Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Politikai pályára kerülés?

Politikai pályára kerülés?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fiú, nagy dilemma, hogy hova menjek továbbtanulni. Sok lehetőségen gondolkozom, viszont úgy érzem a politikával kellene foglalkoznom, motivált vagyok, könnyen veszek fel kapcsolatot emberekkel, érdekel a politika, a jogrendszer és a történelem, és jó a nyelvérzékem. Hova menjek továbbtanulni? Felvételi pontszámra, olyan 350-380ra számítok. És azon túl hogy felvesznek egy politikatudomány, vagy hasonló szakra, azon túl mit tehet az ember hogy megalapozza, létrehozza politikai karrierjét egy már létező, vagy akár egy új pártban?

A válaszokat előre is köszönöm!


2016. ápr. 21. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne menj politikai pályára. Aki ott érvényesülni akar, nem itt kérdezősködik.
2016. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
alapvetően a továbbtanulás volt a kérdés fő célje, hogy merre van ilyen szak. azért kösz a választ, akármilyen is az
2016. ápr. 21. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően bárki lehet politikus. Nem kell hozzá suli, mehetsz 8 általánossal, érettségivel vagy akár mérnöki diplomával.

De természetesen a jogi kar jelent előnyt. Azon belül is a politológia szak, de ez már tényleg nagyon részlet kérdés.

Egyetemet pedig mindenképp valami keményet vagy neveset válassz, ami meg van becsülve. A miskolci például nagyon kemény egyetem. Az ELTE vagy a Pázmányi pedig neves ( nem azt mondom hogy könnyű, szó se róla. De amikor én Miskolcra jártam, jött egy gyerek az ELTE-ről, hogy na majd ő megmutatja a kis vidékieknek, hogy hogyan kell itt tanulni. 2 félévet bukott, majd visszament az ELTE-re ).

2016. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válszt! megy a zöld kéz
2016. ápr. 24. 23:07
 5/5 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy a politikusi pálya normál körülmények között megfelelő felkészültséggel valóban lehetséges.

Csakhogy itt és most abszurd körülmények vannak. Normál esetben is fontos a személyes adottság (amelyet nem iskolában tanulunk, hanem otthon kaptuk kisgyerek korunkban), ma pedig anélkül semmiféle végzettséggel nem lehet a politikában érvényesülni. Ha nincs egy speciális kapcsolatteremtő, szervező, érdekérvényesítő képességed, akkor párttag lehetsz, de semmire sem fogod vinni.

Egyébként bármiféle végzettség, kizárólag azért kell, mert - elméletileg - ezáltal szélesebb látókörű, az összefüggéseket hamarabb felismerő, gyorsabb és megfelelő reagálóképességű tudhatsz lenni. Mert minden ezen múlik. Kérdésed alapján kissé naivnak tűnsz, de lehet, hogy kinövöd.

Ezen túl, léteznek államigazgatási felső iskolák. Azok különféle szakigazgatási irányultságúak, és elsősorban az államapparátusban való tevékenységhez jók (ami nem azonos a politikusi pályával).

2016. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!