Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van átjárás a Jobbik és az...

Van átjárás a Jobbik és az LMP szavazótábora között?

Figyelt kérdés
A Nézőpont felmérése szerint az LMP 5%-ot erősödött (így most 10%-on áll), a Jobbik ugyanennyit rontott. Nekem gyanús, hogy itt a két párt között mozgás volt a szavazótáborokban. Főleg a Schiffer-Kálmán Olga vita után olvastam sok olyan ember hozzászólását a Facebookon, aki akkor jött rá, hogy sok mindenben az LMP is azt képviseli amit a Jobbik( pl földkérdés, nemzeti ügyek, kisvállalkozók, politikai elit lecserélése, korrupcióellenesség). Vidéki értelmisége fiatalok és idősebb, a Jobbik szélsőségeire kevésbé fogékony protestszavazóknál el tudom képzelni, hogy végül az LMP-t válasszák a Jobbik helyett, pláne a mostani Gaudis balhé után. Szerintetek?

2014. máj. 13. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Jobbik és Fidesz között van egy kiskapu, mivel (elvileg) mindkettő nemzeti és konzervatív,

ezen kívül van a Jobbik és LMP közötti kiskapu az általad vázol szempontok alapján.


Természetesen más embereket szólít meg mindkettő kiskapu... Amúgy elég valószínűtlen, hogy ezen a kiskapun egyik napról a másikra 5% átpártol csak azért, mert Schiffer egyszer szépet nyilatkozott. Szerintem ez a bizonytalan szavazók, és a kutatások pontatlansága miatt van.

2014. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Az LMP sem nemzetellenes.


Az MSZP, DK meg a többi neoliberális viszont nemzetellenes.


Van a Jobbik és az LMP között átmenet

2014. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Egyre nő a Fidemeszpében csalódottak tábora. Ezek mind (99%-ban) Jobbik/LMP szavazók. Ha így vesszük, egy alom. Simán van átjárás.
2014. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5%

A Jobbik nem rontott semmit, inkább még erősödött, ha utánna tudsz számolni...

Ha követed, hogy alakulnak meg az egyed településeken a Jobbik-szervezetek, meg a Jobbik IT-k akkor belátnád, hogy napról napra erősebb.

2014. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem jelentős, szóval nincs.


Az LMP-re szavazók többsége okos, értelmes ember, aki megfontoltan szavaz, és nem kizökkenthető addig, amíg nem csinál aljas ostobaságot a párt. Legtöbbjük nem vehető rá arra, hogy agresszív, durva, szélsőséges pártra szavazzon, akinek a programja amúgy megvalósíthatatlan.


Vissza irányba sem jellemző, mert a jobbikos szavazók többsége aktívan agymosott már. Bár az ilyen KovácsBéla-ügyek felébreszthetik idővel az értelmesebbjét, de az sem 1-2 nap...

2014. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!