Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen egy átlagos munkanapja...

Milyen egy átlagos munkanapja egy parlamenti képviselőnek?

Figyelt kérdés
Bemegy a parlamentbe, leül, kezdődik a meló... miket csinál? (Azt a választ, hogy "semmit", most mellőzzük.) Aztán hazamegy ... mikor?... délután vagy este mit csinál? Nem személy szerint valakire vagyok kíváncsi, hanem úgy általánosságban a képviselőkre.
2008. júl. 23. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, neki elvileg nem csak a parlamentbe kell ülnie, pl az én polgármesterem, Kósa Lajos is elég sokszor ott van a parlamentben pedig az 220 km-re van tőlünk. Hát van azért mit csinálniuk, interjúk, önkormányzati gyűlések, megnyitók, átadások, sok irodai munka... amikor meg bennt vannak a parlamentben, elvileg figyelniük kell, hozzászólni, szavazni, ilyeneket. Remélem segítettem valamennyit, de hátha jön valaki aki jobban megtudja mondani ezt.

Gondolom este szoktak végezni, aztán hazamegy és lefekszik mint a többi ember.

2008. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
Leülnek, hoznak 1-2 törvényt a saját érdekükben, ha bent van a parlamentben egy TV-s stáb, akor úgy csibnálnak, mintha vitáznának / értelmes dologról beszélnének, közben játszanak a számítógépükkel, olvassák a reggeéli sportújságot, és mindezért milliókat raknak zsebre. (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Nekem ez a véleményem róluk és sztem az emberek 90%ának is.
2008. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát pl akit én konkrétan le tudok neked írni, az a képviselő nappal tanít benn az egyetemen, én minden nap szoktam vele találkozni, szóval 4-5 órája van mindennap. Gondolom utána bemegy a parlamentbe, ha kell szavaz, elintézi a papírmunkáját. De a többség nagyjából azt csinálja, amit az előttem szóló kifejtett.
2008. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A képviselők általában vállalkozók, üzletemberek "szabadidejükben". Szóval van rendes polgári foglalkozásuk is, azt csinálják.


Ezen kívül ha kampány van, járják az országot.

2008. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Az országgyűlési képviselőknek több szabadidejük van, mint egy tanárnak. Van a plenáris ülés, ahol csak 5-10%-uk vesz részt. Ez heti általában két nap, néhány órában. A szavazásokon általában ott vannak, főképp, ha nincs (nagy) parlamenti többség. De ezeket egy blokkban tudják le. Vannak még a bizottsági ülések, de ezeket furfangos módon a plenáris ülések alatt is szokták tartani.

Amúgy a képviselők tekintélyes része évekig fel sem szólal. Vannak aztán frakcióülések, ahol megbeszélik az alkalmazandó maffiamódszereiket. Az érdekesebb képviselők néha interjúkat adnak, újságnak nyilatkoznak. Állítólag heti egy nap során kapcsolatot tart a választókkal, de próbálj csak meg bejutni egy ilyen képviselőhöz. Egy átlagos képviselő tulajdonképpen szavazógép, munkáját mások végzik (titkár, minisztériumi jogászok). Fontos még a kapcsolati tőke kiépítése, találkozók vállalkozókkal, bűnözőkkel az újjáválasztása érdekében...

2008. szept. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó dolguk van, mimelik a munkát, elücsörögnek a parlamentben , önkormányzatnál, felveszik a nagy lóvét és röhögnek a markukba. Mi kisemberem meg csak szívunk miattuk.
2008. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Akárhogy is nézzük a parlamenti üléseken, ha csak nincs a Fidesz számára nagyon fontos szavazás akkor elég kevesen vannak. Bárhogy is akar mást mutatni a kamera.
2022. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!