Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ennek mi értelme?

Spongya Bob Kocka kérdése:

Ennek mi értelme?

Figyelt kérdés
Nem elég az, hogy Magyarországon csak T betűs boltokban lehet dohányterméket kapni, de most már azt is megszabják hol nyithatnak ilyet és hol nem. Ezzel az új törvénnyel sok trafikost a csőd szélére sodornak azzal, hogy minden vagyonát beleölte abba, hogy nyitott egy boltot egy Tesconál és most költöznie kell. Mégis mire jó ez a cirkusz? A fekete kereskedelem újra fellendült és a dohányosok száma ettől nem fog csökkenni. Ráadásul gáz is pl.: a 18 éven aluliakhoz való viszonyulás. Most belehal egy 17 éves ,,gyerek" abba ha lát 3 kis polcot tele cigarettával? De kocsma azért üzemelhet óvoda mellett. Van aki ezt érti? Én nem dohányzom, de már én is agyon vagyok háborodva. :(

2013. dec. 7. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy költői kérdés. Nyilván semmi értelme nincs.
2013. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a magyarok megértek egy kis népirtásra."


Az első válaszolónak ezt a mondatát viszont gyalázatosnak tartom és teljes mértékben elhatárolódom tőle. Szégyellje magát, aki ilyet ír.

2013. dec. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
A szabad piac valójában csak a nagytőkés milliárdosoknak szabad. Munkáspárt 2006-Európai Baloldal a megoldás.
2013. dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszönjük, Attila!
2013. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mármint a bevásárlóközpontok és a benzinkutakról való kitiltásnak mi az értelme?

Van értelme,de annak az egészségvédelemhez semmi köze,mint ahogy a trafiktörvénynek sincs.A valódi ok,hogy a sok pénz nem a megfelelő zsebekbe landol.A koncesszióhoz jutottak kis része azért ért a dohány bizniszhez,tudták hol kell nyitni,a hülyébje ezt nem nézi jó szemmel és ahogy az látható a törvényeket hülyék hozzák..Na azért nem kell sajnálni a most rosszul járt dohánybolt üzemeltetőket,ők legalább koncesszióhoz jutottak,majd nyitnak máshol,nem féltem őket.

Én azt nem értem,hogy miért lett most annyira fontos,hogy a forgalom ne koncentrálódjon és miért csak a dohánynál érdekes ez? Ezer számra mentek tönkre kisboltok,mikor beengedték a külföldi nagy multikat,akkor ez nem számított.Lassan már 30 éve vagyok kereskedő,de egyre inkább azt tapasztalom,hogy idegen vagyok a saját országomban.

2013. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akár honnan indulsz, mindig a pénzhez kanyarodunk vissza. Ennek az az értelme, hogy most nem azok zsebébe megy a lóvé, akiébe kellene... ennek az egész nemzeti dohányboltos marhaságnak semmi köze nincs a ki és mennyit dohányzik, ki mibe mit ölt bele... ki nem sz@rja le? Itt 3 dologról van szó: PÉNZ! PÉNZ! PÉNZ! A többi csak süket duma. 40 ezer ember került az utcára az egész ökörség miatt, de végül is ki számolja? MO-n már annyian vannak az utcán, hogy több ezer ember plusz mínusz már fel se tűnik senkinek... Egyébként azt hitték, hogy az egész biznisszel majd nagyokat kaszálnak a haverok, de rápacsáltak, most kapálóznak, hogy mit és hogyan oldjanak meg, hogy mégis kaszáljanak... erről szól a dolog, semmi másról.
2013. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alruna ***** válasza:

az 5-ösnek:

Abban igazad van, hogy a nagyobb és multi kereskedelmi hálozatok tönkre teszik a kis kereskedöket....


DE a megállopodásokat a multikkal a (lobbizó)politikai vezetök tették (ami föleg az adókon keresztül lett hatékony) na meg ugye egy pár érvényben lévö nemzetközi és aláirt tagság stb. is kötelez bizonyos gazdasági (versenyek)lépések elfogadására....Igazad van, ez nincs rendjén... lehetne igazságosabban, az egyenlö sélyek figyelembevételével is rendezni! Egy kölcsönös kereskedelmi rendszerre viszont szükség van,hiszen a magyar termékeknek is kell a piac, az export!


Arról nem is beszélve a magyar vásárlók kivánsága is volt a külföldi "márkás" termékek is kerüljenek a magyarországi üzletek polcaira! Korábban mindenki oda volt értük. idöközben sokan rájöttek a drágább árak ellenére NEM jobbak, mint sok hazai megfelelöje.... ;-)

2013. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!