Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor lesz végre vége ennek...

Mikor lesz végre vége ennek az undorító fidesz uralomnak (minden közgyúlésben fideszes győzelem)? Ki az aki a fideszre szavaz de őszintén?

Figyelt kérdés
Úgy csinálnak a tv-ben mintha elemeznék a dolgokat, valójában pedig itt nincs mit elemezni, elsöprő fidesz győzelem, szánalmasan keveset tudott a baloldal összegyűjteni. miért van ez?

2014. okt. 12. 23:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, de hogy a következő választásokat már nem várom meg az országban, az is biztos. Ennek a rendszernek itt köze nincs a demokráciához (nem mintha ez zavarna legjobban). Az érdekes az egészben az, hogy szinte mindenkitől azt hallom, ahogy szidja a Fideszt, mégis ilyen fölénnyel tud nyerni minden egyes választáson.
2014. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
65%
Én szinte mindenkitöl azt hallom hogy a fideszre szavaznak.
2014. okt. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%

Én is úgy hallom általában másoktól, hogy utálják a Fideszt. Viszont, helló! Csak 39% ment el szavazni... Mégis mit vártatok?


Ha mondjuk lett volna egy közel 90%-os részvételi arány, máris nem nyert volna a Fityesz ekkora fölénnyel.

2014. okt. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
65%

Nincs valódi ellenzéke a Fidesznek. Nem létezik valódi baloldal Magyarországon. A széttagolódott álbaloldal egy vicc. Nincs programjuk, nincs értékrendjük, sem vezetôjük. Csak a dicstelen, siralmas múltjuk.


Addig, amíg ôk léteznek, addig esélye sincs normális ellenzéknek kialakulni. Pedig nagy szükség lenne rá. Ezt Fidesz-szavazóként írom.


Jelenleg az egyetlen komolyan vehetô ellenzéki párt a Jobbik, de ôk a jellegükbôl adódóan nem fenyegetik komolyan a Fidesz státuszát. Ahhoz a Fidesznek óriási hibát/hibákat kellene vétenie. Nagyobbakat, mint anno Gyurcsányéknak. Erre pedig nem látok esélyt.

2014. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem a szátokat kell járatni, hanem el kell menni szavazni. Választási rendszertől függetlenül, ha minden hatalomváltást akaró ember felemeli a seggét és elmegy szavazni, akkor nem nyer a Fidesz. Ilyen egyszerű. De amíg a többség nem hajlandó szavazni, addig a Fideszesek stabilan elmennek és X-elnek. Ezért van különbség. Az ellenzék mozgósítása egy nagy nulla.
2014. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
63%

#5:

Igen, elmegy szavazni. És kire szavaz...?


Ki ide, ki oda. Pont ez látszik a végeredményen is.


Nekem érték a család. Érték a munkám. Érték a fejlôdô lakókörnyezetem. Devizahitelem van. Nálunk nincsenek cigányok. Busszal járok dolgozni. Igaz, dohányzom... Nem járok túl gyakran orvoshoz, ellenben a fiam aktívan sportol.



Kire is kellene szavaznom akkor a jelenlegi kínálatból?

2014. okt. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
67%

már is mondok egy példát: magamat. mégis kire szavaznék másra? a szélsőséges jobbikra, a töketlen, analfabéta baloldalra, a bajszos, sztk szemüveges megszorítóra, az lmps ovodásokra vagy a magukat sem komolyanvevő liberálisokra?

aki elkezdené az értelmetlen kritikát, az mondjon már csak 3 példát/érvet hogy miért járt volna jobban egy település mással?

2014. okt. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen jó eredmény ez a mostani. Nem tudom mégis mit szerettél volna? Ilyenkor leginkább arra érdemes szavazni, aki az országos vezető is. Ez pedig a Fidesz jelenleg.


Saját településével, végső soron saját magával szúr ki, aki ellenzéki pártokra szavaz.


Nem most kell "forradalmat" csinálni. Tetszettek volna tavasszal jobb eredményt elérni.

2014. okt. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
15%
Egyébként lehetett érvénytelen szavazattal is részt venni. Az kifejezi szerintem, hogy érdekel a szavazás, de egyik jelölt se tetszik.
2014. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt látom, hogy széttagolt baloldallal ez nem fog menni. Én pl. gondolkodtam az urnánál hogy arra szavazzak-e akire szívem szerint szavaznék, vagy pedig a nagyobb eséllyel induló baloldali jelöltet támogassam. Ez komoly fejtörés, ilyen helyzet nem vezet egységes fellépésre, se kormányváltásra, semmire.

Akiknek a haverja se szavaz a fideszre, az azért van mert a haverja. Aki nem a haverja, az meg oda szavaz, csak azzal meg nem tartod a kapcsolatot. Nem mindegy milyen körökbe mozog az ember.

Abban is egyetértek, hogy a fidesz tud mozgósítani, a baloldal meg nem. A fidesz az emberekhez szól, ha mondhatom így a szívükhöz, a baloldali pártok meg lefulladnak ott, hogy "diktatúra, diktatúra, diktatúra" (mármint a fidesz diktatúrát csinál), de a választókat kevésbé tudják maguk mellé állítani, hozzájuk szólni, mint ahogy a fidesz teszi.

Az alacsony részvételről: igen, alacsony, de nincs garancia rá, hogy magasabb esetén a baloldali pártok jobban szerepeltek-e volna.

Végszó: el kéne fogadni a baloldalon hogy van egy vezér, aki mellé nyugodtan oda lehet állni, és elfogadni ezt a szerepet. Az úgy nem jó, hogy ilyen kiskirályságot akar mindenki, mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti, mert így hatalmi harc lesz, az erők szétforgácsolódnak, és az emberek meghasonulnak. Valakinek engednie kéne, vagy Gyurcsánynak, vagy a többieknek.

2014. okt. 13. 00:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!