Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi értelme a monarchiának?

Mi értelme a monarchiának?

Figyelt kérdés

Egyetemi beadandóm kapcsán jött fel a téma.

A jelenkorra gondolok. Pár család középkori pompával éldegél másokon élősködve. Tudom, hogy nem az európai királyi családok kizárólag, akik nem csinálnak semmit, és mások felett gazdagodnak meg. A vérlázító, hogy ők hivatalosan vannak eltartva. És nem látom a hasznukat. Tradíció? Ezt nem igazán tudom elfogadni ameddig tradíció az is, ahogy valaki éhen döglik.

Az, hogy a középkorban ez természetes volt, egy dolog. De, ha volt bármi értelmük a baloldali forradalmaknak, akkor annyi, hogy ezeket a kiugróan nagy becsben tartott ingyenélőket elsöpörni próbálták.



2013. máj. 1. 03:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint nem csak egy monarchiában található meg az ingyenélők széles rétege, hanem akár napjaikban is. Emellett azt is megjegyezném, hogy bár első látásra valóban úgy tűnik, hogy pl. a földesurak, nemesek, királyok nem csináltak semmit, de a valóság ezzel szemben az, hogy ez egy hatalmas nagy tévedés.


Pl. egyfelől politizáltak, érdeket képviseltek, ha nem is a legtökéletesebb módon, de valamilyen szinten mégis biztonságot jelentettek a parasztjaiknak/jobbágyaiknak , mert a szolgáltatások és anyagi ellenszolgáltatások fejében kaptak földet, s nem csak a saját, de utódaik megélhetése is kb. biztosítva volt. (Igen, lehet azzal érvelni, hogy nem a legjobb körülmények közt, sokszor nyomor, de ha belegondolsz, hogy napjainkban egy csomó ember el van adósodva, s nem csak a kocsiját lízingeli,de a házán is 50 éves hitel van, akkor talán érthető, hogy mire akarok kilyukadni)

Ezenfelül az elitnek mindig is kiemelt kulturális szerepe van: nyelv, oktatás, új ismeretek, divat, szórakozás ... + egy nemzet életében a király különösen fontos. Már csak azért is, mert unifikál, összefog és ad egy viszonyítási pontot, még akkor is, ha az éppen nem nemzeti, hanem az eredetileg egy idegen ország hercege. Nem mellesleg a király+ a nagyobb ura óriási kiszolgálógarnitúrával rendelkeztek, akik ellátást, fizetést, esetleg földet is kaptak munkájukért. És ez lejjebb is érvényesült. + Ide kell számítani a fogyasztást, bizonyos dolgok megrendelését és finanszírozását = mégsem volt olyan ingyen az az ingyen, mert kb munkát és fizetséget adtak.


Szóval én azt mondom, hogy próbáld meg egy összefüggő hálóban szemlélni a dolgot! :)

2013. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"a jelenkorra gondolok" kedves második.


Ezen már énis elgondolkoztam, a hercegi esküvő, mégis mennyit költött rá az angol állam? Pofátlanság.

2013. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!