Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok egy "Nagy Balolda...

Támogatnátok egy "Nagy Baloldai Koalíciót"?

Figyelt kérdés

Az összes baloldali párt összefog és a választáson egy pártként indul.

Így nem lenne 10 kicsi párt ( amelyből az MSZP jelentős tízen valamennyi %-al, az LMP 6-7%-al, mivel ők vannak a parlamentben, vannak a kicsi 1-2%-os pártok, mint a DK és az Együtt, meg vannak a mikropártok, amelyek -már ha kapnak szavazatot- 1% alattiak, mint a Munkáspárt és a PM, stb. ) lenne, hanem 1 nagy, erős, jelentős baloldali párt.

Támogatnátok? Ha nem, miért nem?


Illetve ha nem, azzal a feltétellel támogatnátok, hogy a korrupt párttagokat kiszórják ( jó persze, ennek alapnak kéne lennie, de azért csak Magyarországról beszélünk, ezt külön ki kell emelni )?



2016. szept. 2. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Nyugodtan le lehet nullázni a kommentem, de én TELJES MÉRTÉKBEN TÁMOGATOM!!!

Üdv!


(egy hiperszupermocskosballibsi terroristapárti)

2016. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem szívesen támogatnék olyan politikai csoportosulásokat, amiben benne van bármelyik, korábban hatalmon lévő párt.
2016. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 meszike91 ***** válasza:
41%
nem
2016. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos a Fidesz mocsok, avagy az "alkotmányunk", a törvényeink, nyugdíjrendszerünk stb. rehabilitálásához szükséges a koalíció, mert ezek visszaállításához kell a 2/3-ad. Legalább átmenetileg össze kell állniuk.
2016. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem!


Mert ugyanaz a banda lenne mint idáig is volt.

2016. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez egy elég összetett dolog. Egyfelől kevés rá az esély, hogy sikerül a pártoknak a korrupt személyeit kigolyóznia, és akkor már itt megbukott a dolog.


Az a másik fele, hogy sok politikus rendkívül nagy befolyással bír a pártra, nem véletlen az, hogy lásd Orbánt Fideszben, Torgyánt FKGP-ben, de regionális szinteken is. Tudom, hogy ezek jobboldali példák, de baloldalon is ez van.


Nagyon szépen és jól hangzik egy nagykoalíció, komolyan, de addig, amíg a politikusok pénzt kapnak a képviseletért, ellenérdekeltek lesznek valahol nem indulni.


Egy ilyen koalíció igen ingatag lenne, hiszen a pártoknak általában különböző elképzelésük vannak bizonyos dolgokról, és ez gyakran ellentmondásos, így szerintem nagyon hamar kisebbségi kormányzás lenne, már ha nyernének. Könnyen lehet, hogy még abban se tudnának megegyezni, hogy a Fidesz által magukra testre szabott választási törvényeket hogyan tegyék igazságossá.


Véleményem szerint az, amiben egyet tudnak érteni, az maximum egy év alatt teljesíthető. Szóval ha láthatnám előre, hogy mit is szándékoznak megvalósítani, és miben is egyeztek már meg, akkor okés, de hogy még akkor kezdjék el zsarolgatni egymást...


Viszont tudomásul veszem, hogy csak így van esély a Fidesszel szemben.


Én pl. egy ilyen választást befolyásoló törvénycsomagot tartok indokoltnak:

- A képviselők létszámának visszaemelése korábbi szintre.

A csökkentést azért kívánta a nép, mert azt gondolták, hogy indokolatlanul sok pénzt kapnak a politikusok. Jelenleg viszont sokkal több pénz megy el legálisan és illegálisan is. Több képviselő esetén a kis pártok is nagyobb eséllyel bejutnának, így a megújulásra is nagyobb esély lenne.

Természetesen ebben a nagyobb pártok mindkét oldalon ellenérdekeltek, ezért támogatta a Fidesz és az MSZP is.



- Több fordulós választási rendszer visszaállítása.



- Kopogtatócédulás / támogató aláírásos rendszer átalakítása.

Ez a leggyengébb láncszem: itt lehet a leginkább csalni. Jelenleg több pártot is lehet támogatni. Ez a Fidesz érdeke volt, hogy milliárdnyi kamupárt induljon, az aláírásokat, adatokat meg cserélgessék egymás között. Aztán a milliónyi kamupárt egy rakás szavazatot elveszítsen az ellenzéki oldalon.

Valójában nem tudjuk, hogy kinek adunk aláírást, nem tudjuk, hogy azok mit csinálnak az adatainkkal, nem tudjuk ellenőrizni, hogy valóban csak azokat a pártok vannak támogatva a nevünkkel, amiket mi szerettünk volna, és igen körülményes a visszavonás, már ha lehetséges egyáltalán.

Én egy olyan rendszert támogatnék, ahol csak egy szavazatot lehet leadni, a korábban már bejutott pártoknak tilos lenne gyűjteni, viszont a gyűjtőknek egy magasabb számot kell összegyűjteni, így a kamupártoknak kisebb az esélyük. A technikai részletek (adatbiztonság, csaláskizárás) persze kicsit bonyolultabb, de szándék esetén kivitelezhető.


- Igazságos egyéni választókörök.


- egy evk nyertes párt ne kapjon töredékszavazatot.


- Határon túli magyarok képviselői csak határon túli ügyekre szavazhassanak.

Szerintem nem járja, hogy határon túli magyarok olyan képviselőkre szavazhatnak, akik a magyarországi boltok vasárnapi nyitva- zárva tartásáról dönthetnek, hogy csak egyet mondjak. Az sem járja, hogy az én általam választott képviselő az ő ügyükben az ő fejük felett döntsön.


- Levélben senki se szavazhasson, vagy mindenki.

Bár én sokkal jobbnak tartanám az internetes rendszert.


- Időközi választásokon csak azok az állampolgárok szavazhassanak, akik a rendszeres választáson is oda voltak bejelentve. Ezzel néhány csalást meg lehetne előzni.


- A képviselőjelölteknek, polgármestereknek már induláskor kelljen bizonyítaniuk, hogy nem méltatlanok a tisztség betöltésére (pl. nem voltak elítélve szándékos bűncselekmény miatt).


- A pártok állami támogatásánál legyen egy támogatási padló és egy plafon.


- Médiatörvény.

2016. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 partizana ***** válasza:

Nem.


Az LMP a szememben egy normális baloldali párt, az összes többi nálam már leírta magát. Örülnék ha az LMP kiszorítaná a többi baloldali pártot és erős ellenzék lenne, de azt, hogy összefogjon ezért a többi baloldali párttal nem támogatom, sőt szememben elvesztenék a hitelüket.

2016. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Az LMP egyáltalán nem baloldali párt, amióta kivált belőle a PM.

Sőt, burkoltan de a Fideszt szolgálja.

2016. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te liberálisokról beszélsz, maximum a Munkáspárt nevezhető baloldalinak.
2016. szept. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Baloldalit talán, feltéve ha nincsenek benne az mszmp szökevény komcsik, mint a fidesz, maszop, szadesz, gyurcsányék, stb...
2016. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!