Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Baloldali szavazók, Ti az...

Baloldali szavazók, Ti az alapjövedelem ígérete miatt utasítjátok el a PM-et, vagy másért? Ha másért, akkor miért?

Figyelt kérdés
Van egy normális baloldali / szociáldemokrata párt szerintem, ami sokkal jobb, mint az MSZP, a DK, vagy az Együtt. A támogatottsága 1%. Mi ennek az oka? Miért szavaztok hitelüket vesztett pártokra inkább, mint rájuk?

2016. jún. 28. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Én lehet, hogy a PM-re fogok szavazni, még nem döntöttem el! Másik lehetőség az LMP.


Szerintem túl ismeretlen a PM, ezért áll 1%-on.

2016. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
Szövetkeztek az MSZP-vel, Gyurcsánnyal. Nekem ez elfogadhatatlan.
2016. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
PM egy súlytalan párt, na most....ha van valakinek esze akkor arra szavaz ami mögött van támogatottság és biztosabb a léte. Ez esetben inkább LMP.
2016. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Mert a hitelüket vesztett pártoknak legalább volt hitelük, de a PM még csak meg sem volt képes szerezni a hitelét.
2016. jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2 Ez érthető ok, de ha nem lesz teljes baloldali összefogás, maradni fog a Fidesz. Minden közvéleménykutatás szerint 2018-ban nem lesz kormányváltás egy olyan összefogás nélkül, amit az emberek is elfogadnak. Nincs jó megoldás, csak két rossz lehetőség van: összeszűrni a levet mindenkivel a baloldalon, legyen az akár Gyurcsány, vagy engedni a Fideszt kormányozni még 4 évet, meg még 4 évet...


Számomra Gyurcsány egy halott politikus, egy bohóc zombi; de ha van támogatottsága, akkor igenis szükség lenne még rá is egy teljes baloldali összefogásban.

2016. jún. 28. 14:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Gyurcsánnyal csak akkor fogsz tudni összefogni, ha ő lehet a nagyvezír. Ő nem fog mások javára alárendelt szerepet játszani, annyira nem utálja a Viktort.
2016. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem el lehetne neki magyarázni, hogy ez nem működne; az emberek szemében ő már nem lehet "nagyvezír", belőle már nem lehet miniszterelnök. Mondjuk úgy, hogy örüljön annak, ha a néhány százalékos pártjáért cserébe elnézést, megbocsátást nyer.
2016. jún. 28. 14:42
 8/17 anonim ***** válasza:
6%
Inkább legyen még egy Gyurcsány kormány, mint hogy az PM hatalomhoz jusson. Egy év alatt lazán tönkretennék az országot, hozzájuk képest a DK ígéretes párt. Minden meg nyilvánulásuk magyar ellenes egy értelmes ember nem fog olyan pártra szavazni, akiknek a programjuk alapjövedelem bevezetésén alapszik.
2016. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8 Van egy olyan érzésem, hogy készülhetünk a következő Orbán-kormányra, aztán meg az azt követőre. :(


Az MSZP annyira képes a megújulásra, mint a hűtőben felejtett soknapos gombapörkölt, Gyurcsány sokak számára vállalhatatlan, az Együtt-et annyira nem ismerem, de az se jó jel, hogy alig tudok róluk valamit, az LMP pedig azt mondta, hogy nem fog szövetkezni baloldali pártokkal. Kör bezárult, jöhet a következő Fidesz-kormány!


Vagy valamit nem vettem figyelembe? Rosszul látom?

2016. jún. 28. 15:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább egy teljes beloldali összefogás, mint egy újabb Orbán-kormány, és be kéne hozni az LMP-t is a szövetségbe. Miért nem akar vajon az LMP szövetkezni a Fidesz ellen?


Én a Jobbikra vagyok allergiás; ha őt bevennénk, nem mennék szavazni.

2016. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!