Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért vetitek meg, vagy épp...

Miért vetitek meg, vagy épp vagytok oda a Fidesz, Orbán V. politikájáért, vagy épp más pártok és azok vezéregyéniségéért? Észérvek, indokok.

Figyelt kérdés

Állandóan mocskolódásokat,eszement kirohanásokat,idióta meglátsokat olvasok. Elvakult buta emberek megrendíthetetlen álláspontjával van tele a net. (buta a témához-más területen lehet kimagasló a teljesítménye)

Ritkán és kevés olyat olvasok,ahol ok okozati tényezők alapján elmagyarázzák az aktuális politikai döntés következményeit,hatásait lehetséges alternatíváit azok hatásait. Megmagyarázzák miért így és nem úgy döntöttek adott kérdésben.


Ha vannak olyan oldalak,ahol tényleg tájékozódni lehet elfogulatlan cikkek videók alapján kérlek linkeljétek,vagy privát levél keretén belül küldjétek.


Ha lepontozástól tartotok reggeljetek új accal,vagy nemtom,de tényleg érdekelne a véleményetek. Személyeskedést,sértegetést hagyjuk ki kérem. Mindenki véleményét,még ha legyen az a legnagyobb tévedés,vagy rosszindulat szülte,tartsuk tiszteletben és megfelelő hangnemben tegyétek helyre hozzászólásotokkal az általatok tévedésnek vélt megjegyzést.


Én nem szólok hozzá a témához,mivel vajmi kevés fogalmam van a dolgok tényleges alakulásáról. Véleményem felvállalni nem tudom,mivel jóformán nincs. Nem érzem magam elég tájékozottnak ahhoz magam,hogy véleményt formáljak.


Kérek hozzászólásaitokkal építsétek a beszélgetést. Remélem sikerül egy komoly beszélgetést,véleményhálót alkotni,ami helyretesz nálam és lehet néhány más idetévedőnél is pár dolgot.


Előre is megköszönök minden a beszélgetés szempontjából építőjellegű hozzászólást,véleménnyilvánítást.



2016. márc. 20. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem Orbán régebben szimpatikus volt.

Ma már egyáltalán nem az.


Az a bajom vele, hogy nem azt csinálja amit, mond.


A nagy szavak, nincsenek összhangban a tettekkel.A szavak mögött nincsenek tettek.

2016. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 EagleHUN ***** válasza:
61%

Kedves kérdező. Objektív véleményt politikai témában senki nem fog tudni adni, azért mert ilyen nem létezik, csak szubjektív! Azaz mindenki elfogult valamilyen pozitív vagy negatív szinten egy párttal vagy egy politikussal szemben.

De valóban ha sok ilyen megindokolt véleményt olvasol, abból megpróbálhatsz majd körvonalazni egy sajátot is. :)

Ezért leírom az én szubjektív véleményem a Pártokról főleg, és talán néhány politikusról is.


- Fidesz (OV): Nekem valamiért sosem volt szimpatikus függetlenül attól hogy főleg az én korosztályomat szólítják meg (35 vagyok). Lehet hogy tudat alatt már az első kormányzása idején még tinédzserként azt észleltem amit 1-es is írt. Mást csinál mint amit mond.

Volt 1-2 dolog azért amit jól csinált mindhárom kormányzásában és ezt el kell ismerni. Például a mostaniban a migráns kérdés, korábbi kormányzásainál néhány gazdasági húzás (bankadó, gazdasági stabilitás, kötelező magánnyugdíj (igen ez is pozitív! Ha valaki szeretné elmagyarázom neki miért!), turisztikai fejlesztések, felújítások ...), viszont fölsorolni is nehéz lenne mennyit baltáztak el vagy mutyiztak, és hazudtak mellé. (Földkérdés, földmutyi, dohány mutyi, filmes mutyi, kaszinó mutyi, uniós támogatás mutyi, közmunkás mutyi ...)


-MSZP ismert okokból már rég leírták magukat végleg, ezt már értelme nincs részletezni miért. Épeszű ember nem hisz nekik.


-SZDSZ, lassan meg is szűnnek, hasonlóak az MSZP -hez, még utoljára az államra hagytak egy jó zsíros adósságot is. :/


-LMP na ők az egyik még kipróbálatlan párt, vagyis nem voltak még hatalomban így nem is igen mutyiztak el semmit sem. Zöld politikájuk igen szimpatikus.


-Jobbik. Ők sem voltak még hatalomban így tiszták. Nagyon jól felépített pártprogramjuk van. Fiatal energikus szimpatikus politikusaik vannak. Nemcsak a zöld politikájuk jó (mert van nekik is, hisz valahol ez is haza szeretet és védelem), hanem egyéb gazdasági, társadalmi programjaik is. Sok igaztalan vád érte őket, egy bizonyos választóbázis miatt, de úgy látszik inkább nagyobb tömegeket szeretnének megszólítani, de céljaik eközben nem változtak. A hatalmon lévő kormányok rendszeresen lopnak a javaslataikból!


Megmondom őszintén amikor még nem léteztek akkor a MIÉP-re szavaztam. Amióta létezik a Jobbik meg rájuk.


Még megemlíteném a Civil Mozgalmat is, nekik is szimpatikus programjuk volt. Sajnos nem jutottak be egyik választáson sem, sőt valakiknek "fekete bárányokat" sikerült a soraikba juttatni, így most egy botrány robbant ki körülöttük ami valószínű végleg be is tett nekik.


Remélem tudtam segíteni.

2016. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Orbánt mint politikust mélységesen megvetem, magyar állampolgárként mintegy erkölcsi kötelességemnek érzem. Ö is ugyanígy érez a népe iránt, pedig arra esküdött fel, hogy szolgálja a népét. A MANYUP önmagában is ékes bizonyíték erre. De 2010 óta nem telt el úgy év, hogy ne emlékeztetett volna rá minket.
2016. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Haha, a fidesz és orbán a legjobbak, nem tudjátok ti milyen jó dolgotok van. Ha nem tetszik a helyzet irány szíria!
2016. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze! Segített minden hozzázólás!
2016. márc. 23. 15:27
 6/9 Brian0 ***** válasza:
52%
Egyik sem a gazdasagi fellenulèst segítô törvènykrzèst hoz. Mind imazsèpítô, korrupt. Vissza kellene tèrni a sàvosan progresszív adórendszerhez ahol az elsô sàv 1,5 millioig 0%. Ez a netto minimàlbèrt 60%-os emelkedeset hoznà. Beinditana az ingatlanpiacot, kereskedelmet, termelèst, mindent. Költekezzen a nèp, csinàljon vàllalkozàst, terjeszkedjen hatàron túlra, àramoltassa be a külföldi tôkèt. Àllami segítsèg kellene a magyar vàllalkozóknak, hogy növeledni tudjanak, èpítenek, termelni, èrtèkesíteni. Egy Magyar vàllalkozasnak nincs esèlye csak a morzsàra. Ez ïgy volt mindig is. Tàmogatni kell a nèpessèg növekedèst extra adókedvezmènyekkel. Nincs csaladi potlek. Minimum heti 16 ora munka utàn jàrna. De amíg nincs stabilitàs, addig gazdasagi novekedes sem lesz. Dolgozoink màs orszàgoknak fognak termelni, màs orszagnak adozni.
2016. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt ennyire jól tudod Brian, akkor hogyhogy nem vagy a parlament közelébe se?


Mellesleg baromi nagy hülyeség amit leírtál... Egy ország gazdaságának működése sokkal komplikáltabb ennél

2016. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk érdekes, és jó lenne tudni, hogy vajon miért nincs véleményed, kérdező. Ki elég tájékozott mostanság? Reggel fölkel az ember, és teljesen más lett a helyzet, mint tegnap volt.


Hogy az OV. nem azt mond, mit amit csinál? Nem tehet mást, politikus, teszi a legtöbbet, amit tehet. A Jobbikosok is, akik végülis nem mind fiatalok.


Könnyű a vezetőket kritizálni, de ha belegondolunk, hogy milyen istentelen helyzetben lehetnek, csak sajnálni lehet őket. Gazdaságilag kiszolgáltatott helyzetben politikailag ellentmondani, ahhoz nagyon okosnak kell lenni.


Könnyű ráhúzni mindenre, hogy csúnya-rossz korrupció, de emlékezzünk csak, amikor egy német politikus ellen már nem találtak mást, csak, hogy elfogadott egy hűtőgépet valahonnan.

MInden helyzetben van valamilyen reprezentációs keret, ami használható kell, hogy legyen. Ha szerződésekről van szó, akkor sem szabad csodálkozni, ha az ismerős nagyobb bizalmat élvez, mint az ismeretlen. Hogy is híják ezt manapság? Kapcsolati tőke?

Szerintem nagyon eltúlzott manapság a "mutyi" használata is, meg a korrupcióval való dobálózás is.


Majdnem megijedtem az "építőjellegűtől" is. Sok rossznak volt a kezdete már eddig.( Ha a "lepontozás" az egyetlen megtorlás, az jöhet...)

2016. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 David82 ***** válasza:
Egyik pártért sem vagyok oda. Illetve voltak olyan politikusok a történelem során, akiknek munkájával elégedett vagyok, de az ő nevüket most nem kívánom ideírni. Például Kennedy elnök. Ő egy a sok közül, akiket kedvelek. 6. hozzászóló: Amit nagyban leírtál, azt nem külföldi illetve belföldi vállalkozásoknak kellene véghezvinniük, hanem az államnak. Csak ott a baj, hogy a liberalizmusban lerombolják az állam tekintélyét. Pedig a miniszternek az államcélt kellene megvalósítania, az államcél, pedig maga a nép célja. Például: ingatlanpiaci túlkereslet van, miközben a kínálat kevés, silány. (Ez főleg az egyetemi városokra jellemző). Ilyenkor az államnak és a miniszternek meg kellene ragadnia a mogyoróit, és ingatlanépítkezésekbe kellene kezdenie. A városok beépítetlen, vagy külterületén lakóparkokat építtetni. Ezzel rengeteg embernek adna munkát és megélhetést, tehát a munkanélküliség csökkenne. Mellette megnövekedne az ingatlanpiaci kínálat (ja igen, az ingatlancégeket államosítani kellene, vagy felszámolni, hogy kizárólag állami privilégium legyen az ingatlan-kereskedelem.) és sok ember jutna lakáshoz, akik még pénzt is adnának érte. És ha nagyon rendes lenne az a kormányzó, akkor a fiatalok kedvezményesen juthatnának lakáshoz, de nem úgy, ahogyan ezt a narancsdiplomaták elképzelték, tehát nem CSOK-kal, hanem úgy, hogy az ingatlanok árának egy meghatározott százalékát magára vállalná az állam. És ez mit eredményezne? Boldogabb társadalmat, hiszen a bőséges munkahely, bőséges otthonkínálat, és jólét előbb utóbb pozitív változást hozna az ország életében. És ez csak az egyik szárny (csáp) amit meg kellene nyirbálni és át kellene alakítani, és még mennyi ilyen van. A végeredmény pedig ez lenne: a korrupció teljesen eltűnne, és vele együtt azok, akik szeretik a zavarosban való halászást. Mert a törvény betartása nem jelentene nehézséget, mint ahogy Jézus is mondta: "Az én igám könnyű."
2016. ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!