Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért sikkasztanak, csalnak,...

Miért sikkasztanak, csalnak, lopnak a politikusok akkor is, amikor elérnek / elértek egy bizonyos szintet pénzük terén és onnantól kezdve mindegy, hogy most 200 vagy 300 milliárdjuk van, mert nem tudják azt érdemben és értelmesen elkölteni magukra?

Figyelt kérdés

Pl. ha milliárdos lennék, 3 autón kívül nem vennék mást, megelégednék 5-6 ingatlannal. Nem hiszem, hogy ezek fenntartása néhány száz millión vagy esetleg 1-2 milliárd forinton kívül magasabbra rúgna. A szép ruhákat azért nem számoltam bele, azok jelentéktelen árba kerülnek az autókhoz képest is.


Ilyen esetben megelégednek 100 - 200 milliárd forinttal és nem szórakoznék ezermilliárdok sikkasztásával.


2015. márc. 21. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A pénz- és vagyonszerzésnek ezt a módját szokták meg. És eddig megúszták, ezért is folytatják. Csak hát az eredmény egy élhetetlen ország lesz.
2015. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolnak a gyerekeikre, unokáikra is.
2015. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, az, hogy ki mire jut, döntően az igényeitől függ. Ha már a pénznél vagyunk, bármilyen jó képességű valaki, ha mondjuk egy jó lakás, kellemes megélhetés a célja, soha nem is lesz többje. Viszont egy sokkal szerényebb képességű valaki, ha arról álmodik, hogy meghódítja a világot, ha azt nem is, de nagyságrendekkel többet ér el, mint előző példánk-beli emberke.

Elég sokan a sok pénzt nem a jó megélhetésért akarják. Sokkal inkább azért, hogy az történjen, amit ők akarnak. Ha éppen stadiont, akkor az, ha éppen hidat, akkor az, ha egy komplett modern és nagyszerű várost, akkor az épüljön fel. Csakhogy ezt meg kell finanszírozni, sok embert fizetni a munkájáért, hogy végül emberünk mondhassa: ez az én művem. És ekkor elégedett lesz. A milliárdosoknak sohasem a pénz a fontos, az mellékes. A fontos az, hogy elképzelnek mindenfélét, és azt meg akarják valósítani. És tudják, hogy ahhoz kell pénz, sok pénz. Nem a megélhetéshez, az csak úgy mellékesen van.

2015. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akinek nincstelen" az bele sem tud gondolni, hogy mennyi mindent tehetne meg ha nem lenne a pénz kérdés!

Így akinek egyre több pénze van, annál inkább képes ezt belátni, ezért akar belőle egyre többet...

2015. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre van a "Mentelmi-jog". Ergo szabad lopni.
2015. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen összegeknél már nem a megélhetés számít. Hanem az, hogy megtehetem, és egyszerűen vezérel a kapzsiság és a hatalomvágy. Minél gazdagabb valaki, annál többet és többet akar - van egy rendkívül elenyésző kisebbség, aki nem (általában azok, akik valóban maguk küzdötték fel magukat a csúcsra). De a legtöbb emberre igaz, hogy mindent magának, és szűk baráti körnek akar (esetleg támogatóknak, hogy ő még tovább jusson). Vég nélkül.


És elárulom: szinte biztos, hogy te is sikkasztanád az ezermilliárdokat, ha lenne lehetőséged. Most én is kijelentem gond nélkül, hogy nem vagyok telhetetlen, és megállnék - de ha éveket, sőt, évtizedeket mozogsz ilyen körben, akkor a realitás érzék bizony megszűnik. Ahol az az alap, hogy magángéppel megyek valahová, ott teljesen mások már a vágyak és a célok.

2015. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan körökben mozogsz, ahol a többieknek 40 milliárdjuk van, neked meg csak 15, akkor úgy érzed, hogy le vagy maradva, ezért neked is 40 milliárd kell legalább, de ha már lehet, akkor inkább több és akkor villoghatsz vele, hogy te milyen gazdag vagy.
2015. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, aki villogni akar a milliárdjaival, annak nem lesznek.

Akinek milliárdok kellenek, döntően olyasmiket akar megvalósítani, amihez ennyi pénz kell. Nem a pénzével akar villogni, hanem azzal, hogy "én ezt meg tudtam csinálni, te nem". Aztán hogy a célok szépek-e, vagy ocsmányok, az már egy másik kérdés.

2015. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!