Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a fidesz nyer, akkor az...

Ha a fidesz nyer, akkor az összes állami cég/vállalat élén lecserélik a vezetőket?

Figyelt kérdés
Már megéltem egy pár kormányváltást, és cserélődtek a legfelsőbb vezetőim is. Ez ugye azzal jár, hogy az új vezető hozza magával a saját embereit.A régieknek menni kell....végkielégítés, ki nem vett szabadságok kifizetése, felmentési átlagbér, új bútorok, festés, informatikai eszközök cseréje....sorolhatnám.(az új vezérnek saját humánpolitikai vezető, gazdasági területen csere). OV nyáron magához hívatta a tanyasi rezidenciájára a polgármestereket, magasabb vezetőket, hogy mennyire számíthat rájuk a választások idején. Nem én találom ki, láttuk a tv-ben.(tojásrántotta volt reggelire). Ezek a cserék mennyibe fognak NEKÜNK kerülni. Én nem féltem a munkahelyem, mert igaz, hogy egy országos intézményben dolgozom, de rabszolgát nem mozdítanak el a helyéről. Mennyiben lesz fontos, hogy az adott területre a legmegfelelőbb, szakmailag hozzáértő emberek kerüljenek, vagy csak a politikai számít?
2010. febr. 6. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Te most arra vársz, hogy jósoljunk neked? Honnan kellene ezt nekünk tudni?


Ha azt nézzük, hogy sok korrupciós botrány van jelenleg is, akkor igen, valószínű, hogy lesznek vezetőcserék bizonyos állami hivatalokban... Ugyanis a börtönből senki nem vezethet egy hivatalt...


Én a magam részéről úgy gondolom, hogy sajnos jelenleg sem a szakértelem alapján ülnek egyesek abban a pozíciban, ahol ülnek. És hogy a következők jobban vagy rosszabbul végzik-e majd a dolgukat? Én remélem, hogy jobban. Az utóbbi 8 évből mindenki leszűrhette a maga konzekvenciáját, a Fidesz is. Az ő szavazóik jelentős része használja a fejét, és gondolkodik. Az emberek pedig ma már érzékenyen reagálnak arra, ha valaki hülyének akarja nézni őket.

2010. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ma az állami vállalatok nagy részének élén már jelenleg is FIDESZ-es vezető ül.

Nálunk legalábbis igen. Hát őt talán nem váltják le. De még erre se vennék mérget.

2010. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Így szokás az ilyen fiatal demokráciákban. Lásd Oroszország.
2010. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Van hová visszanyúlni a közelmúltban. 1998-ban óriási cserék történtek a közigazgatásban, a rendőrségnél, a költségvetési médiában (tv, rádió) és más állami intézményeknél. Tehát könnyen ki lehet találni, mi következik tavasszal-nyáron.
2010. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
8 éve is ugyanez történt, most miért lenne másképp. Ahogy a télen kiéhezett varjak csapnak le a sarjadó vetésre úgy várják a fidesz emberei a 8 év ínségének a végét. Előképzettség, szakmai gyakorlat nem számít, csak pártfegyelem legyen és meglesz a biztos zsíros állás.
2010. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
engem csak a "változás" költségkihatása aggaszt, mert ugye ebben a nehéz gazdasági helyzetben......
2010. febr. 6. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kormányváltás mindig költségekkel jár. Csak nem fogja az új főosztályvezető vagy igazgató ugyanazon az asztalon döngetni a titkárnőjét mint a régi ?

A kormányközeli cégek első megrendelése mindig a szükséges cserék végrehajtása ( autó, bútor, számítógép ) A régit úgyis el akarja vinni a régi főnök jó áron. Miért is ne kapja meg, lehet hogy 4 év múlva fordul a kocka. A politikában nincsenek halálos ellenségek. Mindenki tudja a játékszabályokat ezért feleslegesen nem szerez ellenségeket.

2010. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

"engem csak a "változás" költségkihatása aggaszt, mert ugye ebben a nehéz gazdasági helyzetben......"


Nyugi, "rosszabbul élünk, amióta nem Viktor a miniszterelnök", "romba dőlt az ország", de koronaúsztatásra és csakazértis dafke népszavazásokra mindig lesz pénz. Az urizálást mindig ki tudják gazdálkodni errefelé.

2010. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én látom, hallom, tapasztalom. Minden kormányváltáskor lecserélődik. Aki nem hiszi, járjon utána.
2010. febr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez a dolgok menete
2010. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!