Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha 2014-ben a Jobbik nyer,...

Ha 2014-ben a Jobbik nyer, tényleg jobb lesz a diákok helyzete?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy videót, amiben Vona Gábor a diákság mai helyzetét taglalja, mennyire rossz, magas a tandíj, magasak az elvárások stb. De tegyük fel, tényleg ők nyernének a választáson: tényleg képesek lennének rendet rakni az oktatási rendszerben, vagy ez egy olyan fogás, mint amivel anno a Fidesz is szavazatokat nyert magának?
2013. jún. 10. 23:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Istenem hova tart ez a világ... :(
2013. jún. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
70%
2014-ben garantáltan nem fognak nyerni, így ezen fölösleges egyáltalán agyalni.
2013. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Mivel egy pártelnöknek ez a feladata: olyan szép dolgokat mondjon neked, amitől rá fogsz szavazni. Gondolom nem egy nyugdíjas fórumon mondta. De ha rá szavazol még a ZH-dat is megírja! Szendvicset is csinál. Csillagokat is le fogja hozni. Nem tudsz olyat mondani, amit ne tudna megígérni.
2013. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
51%

A Jobbik vagy Együtt2014 nem fog nyerni.

Az új választási rendszer miatt nincs esélye ezeknek a pártoknak.


A kérdésre válaszolva igen , a Jobbik pártolja legjobban a fiatalokat.PL:államilag támogatni akar minden fiatalnak egy darab középfokú nyelvvizsgát.

A nyugdíjasok kegyeiért nem nagyon küzd a Jobbik.


Talán 2022-ben nyernek.

2013. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom mi a tervük, de a diákok biztosan nem örülnének.


Ha mondjuk csökkentjük a színvonalat, hogy minél többen kaphassanak diplomát, mindenki tanulhasson amit akar, akkor az a baj, ha megszigorítjuk a bejutást a felsőoktatásba, kötelező emelt szintű érettségi, nyelvvizsga, felemeljük a ponthatárokat, akkor meg azért tiltakoznának.

2013. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én is fiatal vagyok, most készültem volna egyetemre, ha ki tudnám fizetni :)

A szüleimmel szoktunk erről beszélgetni, tudni kell, hogy nálunk semmit se befolyásol, ha a családtag másra szavaz, mint a másik családtag. Szóval, anyum E2014es, apum inkább a Jobbikra szavazna, és mivel nekem ez lesz az első szavazásom, szeretnék kicsit tájékozódni, sokat olvastam, videókat is néztem, és ezen kicsit megakadt a szemem, hisz rólam van szó benne lényegében. Én is gondolom, hogy van amit túlfényeznek a beszédben, de azért reménykedem, hogy tudnak az oktatási rendszerben valami kis reformot végrehajtani.

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek jár a zöld! :)

2013. jún. 10. 23:31
 7/35 A kérdező kommentje:

Szerintem nem azzal van a baj, hogy szigorítanak az oktatásban, hanem az időzítéssel van a baj. Tökéletesen megértem, hogy miért szigorítanak, viszont például az én évfolyamom, tehát akik most érettségiznek, nagyon szívják ennek a levét, amit sokan nem értenek meg. Az én osztályom ahogy van, nem is megy tovább tanulni, mert nem tudtak emeltezni semmiből.

Nekem pedig úgy kellett emelt érettségire készülni, hogy volt rá 6-7 hónap, ami iszonyat kevés két tantárgyra, hogy olyan szinten tanuljam meg, hogy azért egy egészséges 70-80%ot el is érjek belőle, hogy aztán tovább tudjak menni, ami viszont azért nem megy, mert a félévi tandíj 800.000 Ft :)

2013. jún. 10. 23:34
 8/35 anonim ***** válasza:
38%
Most nem azért, semmivel nem lett drágább az egyetem mint volt... ja de annyival, hogy ha olyan szakra mentél volna amivel úgysem lenne munkád, akkor most fizetni kell érte. Nem kötelessége az államnak bármilyen szakon ezrek képzésének díját állnia.
2013. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Ezzel is tökéletesen egyetértek, de mi van akkor, ha valaki abban a szakmában lenne jó, ahova azért nem mehet, mert az anyagi körülményei nem engedik meg? Az oké, hogy az elmúlt években azon a bizonyos szakon sokan végeztek, és már Dunát lehetne velük rekeszteni, de azért veszik el a lehetőséget a most végzettektől, mert már korábban ott olyan végzett, akit az apuci tolt be oda, meg olyan, aki azt se tudja, hanyadikán van elseje? Ezt nyilván csak az látja jól, aki hasonló cipőben jár mint én. Tudod én nem szívesen tanulnék olyat, amihez nincs kedvem. Én ezt szerettem volna tanulni, és igaz ezt is fogom, csak nem itthon, hanem külföldön. Járt a zöld!
2013. jún. 10. 23:40
 10/35 anonim ***** válasza:
42%

a sok kocaszakra most fizetni kell...de annyi művelődésszervező,kommunikációs istennyila meg ilyesmi van h nem is baj....képezzünk amiből kevés van.


1ébként jobbik előtt még a komcsik is ott vannak szóval......kb 10%

2013. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!