Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lehetek úgy politikus, hogy...

Lehetek úgy politikus, hogy két nemzetiségű vagyok?

Figyelt kérdés
Csak félig vagyok magyar, de nagyon érdekel a politika, és nem tudom mennyire megengedett, így kormányozni. Akármelyik posztot nézzük, nem feltétlen egyből miniszteri cím. Csak érdekel, hogy mennyi esélyem van így itt (vagy akár abban a bizonyos másik országban) politikusnak lennem. Megéri e erre törekednem. Köszi:)

2015. dec. 28. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

"és nem tudom mennyire megengedett, így kormányozni."


Pontosan mi az amit Te szeretnél "kormányozni" ?


(a kerékpárodon kivül persze )

2015. dec. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
irányítani, szabályozni, vezetni, vezérelni, koordinálni, dirigálni, szervezni, vagy akár uralkodni. Válasz magadnak ha az nem tetszik.
2015. dec. 28. 00:57
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Egyértelmüen azt várod hogy valaki rákérdezzen hogy melyik az a "bizonyos másik ország"

Kérlek spórold meg az időt az olvasóknak és áruld el, melyik az a masik ország amelyik állampolgárának képzeled magad ?

2015. dec. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fersk ***** válasza:
A nemzetiségnek semmi jelentősége, az állampolgárságnak annál inkább. Az ugyanis kötelezettséget is jelent, ami adott esetben a döntéshozatalban ellentétet jelenthet magyar érdekekkel. Sajnos, ennek ellenére töltenek be felelős pozíciót kettős állampolgárok kies honunkban...
2015. dec. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos szintig lehetsz, sőt, kirakat-babaként még nyomnak is előre. Né, mekkora nagy nálunk a demokrácia... De egy bizonyos szint felett már nemzetbiztonsági vizsgálatnak vetnek alá és egy mozdulattal kipenderítenek. Ami érthető is.
2015. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Félig magyar.

Nem probléma.

Ami ahhoz kell hogy a kormányban benne legyél, úgy tudom magyar állampolgárnak(ez egyértelmű) és magyarországi születésűnek kell lenned.

No meg persze az eszed.

Lehet hogy most elrontok mindent, és megsértelek, lehet hogy nem így van, de ha mégis akkor jó tudnod.

Mivel két nemzetiségű vagy, azonnal arra gondoltam hogy valamilyen jogvédő egyenlőségpárti vagy, és mint a nyugati demokráciát terjesztő miniszterelnök akarsz lenni.

Ha nem így van, jó vagy.

Ha így van, max nyivákolsz hogy ide haza nincs demokrácia, ami nem igaz, mert a baloldal megszólalhat ---> demokrácia.

2015. dec. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó három választ nagyon köszönöm. Az utolsónak: nem, nincsenek ilyen gondolataim, egyszerűen csak a tudni akarom hova mehetnék tobabbtanulni, és a politika valahogy mindig is érdekelt... Csak nem tudtam, így (hogy 2 állampolgár is vagyok) egyáltalán gondokozhatok e ebben az ágazatban.
2016. jan. 17. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!