Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Orbán már el is vesztette az...

Orbán már el is vesztette az adósság elleni háborút?

Figyelt kérdés
Orbán Viktornak a saját jobbkeze írta be az elégtelent a bizonyítványába! Az államadósság 84,6%-ra nőtt, a miniszterelnöknek már papírja van arról, hogy elvesztette az adósság elleni háborút! Árulja el a kormány: már idén megszorítások lesznek, vagy csak jövőre? Mennyibe fog kerülni a dilettantizmusuk a magyar családoknak?

2014. máj. 19. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
lehetséges, de legalább 4 évig kb stagnált max kis mértékben emelkedett. Jobb hogy azt mondják hogy harcolnak a csökkenés ellen és stagnál mint ha hasonlóan elszállna a francba.
2014. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem, most kezdenek jóra fordulni a dolgok.

[link]

2014. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Csak valaki magyarázza meg miért gáz a "0.2" % infláció az államadósság kezelése szempontjából!!!!
2014. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Mert az qurva sok, kedves előző. 1 000 000 000 ( 1 milliárd ) forintnál 20 000 000 ( 20 millió ) Ft. De nekünk nem 1 milliárd a tartozásunk, hanem sokkal több!
2014. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
A megszorítások már az előző Orbán kormánnyal elkezdődtek... jobban mondva folytatódtak. Sosem állt nyerésre.
2014. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

" Nem, most kezdenek jóra fordulni a dolgok. "

Bár érzékelném.

2014. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Az adósság évtizedek óta folyamatosan nő, nem értem, aki itt reklamál, az nem tudja ezt, hogy az csak kamu szöveg?
2014. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"lehetséges, de legalább 4 évig kb stagnált max kis mértékben emelkedett."


Ja, úgy hogy előtte einstandolt 3000 milliárdnyi (GDP 10%) nyugdíjvagyont.

Úgy én is tudom mondani, hogy egy fillérrel sincs több hitelem a tavalyinál, hogy előtte elvettem nagymutter ezüstétkészletét, bevittem a zaciba és most abból dorbézolok.


Ha nem nyúlta volna le a 3000 milliárdnyi nyugdíjvagyont akkor már rég bőven 90% fölött lett volna az államadósság a 4 éves kormányzás végére.

2014. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 futár 1 ***** válasza:
Sokba fog kerülni! Csak az orbánisták jártak járnak jól! Lásd trafik mutyi! A családok csak rába...nak!
2014. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Csak valaki magyarázza meg miért gáz a "0.2" % infláció az államadósság kezelése szempontjából!!!!"


Mert be vannak szarva a deflációtól. Az infláció annak jó, akinek tartozása van, mivel a pénz elértéktelenedése következtében a tartozásának összege nem csökken, annak értéke viszont igen. Magyarul reálértéken kevesebbet kell visszafizess. Persze ennek sok jelentősége nincs egy olyan korban, ahol senkinek nem célja az adósság visszafizetése, hanem mindig új tartozásokat generálnak. Viszont valamennyire tartja az egyensúlyt. Ha a pénz értéke elkezd növekedni, az azt jelenti, hogy bár összeg szerint ugyanannyit kell vissza, mint tavaly (plusz kamat, stb.), de az az összeg ma többet ér.

2014. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!