Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hol van a miniszteri önkényesk...

Hol van a miniszteri önkényeskedés határa?

Figyelt kérdés

2015. július 21-én Lázár János kancellária-miniszter úr az MTV-ben is közvetített sajtótájékoztatott tartott a migránsokkal kapcsolatban hozott kormányzati intézkedésekről. A sajtótájékoztatón azonban az újságírók egy része több más kérdést is feltett. Pl. valaki megkérdezte, hogy amikor Andrew Vajdát kinevezték a jelenleg is meglévő kormánybiztosi tisztségébe, akkor miért nem végezték el a nemzetbiztonsági átvilágítását. Lázár miniszter úr pedig kedélyeskedve beismerte, hogy mivel ő minden szempontból kezeskedik Vajna úr megbízhatóságáért, ezért az ő utasítására nem végezték el az átvilágítást.


Szép dolognak tartom, ha valaki ennyire megbízik a barátjában. Ugyanakkor több kérdés is felmerült bennem ezzel kapcsolatban. 1. Vajon Lázár miniszter úr milyen jogon helyezi magát a törvények fölé? Ugyanis tudtommal a kormánybiztosi munkakörbe való kinevezés előtt mindenkire kötelező a nemzetbiztonsági átvilágítás. 2. Vajon tudja-e, hogy Andrew Vajna évekig egy olyan országban lakott, amelyet élve sem a helyi, sem a külföldi állampolgárok nem hagyhatják el anélkül, hogy előtte alá ne írnák valamelyik ottani titkosszolgálat részére való kémkedésre vonatkozó beszervezési nyilatkozatot?


Nos, akár aláírt ilyesmit Vajna úr, akár nem, szerintem egy miniszter nem lehet annyira óvatlan, hogy egy ilyen utasítás kiadása előtt meg ne kérdezzen megfelelő országismerettel rendelkező nemzetbiztonsági szakértőket. Vagy mégis? Akkor viszont adódik a manapság a közéletben is gyakran tapasztalható kérdés: tulajdonképpen hol van a miniszteri önkényeskedés határa? Ezek után én sem tudom.


2015. júl. 22. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ott van a határa, ahol a birka nép meghúzza. Más országban tized ennyi korrupció, botrány után már mehetne a levesbe egy politikus, Észak-Koreában meg ennél sokkal többért sem.

Az, hogy Vajna nincs átvilágítva, csak csepp a tengerben. Ott vannak a trafikügyek, a földosztás, meg ezer másik dolog, ahol kilóg a lóláb meg az önkény.

2015. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bob the builder ***** válasza:
sehol
2015. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is az első válasz első mondatában jelölöm meg a határt. Mivel az ember közösségben él, minden önkény (kicsi és nagy) addig tart, amíg a szomszéd(ok) hagyjá(k).

Ha valaki kicsúfol, az is az önkény egy fajtája, és addig tart, amíg a helyére nem teszed. Ha valaki gyilkol, az is az önkény egy fajtája, és addig tart, amíg a potenciális áldozat (és/vagy barátai) le nem fogják az őrültet.

2015. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol a határa, már olyan messze elhagyták... :(
2015. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!