Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbikot miért tartják...

A Jobbikot miért tartják sokan esélytelennek a következő választáson?

Figyelt kérdés
Indokokat várok. Normalisakat.

2014. nov. 26. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Mert talán még van annyi értelmes szavazó, hogy ne ők nyerjenek. De már ebben sem vagyok biztos.

Mindenesetre a nagy többségnek nem kell egy Fidesz².

2014. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 bob76xd ***** válasza:
73%
A Jobbik mindig is befog jutni a parlamentbe, de sajnos nem tudják megnyerni a választást. Szerintem a Fideszesek nyerik meg a választást, ha jól tudom. A Jobbik nem köt koalíciót egyik párttal sem, még az LMP-vel sem köt koalíciót.
2014. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
A jobbik azert eselytelen mert nincs akkora szavazotabora. Nezz meg egy valasztasi eredmenyt, vagy egy elorejelzest.
2014. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Mert nincs olyan szeles tarsadalmi bazisa. kabe ez a 20% orszagosan, ami a maximum.


Tobbet csak ugy tudna elerni, ha igazi nepparta valna, de ahhoz lejjebb kellene adni a radikalizmusabol. Ha viszont leadja a radikalizmust, akkor a kemenymag lesz csalodott. Mar most is lathato volt egyebkent, hogy a regi tagsag morgolodott a cukisagkampany miatt, de ezt meg el lehetett adni nekik.


Egyszeruen nincs tobb a radikalizmusban.


Szerencsere.

2014. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
A Jobbikkal nem a radikalizmus a probléma, hanem az, hogy radikálisan akarnak baromságokat csinálni.
2014. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Gyengék.


A népszerűségük csak nagyon lassan növekszik, ilyen tempóval nem esélyesek 2018-ban.


Egy pártnál, ha látszik már a győzelem közelsége , annak vannak jelei.



Például Franciaország látszik a Front National, illetve Nagy Britanniában az UKIP győzelme.Mivel ezek a pártok az Európai Parlamenti választást is megnyerték, illetve egyéb választáson is jól teljesítettek.

De, tegyük hozzá, hogy ezek a pártok Nyugat-Európában már régóta léteznek.


A Jobbik meg még nagyon fiatal, gyakran komolytalan.Nem forrott még rendesen.

Még kell érniük.

2014. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenhonnan (nyilván a politikai ellenfelektől a leghangosabban) az hallani egy pártról, hogy esélytelen, akkor kevesebben fognak rá szavazni (legalábbis szerintem sokan ennek reményében hangoztatják úton-útfélen, hogy ez a 20% a maximum, amit elérhetnek, amikor még csak 10% volt a támogatottságok, akkor pedig, hogy 10% a maximum amit elérhet...).
2014. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Már 20 százalék fölött vannak, de még így sem esélyesek a győzelemre.
2014. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Mert erősen a szélsőjobb felé tolódnak, amitől rengeteg ember idegenkedik. A Jobbikkal kapcsolatban rengeteg ember asszociál a kopasz, fekete harcos cuccokban járó bohócokra meg a holokauszttagadó kuruc infósokra, ami nem teljesen alaptalan, de nem is kéne egyenlőségjelet tenni közéjük.


A Jobbik soha nem lesz országos szinten győzelemre esélyes, mert inkább a fiatal, magát lázadónak gondoló emberek választják, a nyugdíjasok vagy a középkorúak körében közel sem olyan népszerű.

2014. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"A Jobbik soha nem lesz országos szinten győzelemre esélyes, mert inkább a fiatal, magát lázadónak gondoló emberek választják, a nyugdíjasok vagy a középkorúak körében közel sem olyan népszerű."


Ahogy jól mondtad az előző bekezdésben, hogy nem szabad annyira általánosítani, így erre a bekezdésre is igaz. Szerintem a XI. kerületben arányaiban kevesebb nyugdíjas él, mint Ózdon, az eredményeket meg ismerjük. Persze valamilyen szinten igazad van, de szerintem inkább az információterjedéssel lehetne összefüggésbe hozni. Aki csak TV-ből tájékozódik, az teljesen más képet kap a Jobbikról, mint aki interneten -esetleg személyesen- is.

2014. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!