Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi értelme van a külföldi...

Mi értelme van a külföldi szavazásoknak?

Figyelt kérdés
Én teljesen megértő vagyok azokkal szemben akik beleunnak abba, hogy napi 24 órából 26-t dolgozik és mindezért fillérezgetnie kell, nélkülöznie és ezért kimennek külföldre és ott legjobb esetben egy ,,alantasabb" munka után sikerül elhelyezkednie a saját szakmájában, de ha nem is, krumpli pucolással is jobban megél mint itthon bármivel, de mi értelme van annak, hogy szavaznak? Most láttam egy műsort a TV-ben, hogy kevés szavazó pont van, ezért sokuknak több ezer km-t kell utaznia, hogy szavazhasson, de elmegy szavazni és persze a FIDESZ-re szavaz, mert azt gondolja, hogy evvel eléri azt, hogy 1x hazajöhet, ami mind tudjuk, hogy csak egy ábránd. Nem tudom milyen lehet a honvágy, de hogy ha én 1x kiszabadulnék innen én sztem többet még az országra sem gondolnék, nem hogy szavazzak. Igaz nekem itt túl sok barátom nincsen, lehet talán ez is az oka, nem lenne innen mit hiányolni. Ki mien véleménnyel van erről?

2014. ápr. 12. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Én külföldön élek, és eszem ágában sincs beleszólni abba, hogy ki kormányozzon otthon, szerintem döntse el az, aki ott él.
2014. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Én itthon élek, és én is azt mondom, amit az egyes. Aki nem itt él, az ne tegye tönkre a mi életünket. Ha rosszul döntünk, az legyen a mi hibánk, és ne azé, aki nem itt él, akit nem érint, aki ha akar hazajön, ha nem, nem.

Egyébként pont ezért engedik, hogy szavazzanak. Ha nem itt él, neki tökmindegy, szóval csak plusz szavazat.

2014. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki nem itt él az ne mondja meg hogy mások hogy éljenek. Semmi köze hozzá. Persze ezért is lett megmutyizva a szavazás különben a baloldal nyer fölényesen. Meg ugye a busszal szállított vastolvajok miatt.
2014. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem értek veletek egyet. Én is külföldön élek pár éve, de jövő hónaptól újra otthon. Akik külföldön dolgoznak, azok nem szavaztak se fideszre se mszp-re.A határon túli friss útlevelesek szavaztak hálából a fideszre. 4 év múlva már ők se fognak. Azért kell a külföldön élőknek is szavazni, hogy demonstrálják, figyelnek, és ne higyjék, hogy megszabadultak tőlünk. Aki eljön otthonról, erősebben tér haza. Hazaszeretőbb, nacionalistább, mint mielőtt eljött otthonról.Pénzzel és szakmai tapasztalattal, nyelvtudással rendelkezik, amivel tud segíteni, hasznossá válni.A munkaerőpiac felszívná őket, de a mi fajtánk nem alkalmazottnak, Tesco-s árufeltöltőnek tér vissza.
2014. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!