Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hát nem fineszes?

Hát nem fineszes?

Figyelt kérdés

Hétköznapi mese egy ügyes udvarlásról...


Marcsi az utca szépe. Nem egy észlény, de helyeske, és bolondulnak érte a fiúk, különösen Viktorka, Attila, Ferkó és Gábor. Viktorka egy szép napon elcsen Angéla néni teraszáról egy cserép muskátlit, és szalad vele Marcsihoz:


- Ezt neked hoztam, nézd, milyen szép virágot vettem!


Marcsi teljesen meghatódik és odavan Viktorért: "Micsoda rendes srác, hogy gondolt rám és ennyire szeret" - mondja magában. A virágot hazaviszi és kiteszi az ablakába. Attila, Ferkó és Gábor is látták, amint Viktor ellopja a virágot, és Attila, aki ki nem állhatja Viktort, megjegyzi Marcsának, hogy "dehogy vette, úgy lopta". Marcsi viszont nem hisz neki, Viktor olyan szépen adta neki oda azt a virágot, és kizárt, hogy ilyet tenne...


Egy nap Angéla néni, aki jóban van Marcsi anyukájával, náluk jár vendégségben és megismeri a virágát. Kérdezi, hogy került oda, kiderül, hogy Marcsi kapta ajándékba.


- Márpedig ez az én virágom, megismerem a cserépről, még a tábla is benne van, amit én írtam - mondja. Adjátok vissza!


- Nem, ezt Viktor vette nekem, ő mondta! - erősködik Marcsi, és nem hajlandó visszaadni a virágot.


Angéla néni megvonja a vállát, megköszöni a süteményt és hazamegy. Soha többet nem megy át hozzájuk és nem is telefonál. Korábban sokat segített a családnak és adott is nekik kölcsön, de a veszekedés miatt megszakad a kapcsolatuk.


Amikor Marcsi találkozik Viktorral, megemlíti neki, hogy Attila mit mondott. Viktor erre mindennek elmondja Angéla nénit, meg persze Attilát is, mert "tuti, hogy ő hazudta a vén banyának, hogy loptam".


Gábor is arra jár, és gúnyosan megjegyzi, hogy a vén satrafának az összes virágját el kellene lopni. Marcsi ezen nevet egy jót, és megöleli Viktort:


- Te olyan jó fej vagy és cuki pasi, imádlak!


Hát, így kell fineszesen udvarolni...


(A történet és a benne szereplők kitalált személyek, minden hasonlóság valós eseményekkel vagy emberekkel pusztán a véletlen műve).



2013. okt. 8. 18:20
 1/7 doboszoli ***** válasza:
54%
Tetszik. Életszerű...
2013. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
azt ugye tudod, hogy az itt kommentelők jelentős része fel sem fogta a sztorit? :)
2013. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szinte biztos voltam benne. Sok itt a Marcsi... Nem is nekik írtam ;)
2013. okt. 9. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:
"Édes" hogy a maszoposok már ilyen fondorlatos módon is hazudoznak... Különben a többiek Nyíltabban teszik.
2013. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 doboszoli ***** válasza:

Kedves Miklós!

Újra olvasd el, ÉRTELMEZD, (nem bonyolult az), és talán rájössz, hogy ez a Való Világ.

Ha nem, akkor Te is Marcsi vagy.(a példában szereplő Marcsi)

2013. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

te meg az Életben szereplő mszp-s hazudozó.

Hiába gondoltad,hogy tudsz hazudni. Hazudni az tud,akiről nem jönnek rá,hogy hazudott.

2013. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Maga a sztori ötletes és jól meg van írva, de van azért pár apró észrevételem. Gábor elmés élce után, miért is Viktort ölelgeti a Marcsi, miért nem Gabikát? Valamint szegény Ferkót meg teljesen kihagytad a sztoriból.


A Gábor-Viktor szembenállást, avagy rivalizálást jobban ki lehetett volna alapvetően dolgozni, Ferkó diszkriminálása, csak azért mert tőle tiltják a szülei Marcsikát meg szintén nem szép dolog.

2013. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!