Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hallott már valaki a trillió...

Hallott már valaki a trillió dolláros perről az illuminati ellen?

Figyelt kérdés
Pár mondatban le tudnátok írni az "összeesküvés" lényegét? Kik akarták visszaszerezni az aranyat? 2001-ben mi történt a WTC lerombolása után? Ki nyerte a pert? Mostanában olvasgattam utána a témának és ezek amik homályosak. Akik ismerik a dolgot írjanak!

2013. nov. 28. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen aranyat?
2013. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jólvan első válaszoló, neked ezek szerint fogalmad sincs... Egy (bizonyított) elmélet szerint az aranyról szólt az egész, az volt a tét meg ezért voltak a világháború is. Állítólag.....
2013. nov. 28. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:

ne nagyon kutakodj a témában, mert ki tudja mi történik veled:)

a polip csápjai sokáig elérnek:)

amúgy igen olvastam róla, nem tom te mennyit tudsz róla, de még annak idején az összes tv ben főműsoridőben azt is bemondták h a japán kém aki vmelyik európai ország 3 betűs szervezetének dolgozott, h próbálta olaszországon keresztül kicsempészni az 500 !!!! millió dollárnyi államkötvényt...

szinte röhejes ahogy az embereket megvezetik:)

2013. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen aranyról? Az arany értéktelen (önmagában), az első világháború idején pedig gyakorlatilag teljes mértékben értéktelen volt.
2013. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pedig az aranyról szólt a dolog. Felvettek valami kölcsönt Ázsiából, aztán nem fizették vissza. Később ezt akarták vissza szerezni. Az aranyat pedig az ikertornyok alatt tárolták (azt nemtom mi lett a terrortámadás után). És ugye ha megszerzik az összes aranyat akkor ők uralják a gazdaságot=övék a világ. Aztán utána már nem számíthatunk sok jóra...
2013. nov. 29. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Az aranynak nincs gazdasági irányító szerepe. Olyan anyagról van szó, amely önmagában nem értékes, mert nem megy át a sivatag teszten, tehát barter üzletre igen kevés esetben alkalmas.


Ipari jelentősége természetesen van, az informatikai eszközök gyártásához sokat használnak, ennek köszönhetően felment az ára.


Ellenben, a pénzre nincs kihatással, a gazdaságot nem lehet vele irányítani, legfeljebb akadályozni az informatikai eszközök és ékszerek gyártását, de ez sem életszerű, hiszen a szükséges mennyiség jelentős részét ma is tetemes mennyiségű föld feldolgozásával nyerik ki, ami továbbra is rendelkezésre áll, tehát nem tudnák teljes mértékben megakadályozni az iparág működését.


A pénznek jóformán semmi köze az aranyhoz. Az aranyat a középkorban a pénzhamisítás elkerülésére, vagyis biztosításra használták. Az arany előállításához felett bányászati eszközökre és kohászatra volt szükség, ami akkoriban ritkaságszámba ment, sőt, a legtöbb országban bányászati joga csak a legkiváltságosabb nemeseknek, sokszor csak az uralkodó családnak volt. Jó világpiaci ára miatt sok ország, (mint például Magyarország) aranytartalékot tart a hitelképessége megőrzése végett, de azon országok, amelyek kiterjedt kapcsolatrendszerrel rendelkeznek (pl. USA), már az aranytartalékkal teljes mértékben felhagytak, hiszen a nemzetközi befolyásuk miatt nincs is szükség rá.


Hozzá kell tenni: az aranynak olyannyira nincs központi szerepe, hogy már az ókorban is nagyon sok alternatívája volt. Például só, kagylógyöngy, és egyéb, nehezen fellelhető és hamisítható anyag. (Ma már a só szinte értéktelen, de a sivatag teszt szerint még mindig nagyobb az értéke, mint az aranynak, tehát barter üzletre alkalmasabb).


Ma már sokkal fejlettebb, kiterjedtebb és megbízhatóbb biztosítási rendszer létezik a pénzre, mint az arany.

2013. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nemhiszem, hiszen az aranyalapú rendszernek is az arany volt az alapja.

Ma is fontos tényező, hogy mennyi aranya van egy országnak. (Nem a felhasználás miatt)

2013. nov. 29. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nemhiszem, hiszen az aranyalapú rendszernek is az arany volt az alapja. "


Lehet, de most nem az aranyalapú rendszer dominál a világpiacon. Gyakorlatilag szerintem sehol nem használnak aranyat fizetőeszközként, vagy csak elenyészően kevés helyen.


Egyébként egy aranyalapú rendszert már csak elvi okokból sem lehet tartósan sakkban tartani az arany visszatartásával, hiszen kereskedelmi lehetőség hiányában találnak más megfelelő biztosítékot.


"Ma is fontos tényező, hogy mennyi aranya van egy országnak."

Mit értesz ország alatt? Államot? Az, hogy ennek mennyi a jelentősége, csak az állam berendezkedésétől függ. Magyarország a hitelképesség biztosításához használ aranytartalékot. Az USA-nak pl. nincs ilyen aranytartaléka, mégis hitelképesebb, mint mi. Tehát az arany erre nem igazán jó eszköz ma már.


Ha az ország alatt a lakosságot(jószág), birtokot (úrbirtok) érted (ugyanis az ország összetett szó, ebből a két szóból képződött), akkor pedig relatíve kevés jelentősége van, legfeljebb ha sok aranyékszere van a lakosságnak, akkor csinosabbak. Az informatikai iparnak persze nagyon is számít, de ilyet a világ jelentős részén nem gyárt egy gyár sem. Pár nagy gyár látja el az egész világot. Máshol csak összeszerelő üzemek vannak.

2013. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is hallottam hogy tartoztak valami kínai valakinek és szeptember 12-én járt le a határidő
2013. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!