Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit gondoltok a halálbüntetés...

Mit gondoltok a halálbüntetés visszaállításáról? Kereszténységről is szó van!

Figyelt kérdés

A jobbik visszavezetné a halálbüntetést.

Ezt hogy nézzük keresztény szemmel: az egyik parancsolat hogy ne ölj!

Rendben van,de az is benne van a bibliában hogy ha valaki elköveti az egyik főbűnt akkor megszakad a kapcsolata istennel,és a pokolban fog kerülni.

Tehát,szerintem isten szemében az nem bűn ha egy gyilkost hozzátenném gyorsan,fájdalommentesen végeznének ki.

Ez azokra vonatkozna akikről bebizonyították hogy megöltek valakit,tehát ugyanazt kapnák amit mással is megtettek.


Köszönöm a normális válaszokat!



2013. nov. 16. 10:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsánat: *pokolba fog kerülni
2013. nov. 16. 10:22
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
en kereszteny vagyok,de szerintem a halalbüntetes egy nagyon jo,es hasznos dolog.szerintem nem lenne ennyi eröszak es gyilkossag.de en inkabb a kinzast hoznam vissza,az meg riasztobb.
2013. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Vissza kellene hozni
2013. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%

Semmi értelme a halálbüntetésnek.


Szerintem a ti agyatok el van borulva. Ha saját kezűleg végeztek a bűnössel akkor én is támogatom. Aztán jöhettek ti következőnek a sorban, míg el nem fogy a jelentkezők száma.

2013. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem vagy halálbüntetés, vagy pedig kényszermunkatábor kell.


Személy szerint, inkább vagyok a kényszermunkatábor mellett.


A lényeg, hogy kettő közül valamelyikre szükség van.

2013. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

" kényszermunkatábor kell. "


És annak mi haszna?

2013. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

6.


A súlyos bűnelkövető megbüntetése.

A kényszermunkának elrettentő ereje is lenne.


Mivel egy súlyos bűnözőnek a halál gyakorlatilag megváltás, a kényszermunka viszont valódi büntetés.

2013. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Aki azt mondja,hogy semmi értelme aszerint mit kéne csinálni azokkal a cigányokkal akik 4-en megtámadnak egy öreg nénit az éjszaka közepén levágják a kezét és a lábát és elviszik az értékeit?
2013. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amíg nem tökéletes a rendszerünk addig a halálbüntetést semmi értelme visszahozni.

Az a baj, hogy igenis ülnek ártatlanok a börtönben mindenhol. A nagy USA-ban is és itt a puszta közepén is.

Sokakat mentenek fel évekkel (akár 20-30 évvel) később is.


Amíg az igazságszolgáltatási rendszer ilyen tökéletlen a világban addig én szerintem hiba lenne visszaállítani nálunk a halálbüntetést.

Ha 10 halálraítéltből 1 ártatlanul lenne kivégezve akkor szerintem már nem éri meg.


Inkább töltsék egész életüket börtönben, szenvedjenek meg a bűneikért és dolgoztassák őket a hazáért. Aki emg nem akarna dolgozni a börtönben az halljon éhen.

2013. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

mindenkinek ment a zöld kéz mivel értelmes megfogalmazásokat kaptam.

Köszönöm!

És valóban,a kényszermunkatábor sokkal jobb ötlet lenne!

2013. nov. 16. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!