Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szóltok Orbán azon kijelen...

Mit szóltok Orbán azon kijelentéséhez, hogy a közepes képességüek ne tanuljanak egyetemen?

Figyelt kérdés

Felvettek a Pázmány Péter Katolikus Egytem Jog- és államtudományi karára. 368 ponttal önköltségesen, nem gondolom magam kivételes képességűnek, egy gyüjtő középsuliból vettek fel, ráadásul diszlexiás vagyok. A gyatra történelem oktatás ellenére, (az eredeti iskolámba) egy felkészítés keretében felhoztam a tudásomat közel az elit gimisek szintjére, emelt törit érettségit tettem, amely egy százakék híján ötös lett, a magyarom a diszem ellenére ötös is lett. Egyedül a nyelvi érettségim nincs meg (helyette föcit csináltam), a 2005. CXXXIX. Törvény 19-20. Paragrafusa szerint a diplomához sem kell nyelvvizsga, de persze azt is meg fogom csinálni, hogy nekem se legyen könnyebb a diploma mint másnak.

Egy szó mint száz, a felvételem után láttam ezt a hírt és nagyon lelombozott, mit gondoltok erről?



2013. júl. 28. 17:32
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
61%
Elmebetegek meg ne lehessenek politikusok. A többit nem írom le, mert kitiltanak, de képzelj ide sok cifra szót :)
2013. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
75%

Nos elnézve azt, hogy manapság boldog-boldogtalan egyetemre megy, MERT felveszik azt hiszem el kell gondolkodni ezen kijelentés igazság alapján.

Ott meg csak a bulik és szex, ha meg elvégzi egyáltalán valamikor akkor meg elmegy parkolóőrnek vagy mcdonaldsba..

2013. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:
Előző, igazad van, mikor a nyílt napra mentem az ottani diákok a puskázásról beszéltek. Nagyon nem tartottam helyesnek, de én nem bulizni szeretnék, a jeletkezéssel elvállaltam, hogy megcsinálom és ezért mindent meg szeretnék tenni, de aki tanulni akar nem bulizni, azt hagyják már.
2013. júl. 28. 17:40
 4/56 anonim ***** válasza:
93%

Akkor a közepesnél sokkal rosszabb teljesítményű magyar focit miért kell agyontámogatni?????


Amúgy részben igaz, annyiban, hogy nem mindenkinek kellene egyetemre menni, mert sokan mennének büfé-ruhatárszakra, aztán meg sírnak, hogy miután elvégezték nincs munka... Nem kell mindenkinek diplomásnak lenni, miközben a szakképzés a béka popója alatt van. Így nekem az oké, ha az államilag támogatott helyekre nem mindenkit vesznek fel.

Viszont aki úgy mint te, önköltségesen tanul, az tegye csak nyugodtan, ezt szerintem nem kellene korlátozni. Ha van rá igény, megfizeti, akkor az az ő dolga.

2013. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 szántóvető ***** válasza:
100%
4-essel egyetértek.
2013. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
83%

de aki tanulni akar nem bulizni, azt hagyják már.

Akkor téged miben is érint?

Egy szó mint száz, a felvételem után láttam ezt a hírt és nagyon lelombozott, mit gondoltok erről?Miért??

Mi a sértődésed oka?

2013. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%
Azt szólom ehhez, hogy ha mások kijelentései alapján méred fel a saját értékeidet, akkor sosem leszel boldog ember.
2013. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Ugye Orbán azt mondta a közepes képességűek ne menjenek egyetemre, de hogy mit is ért közepes alatt azt nem mondta el. Idén olyan embereket ismertem meg akik oktv, 94% emelt érettségi, 85% emelt érettségi más nyelven, na ezekhez képest közepes vagyok, ezért sértőttem meg, mert, hogy gondolom Orbán is hasonlóan gondolkodik mint én.
2013. júl. 28. 17:52
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem inge, ne vegye magára.

Annyi buta, korlátolt emberkével lehet találkozni, akik a diplomájukat lengetik, és főnökök akarnak lenni. Elég csak egy vetélkedőt megnézni a tv-ben.

2013. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban pontosítanék én is Orbán kijelentésén, hogy közepes képességűek ne tanuljanak ÁLLAMIN. Ha valaki önköltségesen akar tanulni, akkor felőlem lehet kő hü.lye is, hadd fizesse, ha van pénze, az ő dolga.


Egyébként off: az emelt töri 60%-tól ötös, magyarul te 59%-ra csináltad. Nem vagyok zseni, de az enyém pár éve 92% lett, és 80 alatt a föld alá dugtam volna a fejem, és ez kb mindenkire igaz, akit ismerek és emeltet tett töriből. A történelem nem egy bonyolult dolog, minimális szinten kel érteni, a többit be kell seggelni. Viszont a jogi kő kemény magolás és én eléggé rossz előjelnek tartom azt, ha az emelt töri érettségivel ekkorát szívtál... szintén nem szemétkedni akarok, de diszlexiásként biztos, hogy megfelelő szakot választottál? Ennél rosszabbul szerintem nem is tudtál volna dönteni, bocsi hogy most letörlek, de ez az igazság.

2013. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!