Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az MSZP mitől lenne jó és...

Az MSZP mitől lenne jó és mitől lenne "demokratikus"?

Figyelt kérdés

Semmivel sem különbek a Fidesznél.

Ők is a saját arculatuk szerint módosították az alkotmányt.


A kampányvideójuk azt kérdezik "Elege van hogy a politikusok nem egyenlőek a törvény előtt?"

Ha egyenlőek lennének, és lettek volna, akkor az MSZP párttagok 60 százaléka most is börtönben ülne , a gazdasági károkozásért, hazaárulásért és a 2006-os akciójukért.Gyurcsány szintén.


Annyira demokratikusak , mint a Korea Népi "Demokratikus" Köztársaság.


Egy olyan maszopos politikus , mint Lendvai Ildikó oktat ki a demokráciáról másokat.Nagyon ironikus ,előtte meg pár évvel telefonált egyet és el volt intézve a politikai ellenfél.Biztos hiányoznak neki a "régi szép idők" ahogy még jó néhány kollégájának és szeretnének nosztalgiázni.


És nem , már nem vagyok Fideszes , mielőtt sokan azt hiszik , hogy a nagy vezér parancsára írok ki ilyeneket.



2013. márc. 20. 09:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert tele van az ország olyan emberekkel, akik bort isznak és vizet prédikálnak, másokban a szálkát is meglátják, magukban pedig még a gerendát sem. Azért is tartunk itt, mert rengeteg önelégült, gátlástalan ember él itt, akik képességeikből és életrevalóságukból fakadóan általában vezető pozíciókba kerülnek és korrupciójukkal, önzőségükkel tönkretesznek mindent.
2013. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Aki az alapján ítél meg egy pártot hogy mit mond az hülye. Én mindig azt nézem, hogy nekem mikor volt jobb. Most ha megnézem hogy éltem 2002-2010 között, meg hogyan éltem 1998-2002 és 2010-máig, akkor egyértelmű, hogy jobban járnánk az MSZP-vel. De ennek ellenére mégsem rájuk szavazok legalábbis jelen állás szerint.
2013. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
"Alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak utáljuk őt."
2013. márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Náluk a demokrácia annyit tesz "Senki sem jó csak mi aki ellenáll az megvakul"...
2013. márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én jobban élek most, mint az MSZP alatt.

De, akkor sem szavazok a Fideszre többet.

2010-ben rájuk szavaztam , többet vártam tőlük.

2013. márc. 20. 10:14
 6/20 anonim ***** válasza:

"Én jobban élek most, mint az MSZP alatt."


Jó, de itt most nagyban számít az, hogy a Fidesz miatt élsz jobban, vagy ha másik párt lenne, akkor is jobban élnél-e.

2013. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Hogy mitől lenne jó, azt nem lehet ma nálunk megmondani (pontosabban megmondani lehet, csak nem találni olyant, aki azt a jót meg is tenné, továbbá nem is tudhatná, mert előbb az akadályokat kell megszüntetni). Hogy mitől lenne jobb, azt talán.

Azt érdemes figyelembe venni, hogy ma a szöveg nem aszerint szól, mit tenne valaki, hanem aszerint, mire ugranak többen. Ma olyan kényszer van, hogy az igazmondást a tömeg bünteti, a hozsannát díjazza akkor is, ha kivitelezhetetlen. Ezért a duma nem számít. A programok is csak kicsit, mert amint itt valaki valami jót mond, ízekre szedik, bemocskolják, félremagyarázzák. Tehát kifejtett programot se találni. Viszont a célok kivitelezhetőségét, realitását, fontosságát, eredményét lehet vizsgálni. Abból már lehet következtetni, csak sokkal nehezebb.


Hosszú lenne végigelemezni a különbségeket, ráadásul minden táborban vannak elvetemültebbek és kevésbé azok. Vannak cinikusak, tolvajok és kevésbé. Az MSZP és a Fidesz tetteit, hozzáállását, céljait már ténykedésükön keresztül is, a többi létező, vagy potenciális tömörülést csak céljai, megnyilvánulásai alapján vizsgálhatjuk. A diktatúra önmagában sem jó, a mai elég szemléletes. Ennyivel jobb, de nem jó az MSZP.

2013. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Abban nem vagyok biztos, hogy gazdaságilag sokkal jobb lenne. De abban igaza van, hogy demokráciában NINCS egypárt rendszer. Nem szüntetik meg a jogállamot, nincs minden hatalom a Vezér kezében. Totális diktatúra még nincs, de demokrácia sem!
2013. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

csökkent a rezsi illetve 2éve nem emelkedett... fizetésem ellenben nem csökkent hanem szintén emelkedett, pedig minimálbéres vagyok ... nem is értem, hogy mások minimálbérrel hogy kereshetnek kevesebbet, mint 3éve ...

Árak pedig nem emelkedtek gyorsabban, mint a gyurcsány vagy a Bajnai idejében sőt ...

2013. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Komplikato ***** válasza:
67%

A kérdésre válaszolva nem hiszem, hogy jelen formájában jó lenne az MSZP, se azt demokratikus, egy kisebb csoda kéne hozzá. Éppen mint a Fideszhez is. :D


"nem is értem, hogy mások minimálbérrel hogy kereshetnek kevesebbet, mint 3éve ..."


Érdekes amit írsz, melóhelyemen először kerestek ilyen 84.000 körül, aztán első "emelés" után már csak 76.000-et, a következő minimálbér emelés és "adó csökkentés" után meg 68.000-et a kollégáim. Vagy te vagy egyetlen élő ember aki a bruttóból vesz kenyeret a boltban???


Én meg 2002-ben többet kerestem mint mostanában, pedig akkor se volt jó fizetésem ...

2013. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!