Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a jobbik nyerne a választás...

Ha a jobbik nyerne a választásokon, akkor megjavulna a közbiztonság?

Figyelt kérdés
Milyen negatívumait mondanátok?
2014. jan. 20. 16:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

"gen, mert attól kezdve a vidéki rendőröket csendőröknek hívnák, és kakastollat hordanának a sapkájukon, amitől aztán annyira komolyan venné őket az összes cigány (akik köztudottan félnek a kakasoktól, a kakastoll ellenül olyan, mint a vámpírnak a foghagyma), hogy egyből jó útra térnének. "


Ezt csak nem gondolod komolyan, mert akkor egy álomvilágban élsz.


Tehát ha holnap Pintér elrendelné, hogy rendőrök tollat viseljenek és legyen csendőr a nevük akkor rend lesz:-))


ÚR Isten:-) Egyelőre ahol én lakok már rendőr sincs, max egy dolgozik. Na ez az egy hordhat 88 tollat is akkor is elmegy a cigó este lopni.

2014. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%

"Én nem hiszek abban, hogy pár statisztikai adatsor alapján ki lehetne jelenteni, hogy nálunk jobb a közbiztonság mint a világ legtöbb helyén, és nincs is itt semmi probléma."


Nem mondtam hogy nincs, nézd vissza az előző hozzászólásom, csakhogy ahogy az ábra is mutatja amit linkeltem a Föld túlnyomó többségén a 100000 emberre jutó gyilkosságok száma többszöröse a magyar értéknek, gyilkosságokat pláne az információs társadalomban nemigazán lehet tömegével elhallgatni, ahogy az életellenes cselekmények száma is alacsony nálunk, ezeket nem szokták kozmetikázni manapság, mert az eset másnapján már ezer sajtóorgánum telekürtöli a környezetét a hírrel.


A piti lopásokkal meg a hatóság nem tud mit kezdeni, mert ez tipikusan olyan eset, ha nem mutatsz rá bizonyítékok garmadájával körítve a tettesre, akkor esély sincs, hogy meglegyen a termék. De azért jelenteni kell hátha véletlenül belefutnak egyik másik ügy kapcsán a tettesbe.


Ahhoz hogy ez visszaszoruljon a gazdasággal kellene valamit kezdeni, hogy a bűnözés helyett lehessen és érdemes legyen dolgozni. A piti lopásokkal/rablásokkal az alacsony feljelentés ráta miatt (a hatóságnak meg a magánszemélynek sem éri meg többnyire a fölösleges herce-hurcát) a hathatós feketepiaci aktivitás miatt, plusz a késleltetett észlelés miatt, semmilyen rendőrség (a Gondolatot leszámítva) nem tudja felvenni a harcot.


Lényegében Magyarország kifejezetten biztonságos szeglete a Földnek, nincsenek utcai harcok, véres maffialeszámolások az utcán, se polgárháború, de még a legsötétebb szabolcsi putri is egy napfényövezet egy átlag európai gettóhoz képest, a közterületeken is bárhol még az emlegetett szabolcsi putrisor utcáján is végigsétálhatsz úgy, hogy hajad szála se görbül jó eséllyel. Tudom nehéz elfogadni, de ennyi elég ahhoz, hogy a Föld országainak 90%-nál jobban teljesítsünk.

2014. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es, úgy látom, hogy neked nincs túl sok humorérzéked...
2014. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!