Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért hiszik azt a kereskedele...

Miért hiszik azt a kereskedelemben dolgozók, hogy nekik alanyi jogon jár a vasárnapi pihenőnap?

Figyelt kérdés
Ugyanis számos szakmában aki azt választja élete munkájaként, vállalva az adott szakmát, tudja, hogy mivel jár. Ilyenek a biztonsági őrök, a mentősök, a vendéglátósok, számos műszaki üzemben dolgozók, a közlekedésben, mentésben és közlekedés irányításban dolgozók, az alapellátó rendszereket kiszolgálók. Mégsem hallottuk soha, hogy az erőművi dolgozók sztrájkolnának, mert vasárnap sőt szent este is áramot kell termelniük, a vendéglátósokat sem, hogy augusztus 20-án is ki kell szolgálniuk az étterembe érkezőket, vagy a mentősöket, hogy szilveszterkor is józannak kell maradniuk. De nem hallottuk a biztonsági őröket sem sztrájkolni, hogy ők vasárnap nem őrzik a bankbetéteket tovább, sem a tűzoltókat, hogy nem oltják el a tüzet ha az húsvét hétfőn lesz. Miért gondolják a boltosok egy része, hogy nekik ez "jár" ? Miért nem választanak olyan szakmát ahol ez nem fenyegeti őket vagy ha nincs más a közelben miért végzik ha ennyire utálják? Annyira unom, hogy ebben az országban egyre inkább mindenki csak sztrájkol ha nem a szája íze szerint történnek a dolgok, a háttérben pedig van egy náluk sokkal nagyobb tömeg aki némán évtizedek óta csak tűr és kiszolgálja a rendszert és soha nem sztrájkol. Mert tudja a kötelességét, és becsülettel végzi a munkáját. Nekem az jön le, hogy akik sztrájkolni akarnak mind mind egytől egyik utálja sőt gyűlöli a munkáját. A vásárlót is, aki véletlenül vasárnap akar vásárolni. Mert ugye van aki nem csak passzióból vásárolna vasárnap, hanem azért, mert két helyen dolgozik, hogy a családját ellássa, így szombaton SEM tud vásárolni menni. Hm?

#vasárnap #boltos #nyitva tartás #nagy a pofájuk #utálják a munkájukat #utálják a vevőket #gyűlölik hogy ki kell szolgálniuk #könnyebb sztrájkolni mint dolgozni
2016. ápr. 16. 08:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
na na ácsi . azért ne hasonlítgassuk már össze a bótot az eü-el, a mentőkkel, a tűzoltókkal, rendőrséggel, meg a t*kömmel . Csak mert a fent említett szakmák nem működhetnek üresjáratban ugye bár . Egy bolt annyira fontos, annyira létszükséglet, életmentő, hogy VASÁRNAP is, meg éjszaka is nyitva kellene, hogy legyen xd ?!
2016. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

Én eleve azt nem értem, hogy amikor bevezették a vasárnapi boltzárat, akkor azért ment a háborgás, hogy ha az ember vasárnap akar menni vásárolni (vagy vasárnap hozza a kényszer erre), akkor nem tehette meg, a vasárnapi bérpótlék eltörlésével kevesebb a kereskedelemben a havi betevő és különben is, "nem emiatt mentek az emberek vasárnap templomba és emiatt sem töltöttek több időt a családok együtt", ahogy a kormány ezt lekommunikálta. Mielőtt visszaállították a régi állapotot, a felmérések szerint az emberek 70%-a eltörölte volna a vasárnapi boltzárat.


Na most meg viszont azért indult meg a népharag, mert nincs vasárnapi boltzár... Eléggé magyaros a történet, ezek szerint nekünk semmi nem jó, pontosabban fogalmazva, ami éppen van, az a nem jó. Azt meg senki ne várja el, hogy valaki otthon lógattja a lábát és ezért fizetnek, mert ezek szerint lassan már ezt követelnék meg az emberek...

2016. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
*ugyebár
2016. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Kedves #1 a busz, a vonat sem létszükséglet, de gondolom azért fel lennél háborodva, ha vasárnap csak gyalog vagy biciklivel tudnál utazni, ugye?!
2016. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
18%

4

ha neked egy ki*ott kiló kenyér lételemed akkor egészségedre. Én megtudom venni szombaton is és eszegetem hétfő reggelig xd . Csak azért mert mások dolgoznak vasárnap, nem fogok arra hivatkozni, hogy márpedig neked is kell, ha más is . De hát istenem nem vagyunk egyformák . Jó pénzért ha megfizetik őket mehetsz zsömlét venni vasárnap is .

2016. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 PresidentEvil ***** válasza:
60%
Szerintem nincs itt semmi érdekes. Nem néztem utána, de meg mernék esküdni, hogy a vasárnapi boltzár feloldása ellen nyafogók meg a szakszervezet mögött, amelyik valami sztrájkot akar, a Fidesz áll, hogy szokása szerint egymásnak uszítsa az embereket. Rengetegen leírták már, hogy aki eladónak ment, tudta, mire számíthat, a vasárnap nekik jobb esetben pótlékokat, rosszabb esetben csak munkalehetőséget jelent, miért nyafognának ellene? Egyedül a Fidesz érdeke, hogy az emberek azt lássák/hallják, hogy "bevezettük a boltzárat, jó volt, hasznos volt, most a mocskos ballib ellenzék visszavonatta velünk, de hát látjátok, hogy nekünk volt igazunk, az eladók is tüntetnek ellene".
2016. ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%
Ha azt nézem az eladók szégyenletesen keveset keresnek, nincs itt szó semmi másról, dolgoznak, dolgoznának ők dalolva látástól mikulásig tisztes bérért . És itt most ne csak BP_et nézzük és az ottani béreket, mert vidéken teljesen más a helyzet . Vidéken, vasárnap egy multi pont úgy néz ki mintha háborúra készülnének az emberek, az eladók nettó 85_nél többet nem visznek haza . Magyar élelmiszer üzletláncnál, dolgoznak hétközben 12 órában, szombaton, vasárnap is nyitva vannak, cafeteria nincs, a fizetés nettó 60 ezer, 1 nap szabad . Tűzoltó, mozdonyvezető, buszsofőr a nettó 3-400 ezret megkeresi és az egészségügyben dolgozók sem ilyen vérszegény fizetéssel kullognak haza .
2016. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%

e"s #1 a busz, a vonat sem létszükséglet, de gondolom azért fel lennél háborodva, ha vasárnap csak gyalog vagy biciklivel tudnál utazni, ugye"


Édes Istenem :D

Ez már példa :D

Szerintem neked fogalmad sincs, mi az a tömegközlekedés.

2016. ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 LazyJones ***** válasza:
85%
#5 Nektek meg jelek szerint fogalmatok sincs, mit jelent a munkavállalás. Nekem van hétvégém, nincs ünnepnapom. Korábban állandóan dolgoztam szombaton, minimálbéres órabérért. Ez volt, ezt VÁLLALTAM. Jóbb a sofőrnek, kalauznak, ellenőrnek, tanárnak, akárminek? Hajrá, ott a lehetőség, menjenek annak. De aki bevállalta, hogy boltban dolgozik, aláírta a szerződést, hogy vállalja a vasárnapi munkavégzést, az csinálja is meg, és ne a székből papoljon. Ha nem tetszik, hagyja ott!
2016. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 LazyJones ***** válasza:
36%
Elnézést, előző #8nak ment.
2016. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!