Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lesz, ha a fidesz fog...

Mi lesz, ha a fidesz fog kormányra kerülni, megszívjuk? Előszedik-e a régi lemezt (nyugdíj, családi pótlék befagyasztása, stb)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 02:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%

Összességében tetszik, amit írsz, mert elegendő radikalizmus van benne, ugyanakkor teljesen félreértettél.

Azt mondtam, arra a pártra kell szavazni, amelyik még nem is létezik. Ezért kell (kellene) időnként törvény- és alkotmánymódosításért sztrájkolni, tüntetni, tv székházat felgyújtani. Ez a lényeg.


Kiegészítésképpen:

-- Antikommunista vagyok. Útálom a bandájukat—akár a Fideszben, akár az MSZP-ben bújtak is el.


-- A Jobbiknak tényleg hasznát vehetnénk, mint eszköznek. Dőreség hinni, hogy amíg a jelenlegi parlamenti pártok léteznek, felébredhet az ország a kómából. A Jobbik segíthetne felrobbantani a jelenlegi gazdasági-társadalmi és politikai struktúrát, de csak robbantásra alkalmasak, hosszú távú kormányzásra nem, mert majom koponyába préselt elméjű, szűkagyú, félhülye emberekből áll.


-- A Fidesz és az MSZP lényeges mozzanatokban azonosak.


-- Az elmúlt 20 év kudarctörténet,


= Mert 1990 óta kétszeresére nőtt a termelőeszközök hatékonysága, termelékenysége, a reálbérek mégis valahol az 1970-es szinten állnak.

= Mert egyes becslések szerint 40%-al csökkent a nemzeti vagyon, miközben megugrott az államadósság.

= Mert az ifjúság menekülni szeretne az országból, és akinek elegendő képzettsége, nyelvtudása, bátorsága, vállalkozó szelleme van, az meg is fogja tenni. És ez katasztrófa.

És még sorolhatnám.

( Pocok )

2010. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Sajnos változásra még mindig nincs egységes akarat az emberekben. Amíg ez nem lesz, nem is változik semmi. Marakodnak az emberek és a pártok is. Amíg annak van a legnagyobb becsülete aki sokat tud csalni lopni büntetlenül, addig csak a figurák cserélődnek, minden marad. Jöhet ide akármilyen párt, ígérhet tökéletes országot, ha ennyi ember él fekete munkából, csempészésből, adó elkerüésből, virágzik a korrupció stb. Ugyan ki akarna itt rendet? Attól hogy a bőrfejűek meg a gárdisták végigmennek az utcán, majd kevesebben fognak adót csalni, feketézni, és a korrupt hivatalnok nem veszi el a milliókat? A minimálbérre bejelentett dolgozók meg rimánkodni fognak a főnöknek, hogy minden pénzük után adót akarnak fizetni? A jobbik is csak a csórókon rúgna egy párat, akik meg megszedték magukat megúsznák úgyis.
2010. jan. 21. 01:43
 23/27 anonim ***** válasza:

remélem már beregisztráltad a kérdésért a pontokat és boldog vagy...

ekkora hülyeséget csak ti tudtok kitalálni.....


a családit a fidesz emelte fel, a nyugdíjat szintén

az mszp elvette a 13. havi nyugdíjat, befagyasztotta a családit... de persze erről is a fidesz tehet, ahogy a napokban kitalálták hogy zuschi is fideszes.....

2010. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Attól tartok ,bárki is kerüljön kormányra,megfogjuk szívni..Én jelenleg egyetlen olyan pártot sem tudok mondani,aki igazán megérdemelné, hogy kormányra kerüljön.

A nyugdíjat és a családi pótlékot úgy tudom,nem a fidesz fagyasztotta be.Amikor ezek a dolgok megtörténtek,már nem a fidesz volt kormányon.Az én meglátásom szerint eddig még ők voltak a leginkább család és nyugdíjaspártiak.

2010. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Kedves 18:15-ös! Nem értem milyen regisztrációról és pontokról beszélsz. És kár annyira védeni a fideszt. Egyedül nevelem a gyerekem, és még nagyon jól emlészkem, hogy amíg a fidesz volt kormányon, egy fillért sem emeltek a családi pótlékon. Egyetértek azzal, hogy a fidesz vagy mszp teljesen mindegy, mellesleg mindkét párt tele van az elmúlt rendszer régi elvtársaival bolsevikjaival, kiugrott ügynökeivel. Akik dróton rángatják az országot. Ha lehullana a hályog a szemedről, látnád, hogy 20 év alatt senki nem tett semmi értelmeset, együtt szúrták el, mindnek menni kéne.
2010. jan. 25. 22:23
 26/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a propaganda szövegeikben visszaköszön a tb rendszer reform, a szociális ellátás javítása, a kis és középvállalkozók támogatása, a szociális juttatások növelése, az adó és járulékcsökkentés, és a nyugdíjak vásárlóértékének növelése. Ezekből lesz amit majd megvalósítanak, és lesz amit nem. Azt szerintem senki se tudja megmondani, hogy ez jó lesz e számunkra van sem.

A fidesszel mindíg az volt a probléma, hogy a nagyobb kedvezményeket a kevésbé rászorulók kapták. Tehát nagyobb adókedvezményben részesültek a több árbevétellel rendelkező cégek, és több szociális segélyt kaptak a nagyobb jövedelemmel rendelkezők. Ez úgy gondolom, most sem lesz másképpen.

2010. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Itt akárki kerül hatalomra megszívjuk, mivel az ország el van adva, nem áll a pénzünk mögött sem arany sem infrastruktúra (ami még hazai lenne) ezáltal szabadon is lófrálhat az árfolyam akár. és kétlem hogy afelé fog tendálni, hogy 1 magyar forinttal kfizetjük a komplett államadósságot. illetve ha igen akkor a fizetésed pár milliomod fillér lesz ugye....
2010. máj. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!