Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a történelem...

Szerintetek a történelem folyamatosan ismétli ez a gazdaságban?

Figyelt kérdés

Egyszer fent, egyszer lent... Most éppen utóbbi. Aztán jön megint egy gyümölcsöző élet, majd egy újabb borulás.


Mindig ez van...


2015. jún. 11. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem kérdés, ez tény, ezt már a 19. századi közgazdászok is leírták. Ez a kapitalizmus egyik olyan hátulütője, amivel a mai napig nem tudtak érdemben kezdeni semmit. Elvileg erősebb állami kontrollal a válságok mérsékelhetők, csak akkor meg a gazdasági értelemben vett liberálisok kezdenek szirénázni, hogy ez tervgazdaság és az ilyen meg olyan szörnyű.
2015. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"gazdasági értelemben vett liberálisok kezdenek szirénázni, hogy ez tervgazdaság és az ilyen meg olyan szörnyű" - nem csak az, hanem a szigorúbb monetáris politika nem csak a válságot gátolja, de a fellendülést is.


Kérdező, egyébként erre gondoltál, vagy nagyobb történelmi távlatra értetted, mondjuk pl. az elmúlt 500 év hanyatlására Mo-on?

2015. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

történelmet vettem alapul, volt a világháború, aztán ahhoz képest utána jött egy nagy felüdülés, most meg megint egy válság, jön megint majd a javulás (hülye politikával is kivitelezhető a javulás, az már más kérdés, hogy lehetne jobban is csinálni), aztán mire megöregszem vagy még talán meg sem öregszem, megint jön majd egy nagy gazdasági bomba.


Ez van olyan 10-50-100 évenként.

2015. jún. 11. 15:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Két modell van:

1) kör-elv: egyszer fent/egyszer lent, ezek folyamatosan váltakoznak

2) spirál-elv - fektetve kell elképzelni, ugyanúgy egyszer fent/egyszer lent, DE egyre szűkül a spirál, azaz a válságok/fellendülések egyre gyakrabban váltogatják egymást.

2015. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Minden válságot egy háború vagy egy forradalom követ, és "tesz rendbe"!

Már hosszú évek óta válság van. Te csak azt érzékeled, hogy tegnap még tudtál csokit venni, ma már nem, holnap megint tudsz. De sajnos ez nem igy van. Folyamatosan válság van. Még 3 év és szőrnyű világ jön! Sose voltam olyan helyzetben mint most! Mindig kényelmesen, nem jol, de kényelmesen éltünk. De ma már semmire nem elég az uniós árak mellett, az unios fizetések töredéke.


2010-ben azt mondtam: aki most középréteg, elszegényedik. És igy is lett, szinte minden tekintetben.


Az embereknek a fejében kell rendet rakni. Amig ilyen pazarló életmódot folytat az emebriség, ne számitsunk jobbra. pl. nincs tv-m. Amiota 3-5 évre gyártanak tv-t, nekem sose volt olyanom, mert nem volt rá szükségem. Aztán tönkre ment a tv 30 év után :D vettem 5ezerért ugyanolyan régi tipusut. 3 évet ment. Azota nincs. Nem vagyok hajlando több 10 ezret költeni egy olyan készülékre ami pár évet működik. Sajnos a mai világba ez a fontos. Számomra nem. Számomra az fontos, hogy a családommal együtt legyek, békességben, nem morcosan. Mindenben meg kellett látni a jot. Nem eltaposni a másikat, mert neki már ugyis mindegy, hanem lehetőséget adni neki. Ha akarja.


Na most ez jo zavaros lett. A lényeg, hogy amig az emebrek nem vááltoznak, a nagyhatalom ugy kreálja a történelmet, ahogy akarja. Valaki azt mondta nekem, ne azt nézd itt mi van. Hanem, hogy mi van a világban! És onnan következtettem a bizonyos 3 évre! Arra kell készülni lelkileg, és okos dolgot kitalálni. Nem megszedni magad, mert a pénzzel kitörölheted a segged!

2015. jún. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó!


Nem tudom honnan jön az a +3 év múlva dolog, de pl 2011-2012-ben borzasztó volt az élet ma már azért sokkal jobb.

2015. jún. 19. 10:26
 7/8 anonim válasza:
Nem sokkal jobb. ez csak a látszat! Majd meglátod :)
2015. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem egész 2014-ig jo volt. Azota a lefelé csuszás. Jo, van egy kisgyermekem akit egyedül nevelek, de amikor pelenkás volt is, jobban kijöttem anyagilag mint most, amikor már nem pelenkás :D A lényegen nem változtat. Csuszik lefele nemcsak az ország. Az egész világ. É most jönnek a bevádnrolók! Még több bűncselekmény lesz... sok vesztesége lesz sok embernek.
2015. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!