése"-re gondolok, hanem konkrét dolgokra, amitől szerinted Orbán Viktor diktátorrá válik.2/3-ot kaptak, és most többek között azok is sírnak a jogállam-ért, akik megadták nekik, és utána átpártoltak.


Ettől még ha 2014-ben valaki másnak adnak 2/3-ot a szavazók, pár héten belül akár a régi alkotmányt is visszaállíthatják, és így az "Orbán-diktatúra" előtti jogállamot.

2013. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lepontozni sikerült, de még mindig nem értem, miért lesz diktatúra az alkotmánymódosítástól Magyarországon.
2013. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem diktatúra lesz, csak a jogállam szisztematikus lebontása folyik. Aki szerint nem, az képzelje el pár percig, hogy az MSZP hozza meg ugyanezeket az intézkedéseket. Akkor mi lenne a véleményed, ha Gyurcsány tenné? Ha ugyanaz, akkor oké.
2013. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

A rendszerváltás utáni 20 évben nem igazán működött a "jogállam".Én nem hullajtanék könnyeket akkor sem, ha teljesen átírnák az alkotmányt.


Egyébként gondolom te is hallottad már a Viktátor kifejezést...

2013. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!