Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Külföldről a nagykövetségen...

Külföldről a nagykövetségen kívül milyen módon lehet még szavazni?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, ideiglenesen külföldön élek, 2014-ben szeretnék majd szavazni, de nem tudom, hogy a nagykövetségi szavazáson kívül van-e erre más lehetőség is. Állandó lakcímre otthon vagyok bejelentve, itt kint ideiglenes lakcímbejelentésem van.
2013. szept. 30. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha itthon van állandód, akkor a nagykövetség/konzulátus az egyetlen mód. Majd értesítenek, hogy mikor, de arra figyelj, hogy nem feltétlenül az itthoni szavazás napján szavazhattok.


[link]

2013. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahol élsz az adott városban, be kell menned a polgármesterhez és elmondod hogy 2014-es Magyarországi szavazáson részt akarsz venni. A polgármester felveszi a kapcsolatot a magyar követséggel, és amikor eljön a szavazás ideje, az adott városkában ahol élsz biztosítani fogják a törvényes szavazást neked..
2013. szept. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
H nem itthon élsz, akkor minek akarsz szavazni? Gyerek haza, és élj itthon. és akkor szavazz.
2013. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3 - mas, olvasni nem tudsz vagy szöveget értelmezni? Mint írtam, csak ideiglenesen élek kint, tehát haza fogok költözni, nyilván engem is érinteni fog, hogy akkor kik kormányozzák majd az országot, nem értem, miért ne szavazhatnék. Amúgy meg nem az volt a kérdés, hogy szavazhatok - e, hanem, hogy milyen módon. Köszönöm hasznos válaszodat.


Az első két válaszolónak pedig köszönöm, a második variáció jó lenne, ha sikerülne.

2013. szept. 30. 16:32
 5/5 A kérdező kommentje:
2 - es, honnan tudod, hogy így is lehet szavazni? Én eddig bárhol utánaolvastam, eddig mindenhol azt írták, hogy akinek otthon van állandó bejelentett lakcíme, az személyesen szavazhat a nagykövetségen. De reménykedem valami olyasmi megoldásban, amit írtál.
2013. szept. 30. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!