Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vonának miért most lenne...

Vonának miért most lenne igaza a 2018-as választások kimenetele kapcsán, ha eddig is mindig tévedett?

Figyelt kérdés

Eddig sem nyertek, bár mindig ezt mondta.

Miért hisznek el neki mindent?


2014. dec. 20. 22:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit álmodozó, bár az tény, hogy második nagypártá szülte ki magát, vagyis konkrétan a fidesz vele versenyzik, ugyanakkor ha úgy nézzük, eldörgölte így is őket 2/3-ot nyertek.


Ha folytatják ezt a tendenciát nyerhetnek 2018-ban főleg ha az emberek csalódnak a Fideszben.


De ahhoz az kell hogy tényleg csalódás legyen mert ugye MSZP-re sokan elvből nem szavaznak meg társaira, mert ők már voltak egy időben - ez tény.


ÉS ha ebből indulunk ki, akkor igazuk lehet, ha a fidesz elbukik és ugye baloldal szintén kilőve, nem marad senki csak a jobbik.

2014. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj, de ott az lmp is...és jobbik, lmp közül én sem a jobbikot választanám
2014. dec. 20. 22:57
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

az lmp stagnál most éppen hogy csak bejutott a parlamentbe. pedig azelőtt is bent volt.


szóval ezt a logikát követve lehet 2018-ban be sem jut, liberálisok nem igazán alternatívák főleg nem nálunk.

2014. dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
ilyen fideszes kormányzás után,,én nem akarom megismerni ezt a politikát nagyban (jobbik). szóval a fideszből csalódottak nem feltétlen mentek át jobbikhoz, ahogy ezt közvélemény kutatás is mutatja,,,inkább a politikától távol maradók közé...A fidesz idáig és rosszul kormányzott, ha az emberek már leakarták volna, most leváltották volna,,,,,de mivel a jobbikot sem találták alkalmasnak, ez nem történt meg.
2014. dec. 20. 23:02
 5/24 A kérdező kommentje:
és azt hiszem, nem rossz logikával gondolkodom! szerintem ezen logika mentén a jobbiknak nincs esélye nyerni...annyit nem tudnának erősödni sem 4 év alatt. most is szerény 150ezerrel több szavazójuk lett, pedig minden fideszes ballépésre lecsaptak
2014. dec. 20. 23:04
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

igen csak nézd a logikát:


a fideszben csalódók egy kis része támogatja a jobbikot többi marad független.


annak esélye hogy ismeretlen párt kerül kormányzásra 0. ugyanis először mindenki csak bejut.


a jobbik támogatottsága lassan de biztosan növekszik állandó jelleggel (láthattuk a választáskor).


az mszp hol stagnál hol csökken, néha-néha picit erősít, majd megint csökken.


LMP stagnál erősen a DK-val együtt.


Ha a fidesz megbukik, akkor nem is kell, hogy szavazzanak a jobbikra, mert a jobbik automatán megnyeri, mint második nagyhatalom.


Tény, hogy akkor ha a jobbik nyer, olyan lesz a felosztás, hogy teszem azt 35% 30% 30% vagyis éppen hogy csak megnyeri.


De mivel az ő táboruk csak nő... így bármi megtörténhet.


Szóval nem kell hogy szavazzanak a Jobbikra, ők automatán megnyernék a jelenlegi táborral, ha a Fideszpártiak pártfüggetlenek maradnak.


De mivel egy részük vérbeli jobboldali, így ha szavaz akkor csak jobbik vagy senki vagy fidesz.

2014. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

kedves válaszoló, az elméleted több ponton megbukott:


1. hogyha egy párt győzelemre áll, annak jelei vannak..ld franciaország...

a jobbiknál, ennek nincs jele

2. választási rendszer ( a jobbik idén sem volt képes 1 db egyéni körzetet sem megnyerni)

3. az emberek mentalitása (a fidesznél még az mszp is jobb volt protest szavazás)

=> így került OV is ismét hatalomra 2010-ben,,,2002-es bukása után!

4. a jobbik szalonképtelen párt és nem akarok kilépni az unióból gondolat sokakban mélyen él


de majd meglátod 2018-ban, hogy én megmondtam, hogy a jobbik semmit nem nyer majd, max tapasztalatot :)

2014. dec. 20. 23:12
 8/24 Magyarmanó ***** válasza:
100%
2018-ban szerintem sem fognak nyerni, marad a Fidesz de már kétharmad nélkül, '22-ben pedig szerintem nyernek Vonáék..nézd! Nem lenne az olyan rossz ám ha kiraknák a pártból a szélsőségesebb emberkéket akik csak ócsárolni tudnak, Vona talán a jelenlegi legjobb választás lenne, ráadásul ha a baloldal (LMP-nélküli részre gondolok) tovább gyengül akkor egy esetleges Fidesz bukás esetén nem jöhet szóba más, az LMP az MSZP-PM-Együtt stb..pártok gyengülésével se fog tudni 10% fölé lépni egyenlőre..
2014. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
azt végezetül hozzáteszem, hogy nagy jobbikos voltam 2006-2011 között, azóta meg LMP-s..bár idén nem szavaztam, de 2018-ban megyek, természetesen az LMP-re...Ha sokaknak elege van a fideszből és így gondolkodhatnak mint én, az lmp olyan 700ezer támogatót szerezve jut parlamentbe
2014. dec. 20. 23:15
 10/24 anonim ***** válasza:
15%

ha a kérdezőnek igaza van, akkor a Fideszen kivül nincs senki.


Két párt nyerhet 2018-ban. Fidesz vagy a Jobbik.


Az most lényegtelen melyik fog nyerni. De ezzel válaszoltam a kérdésedre.


Ha az LMP így folytatja 18-ban ki is esnek a parlamentből, az E14 is részben mivel kiugrott tőlük a PM. Az MSZP meg sehova nem halad, azt meg kár erőltetni.


Ez olyan mintha 2006-ban vagy 2002-ben azt kérdezték volna hogy Nyerni fog-e az SZDSZ vagy MDF mintsem a Fidesz, hiszen akkoriban a Fidesz meg az MSZP volt egyedül mint "nagy párt" Most van egy nagyon nagy párt (Fidesz) és egy kisebb nagy párt (Jobbik) és sok kis párt (baloldal).


Gyakorlatilag nincs más versenyző csak a Jobbik meg a Fidesz, és szerintem is a Fidesz nyer megint, konkurencia hiányában.

2014. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!