Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fidesz-Jobbik koalíció?

Fidesz-Jobbik koalíció?

Figyelt kérdés

A Jobbik jelenleg annyira jobboldali náci pártnak van bélyegezve,hogy szinte esélytelen,hogy megnyerje a választásokat.

Vannak jó ötleteik,de fejjel mennek a falnak,és úgy nem lehet sikereket elérni.

Szerintem egy Fidesz-Jobbik koalició azért volna mükődő képes,mert a jobbik ötletei megvalósulhatnának,a jobbik tanulhatna a politákáról,arról hogy hogyan kell hatásosan alkalmazni egy ötletet,és közben visszahúzná a fideszt attól hogy rossz döntéseket hozzon.

Én kétlem hogy képesek megegyezni,mivel a Fidesz külpolitikai nézetei nem egyeznek a Jobbik elképzelésével.

De akkor is ez a legjobb esélye a Jobbiknak,hogy beleszolhasson a kormányzásba. Szerintetek van Jobbik-Fidesz koalícióra esély,és ha igen,mit gondoltok róla?



2014. febr. 16. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

"A Jobbik jelenleg annyira jobboldali náci pártnak van bélyegezve,hogy szinte esélytelen,hogy megnyerje a választásokat.


Teljesen esélytelen, hogy megnyerje a választásokat, de nem azért, mert mások annak bélyegzik őket, amik, hanem, mert azok. Ezen kívül az összes elképzelésükből süt a demagógia és a populizmus, hangzatos, indulatokra építő kijelentéseik mögött egy fikarcnyi átgondoltság, ráció nincsen.


"Szerintem egy Fidesz-Jobbik koalició azért volna mükődő képes,mert a jobbik ötletei megvalósulhatnának,a jobbik tanulhatna a politákáról,arról hogy hogyan kell hatásosan alkalmazni egy ötletet,és közben visszahúzná a fideszt attól hogy rossz döntéseket hozzon."


Ha a Jobbik, ahogyan te mondod, "tanulna" a Fidesztől, pont azt a 800 ezer embert veszítené el, aki rájuk szavaz. Nekik az a Jobbik kell, aki senkitől semmit nem tanul, mivel ők maguk sem képesek tanulni.


"Én kétlem hogy képesek megegyezni,mivel a Fidesz külpolitikai nézetei nem egyeznek a Jobbik elképzelésével."


Ebben sok igazság van. De akkor minek erőltetni? Csak az ország inná meg a levét.


"De akkor is ez a legjobb esélye a Jobbiknak,hogy beleszolhasson a kormányzásba."


Meg arra, hogy örökre eltűnjön a politikai színtérről, mint az MDF, a MIÉP, vagy a Kisgazdapárt. Vajon emlékszik még valaki rájuk?


"Szerintetek van Jobbik-Fidesz koalícióra esély,és ha igen,mit gondoltok róla?"


Van, de az kizárólag Orbán mohó hatalomvágyának lenne köszönhető. Megpuhítaná a Jobbik vezérkart, szétzilálná a pártot, 2018-ban meg úgy esnének ki a Parlamentből, mint annak rendje.

2014. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nincs rá esély, ők azokat az embereket képviselik, akik " mind az MSZP-ből, mind a Fideszből és az elmúlt 24 évből úgy ahogy van elegük van ". :)

Ha összeállnának tényleg elvesztenék a szavazótáborukat, viccesen azt szokta mondani Gábor, akkor lenne rá esély, hogy ha a Fidesz beállnak a Jobbik programja stb. mögé, a Jobbik zászlója alá... de ez persze vicc, ilyet nem is csinálnának. :D

2014. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

A Jobbik nem azért esélytelen a választások megnyerésére, mert annyira nácifasisztarasszisták, hanem sokkal inkább azért, mert 4 éven keresztül nem csináltak semmit.


Itt volt Vona akciója a közelmúltban, amikor több különböző helyre ment melózni.

Az érdekes az, hogy amikor olyan helyen dolgozott, ahol a munka miatt sok emberrel kellett kapcsolatba kerülnie (pl. vásári árus, bolti eladó), a legtöbben meg sem ismerték őt.

Na, ezért nem nyer a Jobbik.


Amúgy meg ja, a Jobbik egyre inkább közelít a Fideszhez mentalitásban, szóval esélyes, hogy vagy összeborulnak, vagy át akarják venni a helyét. Az előbbire nagyobb esélyt látok, mert a Fidesz azért elég stabil.

2014. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Vagy ha meg is ismerték, nem feltűnősködtek. Hanem vásároltak mint bárki másnál. Ez se zárható ki... Plusz a videók nem tükrözik az egész napot, biztos volt aki felismerte.

Túlzás, hogy nem csináltak semmit. Az utcán annyira nem voltak aktívak, de pl. EU-s tüntetés ott volt.

Miért nem ismerik őket? Szerintem azért mert nincs rádiójuk se TV-jük.

De, ha nem adják le nem jelenti azt, hogy nem is csinálták azt, amit. Meg kell nézni Európa Parlamenti felszólalásokat és azokon kívül is vannak jó videói Gaudinak és Morvainak Youtube-on. Plusz parlamentbe is aktívan. Sorba adták be a javaslataikat, amiket megígértek... és azokat sorba söpörte le a 2/3.

2/3-al szemben nincs is nagy mozgás terük, sőt. De hidd, nem csak ültek. Interneten lehet csak ezekről tájékozódni sajnos...

2014. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez a két párt össze áll a következő választáson egyik se éri el majd a parlamenti küszöböt. Mindkettő támogatói ki fognak ábrándulni belőlük.
2014. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Számos alkalommal mondta már a Jobbik, hogy nem fog senkivel koalícióra lépni.


Együttműködés ettől még lesz, mint volt is, bizonyos kérdésekben.

2014. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem volt együttműködés. Az, hogy bizonyos kérdésekben szavazáskor együtt szavazták meg épp a fidesszel, nem jelent semmit. Volt olyan, mikor az mszp-vel értettek egyet. Volt olyan, nem is egy mikor senkivel. Mindig azt szavazzák meg, ami az ő szemléletük szerint helyes és benne van a programban. Pl. Paks és az atomenergia már a 2010-es programban is szerepelt. Azért szavazták meg, mert egyet értettek. Vannak ilyen dolgok, még ha nem is olyan sok...

És hát így kéne működnie minden pártnak szerintem, nem csak "önös" érdekeket nézni. :) Pl. Ha a Jobbik nyújt be valamit, azt tuti egyik se szavazza meg.:D

2014. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező! Mielőtt vmit kijelentesz jobb ha utánanézel előtte és hallgasd meg Vona mostani beszédét ott van az alfahíren gondolom meg fogod találni. Ja és hogy náci párt? Legyél tisztában vele mit feltételezel egy pártról mert nem kellene róla addig véleményt alkotni majd csak akkor ha kormányra kerül. Úgyhogy hajrá jobbik szebb jövőt!
2014. febr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nagy.adam9402,nálad nagyobb idióta is kevés van. Szövegértés egyes. Mondom NÁCI PÁRTNAK VAN BÉLYEGEZVE.Nem azt mondtam hogy náci párt,nem azt mondtam hogy náci pártnak tartom,hanem hogy a közvéleménybe így került be,és ezt akkor sem tagadhatod,ha a magyar nyelvből megbukott buksidra állsz.Ez egy kérdés,és egy vélemény nyilvánítás. Az meg had legyen már,mert úgy tudom nem diktatúrában élünk.Amíg a köztudatban az van meg a birka népnek,hogy a jobbik a cigány írtó gárdista,aki majd náci hitlerista katonaállomat farag magyarországból,addig nem fogják megszavazni,annak ellenére hogy ez nem igaz. Ha valakinek utána kéne nézni a pártok helyzetének a magyar médiában, az te vagy. Szégyent hozol a jobbikra az értetlenségeddel.
2014. febr. 17. 16:07
 10/15 Joe Makepeace ***** válasza:
41%
Baloldali vagyok, de azért az igaz, hogy míg a Fidesznek nincs köze a nácizmushoz, azért a Jobbiknak bőven VAN KÖZE a nácizmushoz, és a kirekesztéshez...
2014. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!