Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A 2014-es önkormányzati...

A 2014-es önkormányzati választásokon indulhat-e képviselőnek az adott település általános iskolájának az igazgatója? Számomra nem teljesen egyértelmű az NKT.67§ (2) bekezdése.

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Számomra sem, mivel nem találtam olyan verziót, amiben ez a bekezdés takar valamit (üres bekezdés). És hiába írják a lábjegyzetben, hogy a bekezdés "a 2014. évi általános önkormányzati választások napján lép hatályba", egy rendelkezéssel nem bíró bekezdés felőlem bármikor hatályba léphet...
2014. jún. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha beidézted volna a bekezdést, több választ kaphattál volna, így kicsit okoskodónak tűnik (=olyan hülye vagyok, hogy még ezt sem tudom?).


"67. §(2) Nem lehet a köznevelési intézmény vezetõje a köznevelési intézmény fenntartója, továbbá a köznevelési intézmény fenntartójánál vezetõ állású munkavállaló vagy vezetõi megbízással rendelkezõ köztisztviselõ, közalkalmazott.

Az egyházi és magánintézmények esetében ez a korlátozás nem vonatkozik a fenntartói jogot gyakorló testület

tagjaira."


A fenntartó gondolom a KLIK, a vezető mind a magán és közszférában egyértelmű. Nem itt van a kutya elásva, lévén a képviselő sem fenntartó, sem vezető.

Összeférhetetlenséget gyanítok, de nem az Nkt. szabályozza, úgy gondolom.

2014. jún. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Indulhat.
2014. jún. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már indulhat.
2014. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A két utolsó hozzászóló kifejthetné bővebben is. ( törvényi hivatkozás, stb )

Akkor a jelen értelmezés szerint mivel az iskolaigazgató a KIK-hez tartozik, ő lehet képviselő. Az óvodavezető, mivel az önkormányzathoz(fenntartó) tartozik, ő nem lehet képviselő? Bár adott esetben mindketten szavazhatnak/nának a saját intézményük kérdésében.

2014. jún. 27. 12:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben én is megtaláltam: a 2014. évi XXIII. törvény 15§ szerint egyértelműen lehet önkormányzati képviselő a köznevelési intézmény vezetője!
2014. jún. 27. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!