Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi volna a legjobb választás?

Mi volna a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Elöljáróban leszögezném, hogy semmilyen formátumban nem értek a politikához, őszintén szólva nem is érdekel. Ám naponta szembejön újságokban, az interneten, egyéb formában kvázi mindenhol, mint egy elkerülhetetlen vírus. Néha elolvasom, mi a helyzet jelenleg, de acsargáson, ujjal mutogatáson és folyamatos panaszkodáson kívül másról sem hallani. A baloldal nem jó, a Fidesz folyamatosan lopja az ország pénzét, a Jobbik túl radikális. Akkor kérdem én, hogy mi lenne az ország számára a legkedvezőbb? Melyik modell az, amelyben egy kényelmesebb, stresszmentes, élhetőbb világot valósíthatnánk meg? Ugyan mindössze csak 16 éves vagyok, keveset láttam a világból ahhoz, hogy megértsem a működését, de azt észrevettem, hogy az a fránya magyar állandóan elégedetlen. Pártatlan vagyok, ahogy ez nyilván kiderült, de nem fogható minden a kormányra. Ha egy nagy transzparensre annyit kifeszítenek, hogy "Rezsicsökkentés", a sok birka habzó szájjal rohan újra megszavazni azt, amit azelőtt elítélt. Nem értem, lehet a fiatalságom okán, de nem értem. Egy rendszerváltozáshoz édes kevés az a néhány, tudatlan marha, akik magukról elhiszik, hogy értenek egy ország irányításához. Ehhez a nép is kell, de amíg otthon, a kényelmes fotelból megy az "európai béreket!", és egyéb szájkarate, addig változás itt nem lesz. Viszont én sem vagyok más, csak egy értetlenkedő dilettáns, ezért kérem, valaki világosítson fel!
2015. márc. 17. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

gyűlölöm a fideszt orbánnal az élén ... de nem azért gyűlölöm, mert szar az országnak, hanem azért mert ők pofátlanul milliárdosok lettek eközben


tehát lenyelnék minden megszorítást egy olyan csapattól, amelyik valamivel jobban él mint én, de nem lopta ki a szemünket ... és ez még az orbán csapata is lehetne (valamikor szavaztam rájuk)

2015. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi volna a legjobb választás? Nem a gyakorikerdeseken megkérdezni, hogy kire szavazz, mert itt csak elvakult jobbikosokat meg fideszeseket fogsz látni, na meg otthon morgó semmisejó nem szavazó fotelharcosokat.


Én azt mondom, hogy Bokros Lajos pártja.


Miért? Nem írok semmit. Írd be google-ba hogy moma bokros, aztán nézd meg mit ígér ha őt választod. Ő tetszik a legjobban a többiek közül? Akkor majd szavazz rá.

Természetesen nézz körbe a többieknél is, mert neki is van múltja, és emiatt itt jópáran leakarják járatnia "bokros-csomag"-gal, viszont ha utánanézel dolgoknak, ma már 4x bokros csomagot fizettet velünk a gyurcsány orbán kombó és semmi eredménye, sőt....


Bokros igazi gazdasági jobboldali politikát akar, nem kommunista baloldalit, amit a fideszmszp (mszmp), jobbik.


De mint írtam. Ez csak az én véleményem. Nézz utána. Itt csak az enyémhez hasonló szövegeket fogsz kapni.

2015. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egy teljesen új, nyugatbarát párt alakulna meg!
2015. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát lássuk csak:

Hagyjuk garázdálkodni a Fidesz/MSzp-t, akik 1000% hogy szétlopnak mindent, vagy

szavazzunk a Jobbikra, hátha Jobb lesz,

Akkor már inkább ez utóbbi legyen.

2015. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2:

Szerintem is Bokros pártja rendbe tudná tenni az országot, de csak akkor, ha megválasztanák, erre meg 0 az esély, mert ebben az országban csak kádárizmusra van szükség.


Ahhoz, hogy bármi javuljon, úgy kellene némileg piacbarátibb politikát eladni a népnek, hogy valami másba csomagolják. Bokros erre már nem alkalmas, mert neve szitokszóvá vált az orrukig sem látó emberek körében. Teljesen új politikai formáció kellene, amelyik azért, hogy választókat megnyerje, bizonyos mértékig populista, nacionalista szövegekkel jönne, természetesen aztán ezekből nem valósítana meg semmit, csak hatalomra juttatva is nyomná a bullshitet a proliknak, miközben racionálisan kormányozna. Szóval kifelé egy Fidesznek kellene lennie, hogy megnyerje a prolit, de belül egy CDU-nak. Tudom, majdnem lehetetlent mondok, de még mindig több esély lenne egy ilyen pártot létrehozni, mint hogy Bokros választást nyerjen.

2015. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4:

A Jobbik amit hirdet, az ugyanaz mint a Fidesz amit csinál, csak durvábban. Ha így megyünk a szakadék felé, akkor miért lenne jobb, még nagyobb adag a piacellenességből?

2015. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!