Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobbikra fogok szavazni...

Jobbikra fogok szavazni azért, mert kell egy ellenerő a parlamentbe aki borsot tesz az épp kormányzó és aki bennt van parlamentbe lévő pártoknak. Ti hogy gondolkodtok? Szerintetek? Kifejtem alul

Figyelt kérdés

Szerintem azért nem lenne mindenképp jó ha a Jobbik irányítana! Szerintetek?

Nos, ha a Jobbik hatalomra kerülne, akkor szerintem lenne kisebb összezördülés EU-val magyarán kevesebb támogatás jönne be netán megsértenék őket és semennyi... Viszont tényleg egyedül ők azok akik képviselik a magyarokat azaz engem és ez óriási dolog! Programjuk érthető csak nem biztos hogy megvalósítható, bár egyetértek vele majdnem teljesen. Ha Fidesz kerül élre megint az lesz mint mikor voltak 8 évvel ezelőtt nem tudtak mit csinálni és most meg azt fogják mondani hogy nem tudnak mit csinálni időbe telik míg rendbehozzák az országot (közbe Bajnai ezt elkezdte és ha maradna rá szavaznák)igaz hogy megszorítással csinálta de hatott. Ti hogy gondolkodtok? GO JOBBIK TALÁN HA NYER AKKOR EU-val szép kapcsolatot kellene ápolni mert nem birja Magyarország magának kitermelni ami kell....


2010. febr. 25. 12:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Majd elfelejtettem: Három dologba reménykedek, remélem sokan mások is: Első az hogy az SZDSZ és MDF ne legyen bennt a parlamentbe és akkor ugyis feloszlanak , másik az hogy Jobbik jusson be és be is fog MSZP-t kicsivel megelőzve. Harmadik meg az hogy a FIDESZNEK koaliciot kelljen kötnie ne érje el az 51%-ot mert ha eléri akkor azt csinál amit akar. És ha kötnie kell akkor kivel fog:D: MDF-el talán?sokat ér pár százalékkal . Remélem így lesz midnen:D
2010. febr. 25. 12:40
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

nekem az a véleményem, hogy azt sem tudod miről beszélsz. 10 hozzászólás is kevés lenne mindent elmagyarázni...


csak a példa kedvért:

"Harmadik meg az hogy a FIDESZNEK koaliciot kelljen kötnie ne érje el az 51%-ot mert ha eléri akkor azt csinál amit akar."


egyrészt 51%-kal az ember még nem csinál azt, amit akar, mert vannak 2/3-os törvények, ami azt jelenti, hogy az országgyűlés legalább 2/3-ának kell igent mondani a megváltoztatásukhoz.

másrész az nem kérdés, hogy a fidesznek lesz-e 51%-a. lesz neki. az a kérdés, hogy lesz-e önmagában 2/3-a (kb. 67%-a), vagy sem. jelenleg úgy néz ki, hogy lesz.

2010. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom nem az a lényeg hogy borsot tegyen a másik orra alá hanem hogy javaslatokkal segítse esetleg együtt szavazzanak bizonyos kérdésekben. Nem a fideszből kell kiindulni hogy bármi kérdés volt ők nemet nyomtak.

Esetleg alternatívákat mutasson, hogy ők abban a kérdéseben úgy szavaznának illetve az az álláspontjuk, nem csak a "nem" gombot nyomogatni.

2010. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A többi mondatodban meg magadat cáfoltad. Egyik mondattal a másikat.
2010. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az EU-ból hiába jön sok-sok pénz, annak a nagyon nagy részét zsebre teszik. így most kb olyan mintha alig jönne.
2010. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
vesszen az mszp
2010. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!