Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Aggódnak a románok?

Aggódnak a románok?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Bogdan Diaconunak nem nagyon tetszik Vona beszéde, de hát egy magyar "vezető" nem is azért van hogy más népek hátsó részét polírozza fényesebbre a nyelvével. Mit gondoltok erről?



2013. aug. 11. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ki az a Bogdan Diaconu? És ki az a Vona Gábor? Ugyan már...
2013. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Ez kb. annyira érdekes minthogy Pistike nem ette meg az ebédet.
2013. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Shai-Hulud ***** válasza:
Valami újság is van?
2013. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Azt hogy vona nem magyar vezető. Egy csicska bukott fideszes. Másrészről ha a magyarok problémáival foglalkozna nem a romszikkal talán nem lenne már a parlamentbejutás is problémás a pártocskájának.
2013. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen a románok általában sokszor aggódnak és azt képzelik meg azt szajkózzák hogy az övék a legszebb meg a legjobb.

Nem kell adni erre egy lyukas garast sem.

2013. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Első, ha egy pillanatra is beleolvasnál az első cikkbe akkor az eleéjén írja a következőt; "a Jobbik romániai betiltását kezdeményezi Bogdan Diaconu román kormánypárti képviselő" az egyik kérdésedre ez a válasz, Vona Gábor pedig a Jobbik magyar párt vezetője.

4. Nem tudom mennyire vagy jártas a magyar történelemben, de a mai Románia területén RENGETEG magyar ember él. Ők nem románok, nem azért élnek ott mert Románia jobban tetszik nekik. Persze én tudom hogy mindenkinek jogában áll hülyének lenni, de ti bántóan visszaéltek ezzel a lehetőséggel. :)

2013. aug. 11. 14:27
 7/17 anonim ***** válasza:

És akkor most mit szeretnél kedves kérdező? Provokálni kicsit vagy mi?

Minek kérdezel olyat, amire ott a válasz a mellékelt linkekben? Igen, aggódnak. És akkor most mi van?

2013. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: és Vona mennyit használ a romániai magyaroknak? Ő hazajön, az erdélyiek ott maradnak.
2013. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7-es miféle provokáció?

Szerintem jó dolog az összetartás, én is Erdélyből vagyok. Hiszem hogy Székelyföld egy napon Magyarország része lesz!

2013. aug. 11. 14:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy aggódnak a románok.

Még emlékeznek az 1940-es második bécsi döntésre, amikor Észak-Erdélyt Magyarországhoz csatolták (több mint 1 millió román lakossal együtt).

Még mindig közel 1,5 millió magyar él Romániában, jelentős politikai erőt képviselve. A határ mentén és Székelyföldön még többséget is alkotnak, de a betelepítésekkel a román államnak már sikerült elérni, hogy a nagyvárosok román többségűvé váltak.


Mivel a magyar állam közvetlenül nem tud segíteni az erdélyi magyarságon, így nincs értelme egymás ellen uszítani a népeket, végül úgy is csak a Romániában élő magyar kisebbség járna rosszul.

A székely autonómiát nekik kell kivívni, Magyarország legfeljebb csak az EU révén tud kampányolni ennek érdekében.

2007, Románia EU csatlakozása előtt lett volna módja a magyar kormánynak, hogy erőteljesebben képviselje a magyarságot, de mára már ez a lehetőség is elúszott.

2013. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!