Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Menjek el szavazni? Van értelme?

Menjek el szavazni? Van értelme?

Figyelt kérdés

Nem értek a politikához, de egyáltalán nem! Orbánt ismerem, Gyurcsányt ismerem! Ennyi, más, azt se tudom milyen pártok vannak, és mit akarnak! Hallok még a Jobbik nevezetű pártról, a többiről semmit!


Az életkoromból is kideríthető, hogy még sosem szavaztam! Nem tudom, hogy menjek-e! Menjek?



Több mindent is hallottam a többiektől.


1. Igen, természetesen! Szavazz a x/y/z pártra!

2. Nem, minek? Nem azon az 1 szavazaton fog múlni ki nyer!

3. Dehogy is! Ez már le van beszélve, ki fogja most 4 évig lopni az országot! Csak mutatóba van, hogy a nép dönti el!


19/F



2014. jan. 24. 08:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező (reménybeli első szavazó)!

Szerintem menj el szavazni. Számít a szavazatod, nincsen elveszett szavazat.

Hogy kire, kikre szavazz, azt még ráérsz eldönteni, hiszen a kampány még csak most kezdődik (rengeteg politikai hirdetéssel találkozol még a választás napjáig, azok alapján kialakíthatod az elképzelésedet).

Mivel a Te speciális élethelyzetedet (falun vagy városban élsz, tanulsz vagy dolgozol, esetleg munkanélküli vagy, családot akarsz alapítani stb.) csak a rokonaid és a barátaid ismerik, szerintem az ő tanácsukat kérd ki, hogy a Te érdekeidet melyik párt képviseli a leginkább.

2014. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nincs: az egésznek nem a kormányra kerülő párt a lényege, hanem az, hogy a szavazó/tartózkodó polgár a hatalomra kerülő javára jogilag lemond minden döntési jogáról:


lásd korábban az alkotmány, manapság az alaptörvény szövegét:

"A közhatalom forrása a nép.


(4) A nép a hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja."


Magyarán a hatalom a választóké, különben nyíltan rabszolgának lehetne nevezni őket.


Ez viszont nem jó így, mert eszedbe nem jutna azt mondani, hogy többet szeretnél az államnak dolgozni (adók), mint magadnak, és eszed ágában sem lenne őket pénzelni, nyaraltatni, stb. Erre kell a választás: hogy ne közvetlenül döntsél az életedről, hanem tegye ezt a képviselő helyetted - korlátlanul. Pont úgy, mintha elmebetegnek nyilvánítanának és gyámság alá helyeznének. A választás során _kínáltak közül_ egy opció hiányzik: "Nem járulok hozzá, hogy képviselő gyakorolja az én hatalmamat." Helyette az aktuális új gyámjelöltek kínálata.


Amikor egy párt hatalomra kerül, annak nevében gyakorolhat hatalmat, aki

1. e jogáról lemondott az X-el

2. aki nem jelzi megfelelő formában azt a kormány felé, hogy ő maga nem kéri vagy engedi, hogy helyette gyakorolják a hatalmát: ennek hiánya jogilag megfelel a ráutaló magatartásnak, tehát a polgár hallgatása egyenértékű a beleegyezésével.

2014. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!