Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 2014 kormány választás?...

2014 kormány választás? Ki-kire szavaz, és miért? Fideszre? Jobbikra?

Figyelt kérdés

Az elmúlt három és fél évben, az egykulcsos adó bevezetésével a legrosszabb helyzetben élők jártak rosszul. Ezen kívül megszüntették az adójóváírást, megadóztatták a cafeteriát, emelték munkaadói járulékokat, több tízezer embert elbocsátottak a közszférából, felemelték az áfát, az egyszerűsített vállalkozói adót és az illetékadót, bevezették az ingatlanadót, a sárgacsekk-adót és a tranzakciós adót. Csökkentették a szociális juttatásokat, ellehetetlenítették a hitelezést a bankadóval.

Telekommunikációs adót találtak ki, dohány-, alkohol jövedéki adót emeltek, chipsadót vetettek ki, az üzemanyagok jövedéki adóját megemelték, újévkor a benzint és a gázolajat sokadjára elviselhetetlenül drágították, az autógáz jövedéki adóját 100%-kal megemelték, bevezették a baleseti adót (az állami autókra érdekes módon nem), emelték az autópálya-díjakat, új matricarendszert vezettek be.

Csökkentették a szociális juttatásokat, a rokkantsági ellátást, bevezették a szociális hozzájárulási adót, növelték a kommunális adót, bírósági eljárásokkal kapcsolatos illetékeket emeltek, a betéti kamatok után 6%-os egészségügyi hozzájárulást vezettek be, a pénztárgépekkel sem a kereskedők, hanem az állam vagy csókosai jártak jól.. Ja, és Istenítik a rezsicsökkentés miatt, oda ne rohanjak, azt mindenki elfelejti, hogy 2010óta 56%-kal lett drágább a gáz:)

Ez 2014-ben és utána sem változna, úgyhogy ebből kiindulva én NEM fogok a Fideszre szavazni.

Én személyszerint a Jobbikra szavazok, még nem voltak hatalmon, talán valamilyen féle változtást hoznak jó irányban. Több igért intézkedésükkel egyetértek, van amivel nem, de hát az élet nem habostorta. Talán készen állnak a kormányzásra.

Ti, hogy gondoljátok? Primitiv, alpári megnyilvánulást mellőzük!



#Jobbik #2014 #szaazás
2014. jan. 30. 01:51
1 2
 1/19 anonim válasza:
65%
jobvik. csak mert magyar, es nem arra megy hogy tonkre tegye az orszagot
2014. jan. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Én is a Jobbikra fogok szavazni, pontosan azért, amiért a kedves kérdező is.

Jómagam teljesen kiábrándultam az elmúlt 24 év politikai vezetéséből, ideje lenne már egy vérfrissítésnek, mert a jelenlegi bagázs már lenyúlt mindent, amit lehetett (azért volt szerintem már a trafikos mizéria is, mert már nem volt olyan állami pénz, amiből le tudtak volna nyúlni).

A Jobbik azzal villog, hogy ők a fiatalok között a legnépszerűbbek - ugyan nem tudom, hogy ez mennyire igaz, őszintén szólva nem néztem utána, de csak nem hangoztatná ennyire, ha nem lenne igaz - és ez nem véletlen szerintem.

Mivel érdekel, hogy mire lenne képes a Jobbik és mert nincs más alternatíva számomra, mert az biztos, hogy se a Fideszre, se az MSZP-re (nevezzük a baloldali csoportosulást csak így) nem fogok szavazni.

2014. jan. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Csoda, hogy fejben tudod tartani, mennyi mindent emeltek Fideszék, én is hőbörgök ellenük, most legalább memóriafrissítésem lett, ha kérdezik, miért utálom őket.

És ha megint ők nyernek, Isten irgalmazzon nekünk, akik eddig is szenvedtünk tőlük.

Ezek harcolnak a bankok ellen, külföldi szolgáltatók ellen, de annyira, hogy közben nem veszik észre, hogy nyomorba döntik az embereket.

Napokban volt, milyen jó a foglalkoztatottság, hát nem csodálom, mindenki azért gürizik, hogy a NAV ne lopja ki még a szemüket se a sok behajtás miatt.

Viktorkának úgy látszik a rezsicsökkentésen kívül még a számadatok a fontosak, mennyi kintlevősége van az államnak. És behajtják ezt mindenkitől, jövedelemre való tekintet nélkül, nagyon aljas módon.

Gondolom repülnek a NAV-nál, ha nem teljesítenek.

Tudnám ki a felelős ezért, aki így hajtja a NAV-ot mostanában...


Amúgy a fene tudja kire szavaznék, a jobbikra nem, nem vagyok se zsidó, se cigány, de az a fröcsögés, ami megy a szélső jobboldal részéről az gusztustalan nagyon.

Az MSZP is borzalom, de azt tudom, 4 évvel ezelőtt összehasonlíthatatlanul jobban éltem, mint most.

2014. jan. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Még nem tudom kire szavazok, csak azt, hogy a Fideszre és a Jobbikra nem. A Jobbiknak nincs olyan programja, amit meg is lehetne valósítani. Csak még jobban tönkre tennék az országot.

Ostobaság azért szavazni egy pártra, mert még nem volt hatalmon.

2014. jan. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Jobbikra.
2014. jan. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

"Ostobaság azért szavazni egy pártra, mert még nem volt hatalmon."


Mert az nem az, hogy olyanra szavazni szintén ami már volt és nem váltak be? Pl. a szocik és a vadhajtásaik is.

2014. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ostobaság, a többi esélyes párt megmutatta, hogy nem alkalmas az ország irányítására. Csak kapzsi mód, elvettek mindent. Ha esetleg valamit könnyítenének, azt majd beszedik másik adón keresztül.

Szerintem meg van mindennek a módja, és lehet/tudnak változtatni rajta.

2014. jan. 30. 09:04
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Én is csak a Jobbikban látok potenciált, méghozzá elég nagyot. Én azt látom, hogy a Jobbik a legbecsületesebb párt, ezt akár az is mutatja, hogy soha egyetlen képviselőjük sem élt mentelmi jogával. Jót tenne az országnak, ha nem azok vezetnék, akik az elmúlt 24 évben, vagy sajnos azt kell mondjam, hogy inkább 34 évben.

A Jobbik -fóbiások nem tudnak semmi ész érvet felhozni ellenük, csak megpróbálják a náci kártyát mindenféle különböző stratégia szerint kijátszani, meg rámondják, hogy nem megvalósítható a programja, elvégre a dilettáns önjelölt közgazdászok sokkal jobban értenek hozzá, mint a Jobbik szakemberei.

2014. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Mintha a szemétdombról kéne választani. Nem fogok szavazni, mert egyik se jó választás.
2014. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Én sem szavazok egyik pártra se !!! Nem érdekel a politika. Elegem volt az egészből !!!
2014. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!