Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az emberek nagyon utálják a...

Az emberek nagyon utálják a politikusokat? ( lent )

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Arra gondoltam, hogy ha így folytatják Mo. vezetését az ország pár éven ( kb. 50-60 évet saccoltam ) belül végleg tönkremegy, nem mintha most valami fényes lenne a helyzet. Valakinek tennie kell valamit. Utána néztem "pár" dolognak és arra jöttem rá, hogy politikusnak nem nehéz lenni. Az egyetlen dolog amihez érteni kell, egy fejlesztethető képesség: a hazugság vízfolyás szinten. Én nem tudok hazudni, pont ezért gondoltam, hogy megválasztanának az emberek. Most 2 lehetőség van: megválasztunk egy őszinte embert, aki próbál segíteni, de nem ígér biztosat vagy megválasztunk egy hazugot, aki minden jót ígér, de tudjuk, hogy hazudik és próbálkozni sem próbál. Én olyannak nem szeretnék menni, amit utálnak az emberek. 10 pontos skálán mennyire utáljátok a politikusokat? Mi a véleményetek a meglátásomról?

2014. jan. 7. 23:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ujj nélkül hány sört tudsz kérni?
2014. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Amennyit mondok. Most ennek ténylegesen nem értem a kérdéshez. Légyszíves fejtsd ki ( privátban )
2014. jan. 8. 07:42
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát kedves fiatal barátom, a politika kicsit bonyolultabb dolog. De van még időd rengeteg, hogy megértsd, csak ne hiábavalóságokkal töltsd az időd az iskolában.

Mert a hazugságot az igazságtól elválasztani csak tudással lehet. Sőt, azt megérteni, hogy miért hazudik valaki szintén csak tudással lehet. Mondok egy példát. Ha te szelíd ember vagy, és véletlenül farkasok közé keveredsz, két dolog közül választhatsz: vagy meghalsz, vagy fegyvert ragadsz. Hazug világban igazat mondani, általában röhejes. Mégpedig azért, mert az igazság általában fáj, a hazugság meg simogat. És ki szereti a fájdalmat? Legfeljebb az, aki tudja, hogy ez a gyógyulás ára.

Az emberek utálják a politikusokat, mert úgy tartják, lopnak. És ezt nem tartják jónak. De az emberek is lopnak (méghozzá önmaguktól), amikor adót csalnak. Ezt nem tartják rossznak, sőt. Tudod miért? Megmagyarázzák! Hogy muszáj, mert rosszul megy. Eszükbe se jut, hogy amit nem fizettek be, abból lett volna út, iskola, kórházban műszer. Senkit nem zavar, ha út, csatornaépítőket, más nyilvános helyen tevékenykedőket lát heverészni. Pedig ők ezért fizetést kapnak. A semmiért. Még ha keveset is. Mit gondolsz miért keveset? A semmiért akarnál többet? Ilyen nincs a világon. És ezek nagyon egyszerű - számodra is érthető - esetek. De a valóságban a legtöbb ennél sokkal bonyolultabb. Tudod, miért nem kapnak el sok gyilkost, betörőt? Tudod miért intézik lassan a szüleid ügyét a hivatalokban? Tudod miért feltűnően drága (a nyugathoz képest is) néhány termék a boltokban? Tudod miért romlanak el használati eszközök rövid idő alatt? És még hány ilyen van! Ez mind azért történik, mert (majdnem) mindenki csal egy kicsit. Keveset és rosszul dolgozik. Kihajtják a belét, ezért ha nem látják, lazsál. Nagyon sokan nem értenek ahhoz amit csinálnak. Ez is baj, de az igazi az, hogy nem is akarnak.

Kiölték belőlük az önállóságot, a büszkeséget, a tartást. Tízmillió közül csak pár tízezer a politikus. Ez nincs egy százalék se. Ha a többi mind rendesen dolgozna, fel se tűnne nagyon, amit ez a kis százalék ellop. Az már feltűnő, ha az egész ország lop csal. Na nem nagyon, néhánynak lehetősége sincs, de sok kicsi sokra megy. De mondom, a legfőbb baj nem ez, hanem az, már nem is akarnak mást.

Szóval nem olyan egyszerű ez. Ja és a saccolásodhoz annyit tennék hozzá, hogy ebben az országban ezer éven át sokkal de sokkal többet loptak, raboltak, az emberek ingyen dolgoztak. De túlélték ezt az ezer évet, nem is akárhogyan. Érdemes tehát megfontoltabban saccolni a jövőt.

2014. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13-as. Miért tűnik fel jobban amit a politikus csal, mert hiába van igazad, de egy politikusnak általában annyi keresete van, hogy egy vagy több vállalkozást nyit, és mint a legtöbb magánvállalkozó pár millió forintot lop. Ellenben nem mint egy magánvállalkozó, akár milliárdokat sikkaszt. Kb. mintha 25-50 vállalkozása lenne.

Amit irtal tisztában vagyok vele.

És legvégül: azért ennyi időt saccoltam, mert régen az elmúlt 1000 évben nem, viszont most euró milliókkal tartozunk mivel hitelt, kölcsönt vett fel az ország az eutól. Vagy nem? És évek óta csak a mínusz jön. Pl. 2014-ben ( nem akarok hülyeséget mondani ) több kiadást terveztek, mint bevételt. Ezt az eu-s támogatásokból és kölcsönökből (!) lehet megoldani. Szóval hamarosan teljesen eladósodik az ország. Nem? Ha évről évre csak a mínusz jön.

2014. jan. 8. 15:28
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező úgy látszik nem ismered a favágós viccet.

Bemegy a favágó a kocsmába és elkiáltja magát : Kérek 5 sört. (De közben csak 3 ujját mutatja, mert a többit már levágta a fűrész). Ez a vicc akkor működik, ha te is mutatod a 3 ujjaddal.

A kocsmában szokták mutatni a pincérnek, hogy még hány sört kérnek és a pincérnek nem kell feleslegesen odamenni az asztalhoz csak a sörrel.

Ezzel arra utaltam, hogy ha a politikusok jakuzák lennének a sok hazugság miatt egy ujjuk sem lenne már.

2014. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Így már értem :). Egyébként írtam, hogy 16 vagyok, nem a kocsmában töltöm a szabadidőm, van jobb dolgom is. De ezzel a magyarázattal már értem :)
2014. jan. 8. 23:12
 17/17 anonim válasza:
10-es skálán kábé 35-ös szinten utálom a politikusokat és a magyar közéletet. Erre nem Vitya vagy Ferkó miatt jöttem rá, hanem Torgyán Józsi bácsival beszélgettem 5-6 évvel ezelőtt. Ha beleolvasok a róla szóló hírekbe és abba, hogy miket mondott/állított 10-15-35-40 éve akár, minden pontosan és ugyanúgy vált valóra. Előre látta. Nos, többek közt ezért elköltöztem abból a szmötyiből, eladtam a házamat, a nyaralómat, a 4 hektár szőlőmet és költöztem egy civilizált, nem elmaradott és primitív országba, ahol nyugton hagyják élni az embert. Minden friss diplomásnak és annak, akinek egy kis esze van javaslom tűzzön el onnan mihamarább és ne is nézzen vissza. Én a büdös életben nem fogok visszamenni, semmilyen okból sem.
2014. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!