Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért jó ennyire tisztességesn...

Miért jó ennyire tisztességesnek lenni/látszani? Nem lenne unalmas egy idő után az a nagyon erkölcsös társadalom amit a jobbik kitalált?

Figyelt kérdés

Szerintem sok embernek nem esik jól, ha egy párt próbálja megmondani, hogy éljen. Ez a szebb jövőt mondás egy Stalone filmre emlékeztet. Angolul az volt a címe, hogy Demolition man, magyarul talán pusztítónak lett fordítva.

Abba volt egy olyan jövőkép amikor még a káromkodásért is büntettek, de az emberek már nem szerettek benne élni.


2010. ápr. 1. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
hajjaj barátom itt nagy bajok vannak!
2010. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

hülyeséget beszélsz. mutass nekem bármi bizonyítékot, hogy a jobbik ezt akarja.

az talán bűn, ha szeretné, hogy ne lopjanak-raboljanak az emberek a másiktól?

2010. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Van a magyar jobb és baloldalon egy igen érdekes dolog, ami kicsit emlékeztet a kognitív disszonanciára: ez pedig a fentebb vázolt társadalomkép.

A lényege az, hogy mindig éppen az fér bele, amit ők csináltak, a többi erkölcstelen, és üldözendő. Így tudják megvédeni az énképüket mindkét oldalon. Jellemző példa a pia. Általában azok a leghangosabb ellenzői a könnyűdrogoknak, akik vodkával mosnak fogat. De hogy egy másik példát hozzak: Kádárék alatt a hosszú haj volt a romlottság jelképe. Nem az, hogy a szavazások jelképesek voltak, nyolc osztályt végzett emberek voltak vezető pozícióban, hanem a hosszú haj.

2010. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

én nem tudom miért esünk át a ló egyik oldaláról a másikra


kérdező ezt komolyan gondolod?

2010. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen komolyan. Én pl nem szeretem az egyenruhát ,mert irritál. Az önálló kreatív emberek nem járnak egyenruhába. A jobbik rögtön csinált egy gárdát, meg esetleg csendőrséget akarna.
2010. ápr. 1. 14:28
 6/13 anonim ***** válasza:
És neked muszáj egyenruhában járnod?
2010. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
és? a rendőrségnek is van egyenruhája. az orvosoknak is ha azt vesszük, a tűzoltóknak, kiscserkészeknek. akkor most mi is a bajod? ha nem vagy egyiknek sem a tagja akkor nem viselsz egyenruhát ennyire egyszerű.
2010. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az hippi leszek a saját hazámban..
2010. ápr. 1. 14:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, te most mi a f@szról beszélsz? Mondta neked valaki, hogy egyenruhában kellene járnod?
2010. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

"Hát ez az hippi leszek a saját hazámban.."


út isten egy csöves drogos hippi... -.-

2010. ápr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!