Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit gondoltok, melyik pártra...

Mit gondoltok, melyik pártra szavazzak majd elsőként 2018-ban?

Figyelt kérdés

Idén lettem 18 és innentől kezdve már én is szavazhatok, hisz tudtommal rám is igazak már a szavazati jogi feltételek. Nos, én 18-ban mindenképp élni akarok e jogommal, csak jelenleg fingom sincs h kire szavazzak, mer a mostani partokbol egyikre se tudok jo szivvel szavazni.

Az biztos, hogy a ket fo tolvajokra, a Fideszre es a balliberalis csurhere (MSZP, DK, Egyutt, Libsik es a tobbi kisebb-nagyobb csatlosaik) nem fogok szavazni, hisz nekik koszonheto az a sok kar, ami az elmult 26 evben tortent. Mindkettejuknek volt lehetoseguk rendbe rakni a dolgokat, de egyikuk se elt vele, hanem szetraboltak, sot a Fidesz meg a sajat "kepere" formalta az orszagot az uj alkotmannyal, a haverokkal es a kulonbozo allamostitasokkal. Tehat roviden szolva ez mar most biztos, h erre a ket tolvajbandara (akar kulon indul a baloldal, akar osszefogva) nem fogok ikszelni.


A parlamenti partokbol ott van meg a jobbik es az lmp. A jobbikra szintugy nem szavazok, mer nekem tul radikalisak es anno voltak eleg csunya dolgaik, amikor meg huligankodtak es kulonbozo "nagymagyar" felvonulasokat rendeztek, szoval arra se fogok. Marad az LMP, nekem kezdetben szimpatikusnak tuntek, am az ido folyaman egyre jobban tavolodtam toluk is, mert lattam h komolytalan part, amely semmit nem tud elerni, plusz ami meg megnagyobb baj szamomra, h balos gazdasagpolitikat folytat, en meg a kapitalizmus hive vok, valamint olyan partokat tart peldakepnek, mint a Sziriza, amelynel lattuk h mit muvelnek ott.


Tehat jelenleg egyik parlamenti partra se tudnek jo szivvel szavazni.


Én legszivesebben egy valodi konzervativ-liberalis (vagy liberal-konzervativ) partnak orulnek, amely nyugatbarat es a szabad piacgazdasagot folytatja az allamositas helyett. Tehat igy elnezve mindenkepp olyan partra szavaznek, ami igy a Fidesz es a Liberalisok kozott van, nagyjabol mint a brit Konzervativok, a CDU,a lengyel Tusk-fele PO vagy akar az amcsi Republikanusok. Magyarul gazdasagilag liberalis, tarsadalmilag inkabb konzervativ, de ott se mindenben. Ilyen jelenleg talan a MOMA az, meg olvasva a programukat nekem szimpatikusnak tunik, mer ott a Bokros, aki tudtommal anno kivezette valamennyire hazankat a szarbol, de az a baj h meg az 1%-ot se eri el a part.


Eppen ezert nagy gondban vok, mert a nagypartokra nem akarok szavazni,a kicsiknel meg vannak szimpatikusak, de azoknak eselyuk sincs.


Tudom h van meg bo masfel ev a szavazasig es addig meg barmi lehet (akar egy uj part is megalakulhat), de en legkesobb a jovo ev vegeig elakarom donteni h kire szavazzak.



Tudom, kicsit hosszu a szovegem, de az infok alapjan ti mit ajanlotok,kire szavazzak majd?


2016. júl. 8. 13:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Arra szavazz, akire leginkább szeretnél, amelyik legközelebb áll a nézeteidhez.
2016. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
32%
próbáljuk most ki a jobbikot XD
2016. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Amelyikre te akarsz.

Azért leszel szavazópolgár, mert elvileg elérted azt a kort, amikor képes vagy átlátni a dolgokat, és ezeknek megfelelő önálló döntést hozni.

Ergo ne egy fórumon kérdezd meg, hogy mi a véleményed, hanem alakítsd ki te magad.

2016. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Vokolj.
2016. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%
Tök mindegy, kire szavazol. Nincs jelentősége.
2016. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
42%
aki az amerikai republikánusokkal szimpatizál az az eleve nem lehet normális
2016. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Mer?

A Republikanusok nemcsak Trumpokbol vagy Bush-okbol allnak!

2016. júl. 8. 14:38
 8/29 anonim ***** válasza:
41%

Már a kérdésfelvetésnél biztos voltam benne, hogy azért mégiscsak megvan már a kiválasztottad. :D

Nehezen tudom elképzelni, hogy létezik ma olyan 18 éves, aki tudja, mi az a MOMA, aki emlékszik Bokrosra, meg aki egyáltalán nagy gondban lenne ma a 2 év múlva esedékes választás miatt. De azért látszik, hogy igyekeztél. :)

2016. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Bokros volt az aki anno a csomagával valamennyire rendbe tette hazánkat.

Nekem szimpatikusnak tunik a hirek alapjan, bar annyira nem ismerem ot.

2016. júl. 8. 14:41
 10/29 Baluba ***** válasza:
93%
Hasonló gondokkal kűzdök. Talán úgy fogok szavazni, hogy lehetőleg senkinek ne legyen abszolút többsége. Így talán Kevesebb lehetőség lenne visszaélni a hatalommal, és végre valódi politizálásra lenne kényszerítve minden parlamenti párt.
2016. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!