Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik azért nem szavaznak kis pártokra, mert azok kicsik?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallani ezt az érvet, hogy "én nem szavazok / a nagy partra szavazok, mert úgysem számít egy szavazat a kicsinél". Márpedig sok kicsi sokra megy, az ilyen 1-2 szavazatok ( avagy nem szavazatok ) miatt jut be csupán 3-4 párt a parlamentbe, azaz annál erősebb lesz a nagy párt és annál gyengébb és jelentéktelenebb a kicsi.

Mi a véleményetek az ilyen emberekről?


2016. jún. 10. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Igazuk van.

Egy párt érdemelje ki a szavazatomat.

Ez pedig nem is a méretétől függ, hanem inkább az aktivitásától.

2016. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
A kispártok viszont pont azért kicsik, mert nem aktívak.
2016. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
2-re: Vagy inkább azért, mert nincs meg a kapcsolati hátterük, ami anyagilag fedezné, hogy figyelemelhívó kampányt tudjanak folytatni. A nagyok azért nagyok, mert rég beágyazódtak ebbe.
2016. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PresidentEvil ***** válasza:
95%
Én úgy érzem, muszáj lesz kis pártra szavaznom, pedig én is szeretnék egy nagyobbra, erősebbre, ahol biztosabb a győzelem. De a Fideszre és a Jobbikra soha, semmilyen körülmények között nem szavaznék, az MSZP évek óta a haláltusáját vívja, képtelen bármire is, a többiek meg kicsik.
2016. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kis pártok...

Ilyeneket írtak eddig:

Kicsik, mert kevés szavazatot kapnak.

Kicsik, mert nem aktívak.

Kicsik, mert nincs kapcsolati hátterük.

Ezek tulajdonságai, de nem meghatározó tulajdonságai a kicsiknek. Bár még nem sokan válaszoltak, de senki nem érzi, hogy a párt méretének van valami köze az érdekekhez? Hogy a polgár mennyire látja, érzi azt, hogy az illető párt az ő érdekeit is szolgálja?

2016. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nevetségesek és lusták.


A Fidesz anno, hogy került oda?Vagy a Jobbik? Vagy az LMP? Kis gyöpszi pártocska volt mindegyik. Ezek közül egyik sem szavazóbázissal rendelkezett, hanem anyagi tőkével (ahogy Alan Delone is írja).

2016. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kis pártok vagy azért kicsik mert egy nagyon szűk réteget szólítanak meg(Kétfarkú kutya a fiatalokat, neonáci pártok a kevés elborultat stb), vagy azért mert erőtlenek, nem fektettek elég pénzt, energiát és munkát a dolgaikba. Ez egy kis ország, 1-2 év alatt nagyra lehet nőni ha komolyan csinálják. LMP vagy Jobbik 10 éve még sehol nem voltak.
2016. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, jó példa az LMP arra, hogy meg lehet nőni, ha elég energiát fektetnek be! Nem minden anyagi kérdés, sok esetben tényleg a lustaság okozza csak azt, hogy nem nő egy párt népszerűsége. Lehetne szervezkedni szinte ingyen is, lehetne csinálni összejöveteleket nagyon olcsón. Nekem szimpatikus pl. a PM -de nem vagyok elájulva a munkájuktól, azt érzem, hogy alig tesznek valamit azért, hogy ismertebbek legyenek! Így pedig nem lehet tenni; az LMP-re fogok szavazni 2018-ban.
2016. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!