Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mennyi közük van a neonáciknak...

Mennyi közük van a neonáciknak az igazi német "nácik"-hoz?

Figyelt kérdés
Szerintem a neonácik csak egyszerű bűnbanda akik ellopták egykori az párt eszméit és jelképeit. Én nem látok semmi közöset még a gondolgkodásukban sem.

2016. jún. 5. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mint Krisz Rudinak a csendhez.
2016. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

A neonácik, a történelmi náci bűnözőket tömjénező potenciális bűnözők.

--A neonácik olyan férgek akiket nem lehet börtönbe csukni, mert semmi törvénytelent nem követtek el, csak azokat majmolják akik milliókat öltek meg.

--Az igazi nácik tömeggyilkosok, politikai bűnözők, a társadalom erkölcsi söpredéke voltak.

2016. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"--Az igazi nácik tömeggyilkosok, politikai bűnözők, a társadalom erkölcsi söpredéke voltak."

Ezzel nem igazn értek egyet. Szerintem az amerikai kapitalizmus a tömeggyilkoló, pénzéhes, politikai "eszme".

2016. jún. 5. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.

Elég zavaros a számomra.

2016. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát a kérdést azért irtam ki, mert sokszor hallom, hogy valaki a nacionalizmussal meg fasizmussal egyet ért és akkor máris rámondják, hogy neonáci. Igazából az a kérdés lényege, hogy mi a közös a neonácizmusban meg a nácizmusban?
2016. jún. 5. 18:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Ettől még mindig nem értem jobban.

Tényleg nem értem, hogy mi a különbség.

A neonáci leborotválja kopaszra a haját, az eredeti náciknak meg volt hajuk. Az öltözködés is más volt.

Ilyenek?

2016. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eszmei hasonlóságr gondoltam.
2016. jún. 5. 18:47
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Eszmeileg teljesen ugyanolyanok.

Az SA tagjai is csapatokba verődött, katonásdit játszó, munkás származású hülyegyerekek voltak, akik folyton alkoholt és cigarettát zabáltak, vonyítoztak az utcán és ehhez hasonlók.

2016. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán olvasd el a wikipédia-cikket. Szerintem van hasonlóság, de nem ugyanaz a kettő. Amúgy azt is tudom tanácsolni, hogy ne legyenek ugyanolyanok, a fajelméletnek rég leáldozott tudományosan.
2016. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vannak hasonlóságok de már az alapideológia is kicsit változott. A német nácik csak a germánokat tartották felsőbbrendűnek és "german power" jelszavakat hangoztattak. A mai neonácik inkább a fehéreket titulálják übermenschnek és az új jelszó "white power" lett. Plusz nemzetiségi nacionalizmus helyett átvették a faji nacionalizmust.
2016. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!