Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek 2018-ban melyik...

Szerintetek 2018-ban melyik pártok lesznek bent a parlamentben?

Figyelt kérdés

Szerintem a Fidesz mindenképp bent marad a Jobbikkal együtt, ez valószínű mindenki számára egyértelmű. Az MSZP talán még berugdossa magát, bár már ők is bevallották, kormányozni már képtelenek lennének.


A PM és az Együtt együtt is gyenge volt, de így külön-külön szerintem el sem érik a küszöböt, az LMP pedig eddig épphogy bekerült, és szerintem a támogatottságuk se nőtt ami nem csoda, hiszen Magyarországon egy félig liberális párt baloldali felfogással ráadásul 0 aktivitással (ha nem írnák hogy bent vannak nem is tudnánk, hiszen nem csinálnak semmit sem) szerintem esélyes hogy szintúgy kiesik.


Gyurcsány személye sokak számára még messiás, így a DK szerintem biztosan eléri azt a pár százalékot.


De ha be is kerül baloldali párt, szerintem érdemben nem lesz senkinek sem haszna. Valószínűleg nem lesz még egy 2/3, így már pl. ha nem a Jobbik nyer, attól független még döntő "hatalmuk" lesz a szavazásokon, hiszen elég nagy táboruk lett, és így parlamenti szavazásokon van érdemi beleszólásuk, de pl. ez nem lesz elmondható szerintem a baloldalról.


Van egy olyan érzésem hogy 2018-ban is marad a Fidesz. Egyértelmű hogy Jobbik vs Fidesz lesz a választásokon, amit a Jobbik meg is nyerhetne jelenlegi felállásként, de mivel a gazdaság GDP-ben nő, és már 2016-ban is megvakul sok szavazó attól hogy -1% SZJA és -22% Sertéshús ÁFA, meg az internet ha elfogadják -9%, ezért még kérdés mi lesz 2017-ben, 2018-ban amivel szintúgy tábort nyer magának a Fidesz.


2015. nov. 4. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Remelem a mostaniakbol egyik sem!
2015. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Remélem a maszop-klónokból egyik sem!


De amúgy valószínűleg maradnak a mostaniak (zömében).

2015. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát a PM meg az Együtt nem hiszem, hisz ezek együtt jutottak be, valószínűleg a Liberális Fodor is kiesik (szinte biztos), és az LMP alatt is mozog a talaj.


A DK / MSZP szerintem marad. A másik kettő meg biztos.

2015. nov. 4. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
nemigazán lesz változás. valszeg marad a mostani lepuj
2015. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Minimális változás lesz, mert mint írtam az Együtt PM Fodor kiesik.


Tény, hogy ők most is csak nagyítóval láthatóak a parlamentben.

2015. nov. 7. 20:41
 6/6 anonim válasza:
Szavazzatok Dancsóra hogy legyen livestream Dancshow :D
2015. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!