Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hol bujkálnak a Fidesz szavazói?

Hol bujkálnak a Fidesz szavazói?

Figyelt kérdés

Akárhol olvasok kommenteket a hírek alatt, akárkivel beszélek, mindenki csak szidja őket. Na jó, orbán rajongói oldalát kivéve...

De akkor mégis kik szavaznak rájuk? Vagy akik rájuk szavaznak, miért nem vállalják fel a barátaik előtt?


Hol rejtőzködik a fidesznyik?



2014. okt. 18. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Ahol mi lakunk közel 85%os fidesz megoszlás volt a szavazatok között.

Akkor miről beszélsz?

Ezek az emberek dolgoznak, családjuk van, nevelik a gyerekeiket, és ritkán írogatnak ilyen oldalra, és ilyen kérdéshez, de lásd, kivétel mindig van!

2014. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Én pl azért nem szeretem szóba hozni a témát, ha az ismerőseimmel beszélek, mert manapság azt közösítik ki, aki nem lázad a rendszer ellen. Ha előkerül mégis a téma, a "vita" színvonala kb ott van, mintha a vallásról beszélnénk... "Birka, agymosott, orbánbérenc" Ennél már tényleg csak az a jobb, mikor valaki arról akar meggyőzni, hogy legyek ateista, mert csak ők az okosak :D Köszi, inkább kihagyom :)
2014. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is megfigyelhető a fideszesek alulreprezentáltsága. Ennek több oka lehet, például:

- A fiatalok, akik sokat neteznek általában lázadnak a mindenkori rendszer ellen, kevés szokott lenni a kormánypárti.

- A középkorú fideszesek dolgoznak, gyerekeket nevelnek, nem érnek rá.

- Az időseknél kevésbé elterjedt az internethasználat, de ebben a körben még talán többségben vannak a baloldalaik.

- Az is megfigyelhető a politikai vitákban, hogy gyakran rögtön leszólják, sértegetik a másikat, erőszakosak, sokakat igazából egyáltalán nem is érdekli a másik véleménye, így meg nincs is értelme a vitának, eszmecserének.

2014. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"A középkorú fideszesek dolgoznak, gyerekeket nevelnek, nem érnek rá. "


Ezt többen is válaszoltátok. Miközben az látszik, hogy nincsenek, vagy nagyon elenyésző a prezentáltsága ennek a korosztálynak a fidesz táborában.


Nekem inkább úgy tűnik, hogy egy nyugdíjas párt lett a fideszből.


Minden párteseményen, ahol a nép látszik és nem szervezett statiszták, kivezényelt iskolások vannak, ott szinte csak nyugdíjast látni.

2014. okt. 19. 08:30
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
35 éves vagyok , a fideszre szavaztam. Nem verem a mellem miatta és nem kiabálom világgá sem. Mert mint előttem is írták le bírkáznak és agy mosottnak neveznének főleg a jobbikosok. A mi családunknak pozitív dolgokat hozott a fidesz. pl: családi adózás vagy nők 40 év munkaviszony utáni nyugdíja stb. Miért szavaznék akkor másra? És ha ez miatt birka vagyok vállalom.
2014. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 5


Nem vagy birka.

Esetleg szűk látókörű, de ez nem fontos most. Itt nem az a cél, h meggyőzzek bárkit, vagy alázzak. Csupán kíváncsi vagyok, hová lett a régi büszke kiállás?

Miért bujkálnak a fidesz szavazók.


Látom az eddigi válaszokból, h szégyenlitek magatokat.


Akkor viszont nem értem miért oda szavaztok?

2014. okt. 19. 13:30
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem szégyenlem csak ha felsorolom az érveket mint neked például akkor is szűk látókörűnek nevezel. Akkor minek hangoztassam. A Gyurcsány pl tavasszal azt hangoztatta el törli a családi adózást ha nyerne, bocs de a te kedvedért nem szavazok a pénztárcám ellen. De tök fölösleges magyaráznom úgy se érted akár a lónak imátkoznék.
2014. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 7


Dehogynem értem. És igazad is van a magad módján. Majd amikor elveszted a munkahelyedet, vagy a gyerekek megnőnek és nem fog járni az adókedvezmény, majd akkor rájössz, hogy ez a rendszer nem jó.

Addig viszont jó lesz neked.


Bár, ha kiszámolnád, hogy mennyit kapsz az adókedvezmény által és mennyit kaptál az adójóváírásból rájönnél, nincs nagy különbség.

Csupán annyi, hogy az mindenkinek járt és a legkisebb keresetűeken segített, ez meg inkább a magasabb keresetűeknek jó.


Erre persze már nincs válasz, mert a számok makacs dolgok.


Ezért mondom a szűk látókört. Nem sértésből.


De lehetne azt is nézni, hogy ugyan az adókedvezményből több marad nálad, a 27%-os ÁFA miatt viszont nőttek a kiadásaid. A tranzakciós illeték miatt drágult az összes pénzmozgásod, a telecom-adó miatt a telefonálás.


Ezzel is számolsz, amikor azt mondod jobban jártál?

2014. okt. 19. 17:01
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont te vagy a szűk látókörű. Aki meg van róla győződve, hogy az, hogy melyik pártra szavaz valaki, csakis intelligenciafüggő. Te nyilvánvalóan most be akarod bizonyítani, hogy mennyivel okosabb vagy, mint a szűk látókörű fideszesek. Nem bujkálásból nem szólalunk meg, meg nem azért, mert szégyelljük ezt. Tudod, hogy mi a fő indok? Hogy nincs rá szükség :D ennyi. Miért jártassam a szám, ha az van, amit akarok? Az ellenzék feladata a reklamáció. Mert semmit nem nyerek vele, ha megszólalok (a nyerés már megvolt a választáson), max azt, hogy lepontoznak amiatt, mert egy teljesen korrekt választ adtam a kérdésre. Hát gratulálok.


De tudod mit? Akkor vitatkozzunk, ha ahhoz van kedved!

Az adókedvezmény egy sokkal igazságosabb rendszer, mint az adójóváírás. Pontosan azért, mert nem feltétel nélkül jár mindenkinek. Nem akkor kapsz több pénzt, ha keveset keresel. Mivel érdemelnéd ki az adójóváírást?! Azzal, hogy kevesebbet keresel, mint a másik? Ne röhögtess! EZ lenne az igazságtalan rendszer. A családi adókedvezmény meg a te tévhiteddel ellentétben nem a gazdagoknak kedvez, hanem azoknak, hanem a dolgozó nagycsaládosoknak. És ez egy jó, igazságos rendszer. Ja, hogy a gazdagok adókedvezménye több? Talán mert alapból több a keresetük. Ilyen az élet. Az lenne az igazságtalanság, ha valaki azért kap többet, mert kevesebbet keres, vagy mert kevesebbet/nem dolgozik. Az az igazságos, ha valaki többet kap, mert többet tett.


Gyerünk pontozzatok le, sziasztok! :)

2014. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Először is: nem a Fideszre szavaztam, de ha rászavaztam volna sem "szégyellném".

Tranzakciós illeték: korábban 100 ft fölött fizettem egy egy "tanzakcióért" mostanában 20-30 ft-ot.

"Telekom adó": elég csekély átalányért vonalason "ingyen" telefonálok.

A többit elmondta az előttem szóló.

Másrészt: barátaink előtt nyugodtan felvállaljuk, hogy ki kire szavazott (teljesen vegyes). Senkit sem zavar. Igaz ehhez kell egy "színvonal".

Másrészt: gondolom a NOL-hírek alatti kommenteket olvasod, ott tényleg mindenki csak szidja őket. Aki nem, azt törlik, letiltják (ez a "liberálisok" liberalizmusa), ezért nem találsz ott fidesznyiket. És még csak nem is a liberálisokkal van bajom (végül is magamat annak tartom).

2014. okt. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!