Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit tennél ha te irányíthatnád...

Mit tennél ha te irányíthatnád az országot?

Figyelt kérdés
mit tennél vagy min változtatnál ha 1 hónapig te irányíthatnád az országot? Gondolok kül-és belpolitikára. Pl. adók,támogatások,családi,gazdaság meg stb.

2014. dec. 27. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
1 hónap alatt nem lehet érdemi változást csinálni.
2014. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Érdemi változást ha valaki akar egy hét alatt is lehet csinálni, ha nem akkor meg száz év is kevés. Ennyi.
2014. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Lecsukatnék mindenkit, aki elárulta a hazát, azaz szándékosan olyat tett, ami az országnak vagy a nemzetnek káros. Ezzel szerintem mindenki börtönbe kerülne, aki valaha kormánytag volt, és még él.

Protekcionista gazdaságpolitikát folytatnék, jelentős előnyökben részesíteném a hazai vállalkozásokat a multikkal szemben. Ha az EU ezt nem engedi, azonnal kiléptetném Magyarországot. (Hosszabb távon egyébként is megérné kilépnünk, de az nyilván sokkal több, mint 1 hónap).

A bűnöző cigányokat betonfallal körülvett gettókba zárnám, amit fegyveres őrök őriznek, és aki ki akar jönni vagy be akar menni, azt szó nélkül agyonlőnék. Segély nem járna nekik, az így megspórolt pénz pedig jelentős adócsökkentést tenne lehetővé.

Jelentősen megszigorítanám a büntető törvénykönyvet, és visszaállítanám a halálbüntetést.

Büntetném a b_zipropagandát. A médiában a kiskorúak fejlődésére káros tartalmakat keményen szankcionálnám, az ismételt elkövetőktől örökre megvonnám a sugárzás jogát.

Átalakítanám a választási törvényt. Kormánytag és országgyűlési képviselő csak magyar származású ember lehetne. Mivel a képviselők úgyis pártutasítás szerint szavaznak, minden párt csak egy képviselőt delegálna a parlamentbe, akinek a szavazata a választási eredmény súlyával számítana.

2014. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden titkosítást feloldanék, minden tekintetben...
2014. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lejjebb vinném az áfát, főleg az alapvető cikkekét és a hazai vállalkozások adóit. Vámot fizettetnék a külföldről behozott minden terméknél. (Sajnos ezt az EU-s országokra nem lehet, de pedig jó lenne)
2014. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most írjatok olyat aminek ti örülnétek.
2014. dec. 28. 10:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem lehet érdemben gyorsan, néhány év alatt sem megváltoztatni. Ez nagyon kényes egyensúly, bármihez nyúlsz ami nagy mértékben jónal tűnő változást jelent, a másik oldalán felborítja az egész gazdaságot.


Miért nincs más párt a jelenlegin kívül, aki legtöbbünk megelégedésére pozitív előjellel vezeti az országot? Mert nem olyan egyszerű dolog és nem fafejűen monopolyzó Gyurcsány és nem okoskodó és birkázó Bajnai kell hozzá, aki még a libák árával se tudott elszámolni.


A rendelkezésre álló lehetőségek között ennél többet nem nagyon lehet kihozni belőle egy áévtized alatt.


Igaz, már négy év után leszorították az inflációt, támogatják a gyermekválallást, folyamatosan emelik a pedagógusok, egészségügyi dolgozók, majd a közszféra fizetését és lassan, élénkítik a hazai vállalkozásokat, akik itthon forgatják a tőkét, ami a hazai gazdaságot élénkíti. Lassan, nagyon lassan haladunk, de legalább már tényleg előbbre megyünk, még ha lassan is.


[link]


Az, hogy mit szeretnék? Dubai életszínvonalat. :)


Azt, hogy a luxus cikkek, lakás, luxusautó stb. alanyi jogon járjanak mindenkinek. Persze, mindenki ezt szeretné, csak hogy először, még 2010 elején ki kellett hozni az országot a göröghöz hasonló csőd közeli helyzetből, fel kellett számolni az adósságokhoz kapcsolódó politikai elvárásokkal terhelt függőségeket az IMF-el stb Eleinte a rom eltakarítás volt a fontos, amit a korábbi kormány ránk hagyott. Most lassan lehet építkezni, 4 év, 8 év, 12 év, aztán ha mindenki látja, hogy jól haladunk, akkor mehet így tovább.

Csak el ne szúrjuk a kottát, majd a választásokon, mert akkor kezdhetnénk elölről a 2006-os vagy 12010-es bányász béka színvonaláról, ha netán megint a baloldal jutna pozícióra.


Szóval gyorsan, sokat nem lehetne változtatni a teendőkön, mert a cél adott és a lehetőségek is (függenek a rendelkezésre álló anyagi kerettől) vagyis korlátozottak. Adózni meg senki nem akar többet, még az RTL-klub sem, azért keresik a kákán a csomót Kurcsányékkal vállvetve. :)


Persze, ki szeret adózni? Én sem.

De tudjuk, többek között abból épül az ország.


Majd ha elég nagypénzű hazai vállalkozó felfejlődik fel annyira, hogy létre jön agy stabil hazai munka adó, munkahely teremtő réteg, lassan eléri a jövedelem a normális megélhetéshez való összeget, akkor beindul gyorsabban a fejlődés, külön adók nélkül is. Ahhoz viszont még sok idő kell, habár lassan de már így működünk.


Ehhez több idő kell, nem egy hónap ne nem is egy választási ciklus, mert az nagyon sokra nem elég.


.


Egy hónap változtatás, legfeljebb arra lenne elég, hogy mindent összekeverjen és felforduljon az egyensúly, ahonnan tovább csak egy katasztrófa helyzetbe juthatnánk, ami hasonló lenne az MSZP után hagyott romhalmazhoz.


Ahhoz hasomló egy ország vezetése, mint amikor valaki tapasztaltan felszáll egy palan ernyővel és a szelek szárnyán manőverezik, szinte művészi szinten. Viszont elég csak néhány óvatlan, hozzá nem értő mozdulat, hogy bénultan zuhanjon megállíthatatlanul a szakadék felé.


Messziről olyan gyönyörű a repülés.

De ha egyszer fenn találnánk magunkat a levegőben egy ilyen könnyű repülő szerkezet szárnyain, akkor onnan pillanatok alatt kétségbe esve zuhannánk a mélybe, hogy mégse volt ez olyan egyszerű.


Egy hatalmas hajót, egy gigantikus utas szállító repülőt csak lassan, apró kormány mozdulatokkal lehet irányítani, különben hamar katasztrófa történne a hatalmas szerkezettel.

Ahhoz, hogy reagáljon a kormány mozdulatokra, sok idő kell, hogy a hatalmas tömeg a tehetetlenségénél fogva megváltoztassa a betervezett műveletek hatására az irányát.


Egy ország vezetése is hasonló feladat.

.


Viszont most is csak 4 év telt el, mégis elismerően vélekedik rólunk Európa, persze nem az irigykedően köpködő és saját tőkéseinek a korábban belőlünk nyert hasznát féltő része.

2014. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én annak örülnék ha lejjebb vinnék az áfát.
2014. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most éppen az az irány, hogy a munkát terhelő adót csökkentik, lassan egy számjegyűvé és az áfa veszi át a szerepét, hogy legyen az állam háztartásnak is bevétele, hiszen abból fizetik a köztisztségviselőkön keresztül a összes állami intézmény dolgozóit, egészségügy, oktatás. Azt is elvárjuk, hogy a fizetések emelkedjenek. Viszont az áfa és az adó is (minden lényeges állami bevétel) csökkenjen. Vagyis keveset, minél kevesebbet akarunk betenni a kosárba és többet, egyre többet akarunk kivenni belőle.

Azért ugye mindenki érzi az anomáliát? Azt, hogy ez így nem működhet.


Ezekhez pénz kell. A pénzt vagy áfa bevételből vagyis az adókból, illetve mindkettőből származik. Szóval ez tényleg csak álomnak tűnik, hiszen az országot és annak a költségeit nekünk, mindannyiunknak kell fenntartani. Az ország vezetése csak az elosztásban tesz rendet, hogy ne tűnjön el az a pénz nyomtalanul, maradjon belőle valami kézzel fogható is az épülő országban.


A kivetett adókat úgy kell átcsoportosítani, hogy az a fogyasztással arányos legyen. Tehát inkább az áru cikkekkel arányosan kelljen kifizetnünk, ne a munkabérből vonják azt le.


.


Ilyenkor jön az ellenzék és támadja a kormányt, miért jönnek ki újabb adók és miért nem emelik a fizetéseket többszörösére a nyugati országokhoz hasonlóan, de az áfa és a munkát terhelő adók is csökkenjenek. Vagyis minden állami bevétel csökkenjen de a kifizetések növekedjenek. Arról persze nem esik szó, hogy honnan teremtsenek ehhez pénzt.


Ahogy az ellenzék tette, felvett külföldi kölcsönöket, amihez politikai megszorító elvárások kapcsolódtak, habár a közvetlen pénzügyi kamata nem volt túl magas, mégis hatalmas károkat okozott, mert mi, az emberek "ittuk meg" a levét az egyre növekvő energia árak, a csökkenő ellátások és a további megszorító intézkedések miatt, amiket a 2008 körüli időszakban mindenki megszenvedett.


Most ezt az adósságot már vissza fizette a kormány hazai lakossági befektetésekből (így megszabadultunk legalább a külföldi elvárások nagy részétől), kiváltva hazai tőkével, aminek forintban kifejezve nagyobbnak tűnik a kamata, de károkat nem okoz az embereknek, mert nincsenek hozzá kapcsolt megszorító elvárások. Miért is lennének, hiszen itt mindannyiunk befektetett pénze dolgozik.


Amikor pedig ezt vissza fizetik majd a befektetőknek, akkor nagyobb részben itthon költjük el ezt a pénzt és akkor is a hazai gazdaságot élénkíti a külföldi IMF kölcsönökkel szemben, ami a külföldi országokban okozott kedvező hatásokat.

Amit annyira irigylünk a külföldi országokban, az végül is a mi pénzünkből is működik, működött jól ott náluk.


Most éppen ezért támadják az országot, mert nem szolgálja ki ez a kormány a nyugati érdekeket, inkább a hazai fejlődést tartják szem előtt. Ezzel elveszti a nyugat a korábban baloldali, szocialista kormányok idején megszokott előnyöket, és ezt nehezen tolerálják.


Ezért van itt szerintük diktatúra, mert nem adjuk könnyen nekik Magyarországot, mint ahogy azt korábban megszokták. Ez velük szemben diktatúrának tűnik, mert most mi diktálunk, mi rendelkezünk a saját erőforrásainkkal, nem ők. Ezért lenne nekik kedvezőbb egy olyan kormány, aki nem a magyar érdekeket tartja szem előtt, hanem a baloldali vezetéshez hasonlóan a külföldi tőkét támogatná a korábban általuk megszokottakhoz hasonlóan.


Ez a jelenlegi kormány csak nekünk, magyaroknak, a mi országunk épülésének tesz jót, de a külföldi tőke elveszít valamit, amit a javainkból korábban megszerzett, amit korábban már megszokott és szinte már jogot formál rá. Arra ami a miénk. Ezért élnek jobb módban, magasabb fizetésből kint, mert így állnak hozzá másokhoz, így terjeszkednek a tőkéseiken keresztül. Így használnak ki országokat, végül is teljesen legálisan a saját életük könnyítése szempontjából, és voltak (egyes országokban vannak is) olyan ország vezetők ( nálunk most ellenzékből próbálkoznak mindennel, a külföldi tőkések pénzelésével és erős támogatásával), akik önös érdekükből kiszolgálják ezeket a külföldi törekvéseket, szinte kiárusítják (kiárusították, felszámolták) az országot, a hazai ipart és gazdaságot, hogy rá legyünk szorulva a külföldi tőkésre és leszakítják ebből a saját részükre a jutalmat, lavíroznak a zavarosban halászgatva a saját hasznukra, kihasználják az őket érintő zavaros lehetőségeket.


Ezért van annyi kifogás a külföldi tőkések szemszögéből, mert a saját országunk érdekeit képviseli a jelenlegi kormány, a korábbiakkal ellentétben. Persze, hogy szerintük ez így nem jó. Nekik nem is, viszont nekünk annál inkább. Lassú a javulás, de ez folyamatosan összeadódik és egyre inkább beindul a hazai érték teremtés. Lassan majd felpörög a motor.


Ez olyan, mint egy régen rozsdásodó motort amikor beindítunk, először nagy nehezen mozdul, de amikor nagy nehezen beindul és lassan csikorogva megmozdul az egész rendszer, aztán egyre gyorsabban és könnyebben kezd forogni. lassan mindenhova eljut a kenőanyag, bemelegszik és belendül, folyamatosan, lassan felgyorsulva és végül felpörög teljes erejével az egész gépezet.


Ez az ami nem megy sem néhány hónap alatt sem néhány választási cikluson belül. Viszont ha nem elégszünk meg a lassan növekvő fejlődési sebességével, akkor könnyen úgy járhatunk, hogy türelmetlenül új vezetést választunk, aki (a korábbi baloldalhoz hasonlóan) esetleg nem is akarja támogatni a hazai fejlődést, inkább megint eladja az ország erejét a külföldi tőkések gazdagítására, akiknek a vagyonán, a működő tőkéjén nyilván a saját országaik gazdasági fejlődése múlik, nem a miénk.


Ezért érdemes kitermelőni hagyni az itthoni milliárdos, munka adó vállakozói réteget, mert abból végül nekünk lesz hasznunk, hiszen egymásra vagyunk utalva, a dolgozónak a munkaadóra és a vállakozónak a megbízható munkásra. Csak legyen aki munkát tud adni és meg tud fizetni minket megfelelő szinten.

Ehhez kell, hogy "felgyorsuljon a motor", legyen választási lehetőségük, hogy melyik milliárdos vállalkozó fizet többet és kialakul a verseny helyzet, hogy legyen elég dolgozó.


Ehhez kell kitermelődni a munka adó rétegenek akik majd versenyezhetnek a dolgozókért és munka lehetőségből lesz bőség, nem munkanélküliből.


Ez az amihez eljuthatunk, de még fel kell, hogy pörögjön az a bizonyos motor, ami még éppen csak megindult egy picit.

Ez az amihez az idő, az ami kell.

2014. dec. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen magas az áfa, nem lesz áruforgalom, nem tudják eladni a magyarok az árut. Szállítással együtt olcsóbb ami kintről jön, mert az ottani dolgozók után nem kell ennyi adót fizetni mint itthon. Ha kevesebb járulékot kéne befizetni a vállalkozóknak, több embert alkalmaznának, összességében ugyanannyi járulékot fizetnének, de több munkaerő, több termelés lenne. Ha kevesebb az áfa, több terméket tudnak eladni, tehát az áfa bevétele is maradna, csak több lenne az eladott termék. Itt most nem dolgozik és nem vesz senki semmit, nem hinném, hogy ezzel ki tudnánk mászni a gödörből.
2014. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!