Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha valaha lesz Magyarországon...

Ha valaha lesz Magyarországon kormányváltás, akkor az új kormány fog csinálni új alkotmányt?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 13:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14%
Ne legyen kormányváltás!! Jó felé mennek a dolgok. Te is a Szent Korona Tant szeretnéd alkotmánynak? Szerintem nem kivitelezhető. Adjunk még négy évet ennek a kormánynak, megérdemlik.
2014. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Juliusz48 ***** válasza:
A helyzet az, hogy az alkotmány a parlament feladata.
2014. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ArtArtArt ***** válasza:
47%

butabbak itt az emberek

nezd meg a magyarok tortenelmet

mindig csak vesztesek voltunk

szerinted most fordul?

20 evre marad ez a fos

eu meg csak tavolodik

demokracianak vege

nem hibaztatom orbant

jo szonok, a net meg vegtelenul buta

Rezsicsokkentes RULZ!

2014. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
64%

Az Ön kérdése teljesen jogos. Hasonlót én is szándékoztam feltenni, de Ön ezt helyettem is megtette, amit nagyon szépen megköszönök Önnek.

Kérdésére érdemben válaszolva: IGEN, LESZ.

De hogy hogyan, milyen körülmények között, arról pillanatnyilag lövésem sincs.

Ami szerintem a legvalószínűbb, az az, hogy parlamentáris úton kívüli eszközök kerülhetnek bevetésre. Hogy mit értsen Ön ez alatt? Nos, nem feltétlenül kell ennek egy általános népfelkelésnek lenni, tömeges fegyveres harcoktól én sem tartok. Annál inkáb lehetséges egy államcsíny, ha úgy jobban hangzik, puccs.

A jelenleg regnáló hatalom parlamentáris úton való leváltására én sem látok sok esélyt, ha Ön erre gondol.

Kérdése második részére felelve: egy győztes államcsíny bekövetkezése természetszerűen magában hordozza a jelenlegi alaptörvény teljes érvénytelenítését, tehát a válaszom erre egyértelmű és kategorikus IGEN. Ha másfélét nem is, de legalább annyit, hogy ideiglenes jelleggel visszaállítják a 2010-es kormány- és parlamentváltás előtt érvényben volt Alkotmányt.

2014. máj. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!