Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem követelünk alacsonya...

Miért nem követelünk alacsonyabb adót, és keményebb adó ellenőrzést?

Figyelt kérdés

Ha valaki gyűjtene erre aláírást, támogatnátok?

A problémám az, hogy hihetetlen magasak az adók Magyarországon, a munkavállaló fizetésének közel fele elmegy erre, és akkor még bele sem vettük azt, hogy a munkáltatónak még ezen felül is fizetnie kell. Nem csoda, hogy az emberek jelentős része feketén is kap fizetést, legtöbben alacsonyabb bérre vannak lejelentve, és a plusz pénzt kapján kp-ban.. Ha alacsonyabb adók lennének, viszont jóval szigorúbb ellenőrzések, attól nem lenne pénzkiesés. Sok kicsi sokra megy elv itt is érvényesül.

Az a baj, hogy itthon nyílt titok az adócsalás, nem ismerek embert a környezetemben, aki ne dolgozott volna még feketén soha.



2015. nov. 10. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert akkor eszukbe jutna megadoztatni a kovetelozest is.
2015. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

haha

viccet félretéve, szerintem van ebben realitás és ezért kéne 100 ezer embernek az utcára mennie, nem az internet adó miatt -.-

2015. nov. 10. 14:19
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert a magyarok nem értenek a közgazdasághoz.
2015. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Ha mindenki befizetné az adót, nem lenne szükség itt sem ilyen magas kulcsokra. Nyugaton, aki nem fizet, kattan a bilibncs...
2015. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Asszen a legmagasabb az eu ban sehol nincs ilyen angy afa hat miért mert fo*nak azert. Mert mindig meghunyázkodnak ha náci ha komcsi ha kapitalista terror van mindig.
2015. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2015. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ha mindenki befizetné az adót, nem lenne szükség itt sem ilyen magas kulcsokra. Nyugaton, aki nem fizet, kattan a bilibncs..."


Pont erről van szó, alacsonyabb adóra lenne szükség, és sokkal drasztikusabb fellépés a csalás ellen..

Az a gond, hogy legtöbbször nem is a hétköznapi ember tehet róla hogy nem fizet adót, a cégénél közlik vele, hogy feketén fogja kapni a pénzének a felét, és ha ezt nem fogadja el, lehet arrébb állni.. Majd jön a következő ember és az el fogja fogadni..

Ez a munkavállalónak nem is érdeke, hogy ne fizessen adót, főleg ha családot tervez, mivel jóval kevesebb támogatást kap, mert az adójából tudná igényelni, de a munka adók többségénél úgy kell kikönyörögni, hogy tisztán kifizessenek.. nagyon nem jó ez így, híresen magas adóink mellé híresen magas adócsalási arány társul, égetően fontos lenne tenni valamit!

2015. nov. 10. 14:59
 8/12 A kérdező kommentje:

ma 14:55

ezt most alapítottad? :D

én nyomtam rá egy tetsziket

2015. nov. 10. 15:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha kevesebb lenne az adó, akkor is lenne fekete ügylet és hiába van felháborodva mindenki akkor is fel lesz, ha megbüntetik. Nem vagyunk alkalmasak a becsületes életre, nem egy olyat ismerek, akinek jól megy havi 200+ fizetése van neki is meg a feleségének. Még is elég sok mindent feketén csinál, mert "szüksége" van rá... Én se vagyok szent, az adó bevallásomon ott csökkentek ahol tudok, pedig nekem se megy rosszul, de ott van bennem a félsz, h ez az én pénzem nem adom. Szóval jó ez a rendszer, csak a mentalitáson kellene javítani. Mert mindenki csak követel, de semmit se akar csinálni.
2015. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt már rég nem a becsületességről van szó, 3 éve könyörgök a munkaadómnak, hogy ne feketén fizessék a fizetésem nagy részét.. Persze a válasz mindig ugyan az, ha nem tetszik odébb lehet állni.. A gond az az, hogy majdnem minimálbérre vagyok lejelentve, és ez a nyugdíjamnál is meg a családi pótléknál is mindenhol ennyinek számít.. Nekem még az alacsonyabb bért is megérné bevállalni ha tisztán fizetne, de nekik így sem jó.. Rengetem ismerősöm van, aki kényszerből keres feketén, nincs más, már rég nem arról van szó, hogy fekete munkát vállal az ember, hgoy jobban éljen, csomóan azért vállalnak fekete munkát, mert egyszerűen csak így hajlandóak fizetni mert kegyetlen magasak az adók, a kisebb cégeknek valahogy muszáj fennmaradniuk..
2015. nov. 10. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!